PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ(ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ) ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΕΧΕΙ ΜΙ



Tasos
09-02-04, 17:07
ΡΕ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ !!!!!!!!!!1
ΤΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΚΟΥΤΕ ?? ?????

Tasos
09-02-04, 17:12
ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ ΜΟΥΣΙΚΗ,ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΦΩΤΟΡΥΘΜΙΚΟ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΧΙΖΑ ΝΑ ΞΥΛΩΝΩ ΠΛΑΚΕΤΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΑΝΖΙΣΤΟΡ(ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΩ images/smiles/icon_smile.gif ) ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ,ΠΩΣ ΚΑΝΩ ΕΝΙΣΧΙΣΗ ΣΗΜΑΤΟΣ , ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΙΚΝΟΤΗΣ,ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΤΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΙΞΙΜΟ . . .
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ,Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΙΑΝΩ ΚΟΛΛΗΤΙΡΙ(ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ !!!!(ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ,ΦΩΤΟΡΥΘΜΙΚΑ,ΠΙΡΑΓΜΑ ΣΤΟ ΜΙΚΤΗ ΠΟΥ ΔΑΝΙΣΤΙΚΑ,VU METERS . . . KAI ΔΕΝ ΣΥΜΑΖΕΥΕΤΑΙ . . .

Tasos
09-02-04, 17:13
ξεχαστηκα και εγραφα με κεφαλαια images/smiles/converted/merror.gif

gsmaster
09-02-04, 17:40
Μπορείς πατώντας το εικονίδιο http://www.hlektronika.gr/ubb/SCIFI_edit_ubb6.gif στο πάνω μέρος του μηνύματός σου να διορθώσεις τα κεφαλαία σε μικρά.


Από μουσική κυρίως ξένα beatakia και πιο βαριά Trance (Safari FM 107,1 για τους σαλονικιούς).
Επίσης μπορεί κατα καιρούς να με πιάσεις να ακούω διάφορα...

leosedf
09-02-04, 17:54
Κάθε καλοκαίρι δουλεύω ώς DJ σε ένα κλαμπάδικο εδώ στη Σέρρες (περίπου 2500 άτομα)
Λογω δουλειάς ακούω κυρίως ψιλοUnderground House, Garage
Αυτό με ώθησε (απο μικρός που δουλεύω) Στα συστήματα ελέγχου φωτισμού DMX κλπ. Στα Lasers που ήταν και είναι μεγάλο κεφάλαιο στη ζωή μου (18 τρις χρωματα,οποιος θελει πουλάω ενα laser projector 22 εκατομμυρια δρχ lol)
Στα συστήματα μετρήσεων και εξομοίωσης χώρου, σχεδίαση ηχοσυστημάτων, Ενισχυτές, DSP, βελτίωση ήχητικής εγκατάστασης (το μαγαζί που δουλεύω το στήνω εγώ κάθε χρόνο)κλπ κλπ

leosedf
09-02-04, 17:59
http://www.pangolin.com/images/spin_vga.jpg
http://www.pangolin.com/images/sax_vga.jpg
Ναί!! Για όσους αναρωτιούνται ασχολούμαι και με αυτό.
Αυτά είναι Laser οχι κάτι σαβουρες που κυκλοφορούν καπου καπου στην Ελλάδα

gRooV
09-02-04, 18:37
Originally posted by leosedf:
Ναί!! Για όσους αναρωτιούνται ασχολούμαι και με αυτό.<font size="2" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">Προς στιγμη νομιζα οτι εννουσες αυτο που παιζει η κοπελα στην δευτερη φωτογραφια!!! images/smiles/icon_razz.gif images/smiles/icon_razz.gif

Εγω ακουω ξενα beatακια πιο πολυ...και γενικοτερα τετοιου ειδους μουσικη προσθετοντας καποιες ελληνικα τραγουδακια που θα αξιζουν!! (Σααακηηηηηηη!! images/smiles/converted/hihi.gif )

[ 09. February 2004, 17:38: Message edited by: gRooV ]

electron
10-02-04, 05:39
Εγώ πάλι έχω προτίμηση στα beatακια χωρίς να αποκλείω και κάτι διαφορετικό που θα κρίνω αξιόλογο,επίσης προσπαθώ να εμπλουτίζω τη συλλογή μου με 90's και 80's ειδικότερα στα italo disco κομμάτια

Tasos
10-02-04, 09:19
beatακια ?? ???? ????
ΑΝΤΕ ΡΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ! images/smiles/converted/hihi.gif
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ HIPHOP (ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ) ΚΑΙ ΜΕTAL(ΑΠΟ ΞΕΝΑ)
TXC-FFC-DEADLOCK-ΣΤΙΧΟΙΜΑ-ΝΕΒΜΑ-ACTIVE MEMBER ΚΤΛ ΚΤΛ
iron maiden-running wild-virgin steel-anthrax κτλ κτλ images/smiles/converted/hammer.gif images/smiles/converted/head.gif

leosedf
10-02-04, 10:19
electron μαζι σου.

Το βρήκα:
Τασο δεν σε παιζουμε πια, εκτος και αν αλλαξεις μουσικη χαχαχαχα images/smiles/icon_biggrin.gif images/smiles/icon_biggrin.gif

^Active^
10-02-04, 11:05
Den peirazei Taso tha se pezw egw images/smiles/icon_smile.gif Akoume panw katw thn idia mousiki Hip hop omws akouw kai ksena. Syn oti logo kalokairinhs douleias (Dj sthn Euvoia vlepeis) akouw ola ta eidh ksenhs mousikhs h mallon ta pezw images/smiles/icon_smile.gif Pantws exeis dikio se afto kai egw me ta hlektronika asxolithika logo mousikhs . To prwto kyklvma mou htan Pompos Fm to 90.

electron
10-02-04, 12:25
Τελικά φένεται ότι αρκετοί από εμάς το μικρόβιο του ηλεκτρονικού το πήραμε απο τη μουσική και συγκεκριμένα από το ραδιόφωνο.Ευτυχως είχα την τύχη να προλάβω στα τελειώματα φυσικά λόγω ηλικίας τη χρυσή δεκαετία του 80 με τους τότε πειρατές και μόλις το 90 να βγάλω και γω το πρώτο σήμα μου στον αέρα.Απο τότε αυτό το μικρόβιο έγινε κολλητός μου.

leosedf
10-02-04, 14:14
Εγώ όταν ξεκίνησα είχα βγάλει στον αέρα μια EL84 images/smiles/icon_razz.gif

electron
10-02-04, 15:35
Εγώ πάλι είχα μετατρεψει μια πλακέτα από ενα tuner σε πομπό είχε τη τρομερή εμβέλεια των 2 τετραγώνων

Tasos
10-02-04, 16:00
ΚΙΟ ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΗΡΑΤΗΣ !!! images/smiles/icon_smile.gif
ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΒΛΕΠΕΤΕ images/smiles/icon_biggrin.gif

Tasos
10-02-04, 16:03
ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΞΕΝΟ HIPHOP ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΟΥΝ ΠΑΡΑΧΕΣΕΙ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ! ΜΟΝΟ ΟΙ PUBLIC ENEMY ΟΙ CYPRESS HILL ΚΑΙ ΟΙ WUTANG ΑΞΙΖΟΥΝ

leosedf
10-02-04, 19:35
α ναι wutang kai cypress nai nai οκ σε παιζω αλλα μονο αγωνια στα χαρτιά.
ακουει κανείς κλαρίνα? LOL

gsmaster
10-02-04, 19:39
Γουστάρω κλαρίνα σε πανγήρ μέεεχρι του προυυί... Α ρε πατρίδαααααααα...

Tasos
11-02-04, 08:18
Α!!! ΣΑΣ ΕΧΑΙΣΤΩ ΠΑΙΖΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗ ΠΑΙΖΕΤΕ! Ε !!!!! ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΙΖΕΤΕ !!!! images/smiles/converted/hihi.gif images/smiles/converted/hihi.gif images/smiles/converted/hihi.gif

paokd
24-02-04, 01:37
Πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια για το καταπληκτικό site.Είναι πάρα πολυ ωραίο να μπορείς να συζητήσει κανείς την προσωπική του δουλειά, ώστε να πάρει και να δώσει ιδέες.Θα προσπαθήσω στο άμεσο μέλλον να γίνω πιο ενεργό μέλος.Πέρα απο αυτό, όμως δεν βλεπω να υπάρχει κανένας να ακούει Heavy metal. Εκτός απο φωτορυθμικά, υπάρχουν πολλά πράγματα για να δουλέψει κανείς, όπως παραμορφώσεις, τρέμολα κ.τ.λ.Τελος πάντων.Σας αφήνω για τώρα!
Heavy Metal rules!!!