PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??



MHTSOS
14-04-04, 17:00
Πρόσφατος απόφοιτος του ΙΕΚ Κορυδαλού. Ειδικότητα "Τεχνικός Συναρμολόγησης Ηλεκτρονικών Μικροσυσκευών". Δεν έχω δουλέψει ακόμα σαν ηλεκτρονικός αλλα ασχολούμαι χρόνια τώρα απο χόμπι images/smiles/icon_biggrin.gif

electron
14-04-04, 17:39
Σίγουρα κανένα σχολείο του κόσμου δεν θα σου μάθει εξειδικευμένη γνώση αν μόνος δεν ψαχτείς και βέβαια αν δεν έχεις και ο ίδιος το μικρόβιο να ψάχνεσαι.Όσο για το internet είναι μια μεγάλη πηγή πληροφοριών όμως χρειάζεται να είμαστε προσεχτικοί γιατί αρκετές φορές κυκλοφορούν και πράγματα μη τεκμηριομένα.

leosedf
14-04-04, 17:56
Μάλιστα..... Περιμένουμε να ακούσουμε και άλλους.

gsmaster
14-04-04, 18:37
Για μένα μετά το γυμνάσιο ήρθε το ΤΕΕ λόγω ελλειψης όρεξης για διάβασμα και ύπαρξης μικροβίου σε παντός είδους ηλεκτρονικά-ηλεκτρολογικά μαστορέματα, οπότε πήγα ΤΕΕ στην ειδικότητα Ηλεκτρονικός και τυπικά "Οπτικοακουστικών συσκευών και εγκαταστάσεων" η μόναδική ειδικότητα που λειτουργούσε στο σχολείο μου τοτε.
Μετά απ'αυτό με λίγο διάβασμα 3 μηνών πέρασα στο ΤΕΙ Ηλεκτρονικής θεσσαλονίκης όπου και είμαι στο 5ο εξάμηνο...

Αυτό που είναι σίγουρο και θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες είναι ότι κάθε σχολείο ή σχολή δεν μπορεί να σε βγάλει "μάστορα". Απλά σου δίνει τις βασικές γνώσεις και απο εκεί και πέρα έσυ θα επιλέξεις με τι θα ασχοληθείς. Αν δεν ασχοληθείς μόνος σου το χάσες το παιχνίδι.

gRooV
14-04-04, 20:37
Αφού ο κύκλος των ηλεκτρονικών αποτελείται από πάρα πολλά θέματα, για να συνεχίσεις θα πρέπει λογικά να εξειδικευτείς σε κάτι συγκεκριμένο και να το ακολουθήσεις όσο μπορείς. Πιστεύω ότι είναι άσκοπο να δουλέψεις σε 10 διαφορετικές δουλειές, ασχολούμενες με τα ηλεκτρονικά μεν αλλά σε εντελώς άσχετα θέματα μεταξύ τους. Δεν θα προχωρήσεις ποτέ σε κάτι πιο βαθειά. Από την άλλη θα έχεις σφαιρική γνώση και εμπειρία πάνω σε αρκετά πράγματα, αλλά κατά την γνώμη μου αυτό δεν είναι σωστό.
Εγώ είμαι στο 5ο εξάμηνο της Ηλεκτρονικής στο ΤΕΙ Αθήνας, ύστερα από μεταγραφή από την αντίστοιχη σχολή στο ΤΕΙ Λαμίας.

electron
14-04-04, 23:40
Μερικές φορές φυσικά η σχολή που θα τελειώσεις εσφαλμένα να σου δώσει ελάχιστες ως μηδαμινές βάσεις σε κάποιο τομέα.Για να γίνω πιο σαφής θα αναφέρω μια δικιά μου εμπειρία αφου πρίν σας πώ ότι τέλειωσα τον τομέα ηλεκτρονικών του ΤΕΙ Πειραιά.Στο μάθημα ΣΑΕ (συστήματα αυτομάτου ελεγχου) μάθαμε με υπερβολική ανάλυση συναρτήσεις μεταφοράς,γραφήματα bode,niquist κλπ τόσο σε θεωρία όσο και στο εργαστήριο,δεν λέω ότι δεν χρειάζονται και αυτά,κάποια στιγμή στο εργαστήριο σε μια και μοναδική άσκηση μάθαμε για το plc.Το μόνο που θυμάμαι ήταν ένα μαυρο κουτί και τον καθηγητή να περνάει κάποιες εντολές ενώ ταυτόχρονα 4 σπουδαστές προσπαθούσαν απεγνωσμένα να πιάσουν κάτι.Τελικά για το μαύρο αυτό κουτί και το πόσο σημαντικό ήταν στους αυτοματισμούς έμαθα όταν έπιασα δουλειά στη βιομηχανία και λίγο πιο πρίν στην πρακτική μου που ήταν στον ίδιο χώρο.Τώρα αν με ρωτήσετε για συναρτήσεις και bode ελάχιστα θυμάμαι γιατί ποτέ δεν βρήκαν εφαρμογή.

leosedf
15-04-04, 01:15
Θα ήθελα να ρωτήσω σε ΟΛΟΥΣ σε αυτό το φόρουμ ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης των χρηστών του. Κανονικά έπρεπε να είχαμε τη δυνατότητα να κάνουμε poll αλλα δεν πειράζει. Είστε φοιτητής, είστε απόφοιτος? τί πτυχία έχετε? με τί ασχολείστε? Θα προτιμούσα να απαντήσουν και αυτοί που έχουν 0 posts.
Επίσης, μήν φοβάστε να βάλετε μια φωτογραφία του εαυτού σας στο προφίλ. Η κοινωνία των "παθιασμένων" και μή ηλεκτρονικών στην Ελλάδα δυστηχώς είναι μικρή. Καλό θα ήταν λοιπόν σε μια ακόμα πιό μικρή virtual κοινωνία οπως σε αυτό το φόρουμ να γνωριζόμαστε καλύτερα και να μπορούμε να ανταλλάξουμε τις απόψεις μας ελεύθερα.
Αλλώστε εκτός απο επαγγελματικές συνεργασίες κλπ θα μπορούσαν να αναπτυχθούν και πραγματικές φιλίες μεταξύ μελών πράγμα το οποίο είναι σημαντικό.
Σας ευχαριστάω images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/wavey.gif

nikjohn
15-04-04, 07:28
Εγώ είμαι μαθητής Α Λυκείου στην Τρίπολη αλλά τα ηλεκτρονικά είναι το χόμπι μου από την Α Γυμνασίου όπου έκανα την πρώτη μου κατασκευή. images/smiles/converted/hammer.gif Διέλυσα κάτι ηχεία που είχα και στο χωριό που ήμουν τότε ανέβηκα σε ένα πλάτανο και τα βίδωσα στα κλαδιά. Πήρα και ένα κασετόφωνο αυτοκινήτου με μια μπαταρία 12 βολτ και κάθε πρωί 7-11 ξύπναγα τους γείτονες!!!! images/smiles/converted/hihi.gif Έπειτα ασχολήθηκα περισσότερο με επισκευές αφού πρώτα έφτιαξα το VCR που μας είχε ξεμείνει στην αποθήκη. Είμαι βέβαια μικρός αλλά πιστεύω ότι σαν χόμπι μου αρέσει πολύ και σκέφτομουν αρχικά να ασχοληθώ και επαγγελματικά με αυτό αλλά η άλλη αγάπη μου οι υπολογιστές νομίζω πως με τραβούν περισσότερο. Όσον αφορά τα περι σχολών που λέτε εγω δεν ξέρω αλλά πιστεύω ότι γενικά τα εκπαιδευτικά συστήματα στην Ελλάδα είναι ελλιπή σε σχέση με άλλες χώρες όσων αφορά τον εξοπλισμό αλλά και το δυναμικό. Σκεφθείτε ότι το μάθημα της Πληροφορικής γίνεται σε κάτι υπολογιστές 386 που κάνουν αμαν να φορτώσουν τα Windows 3.11 !!!! images/smiles/converted/head.gif Στα γραφεία των καθηγητών να δείτε P4 2,4 και άνω μηχανήματα 8 μηνών και να παίζουν όλοι Πασιέντζες. Τί να πω δηλαδή.

[ 15. Απριλίου 2004, 06:30: Το μήνυμα επεξεργάστηκε από τον/την: nikjohn ]

Ashtaroth
15-04-04, 14:42
εγω έγω φοιτητής στο τει λαμίας στο τμήμα ηλεκτρονικής και τους τελευταίους 2 μήνες κάνω την πρακτική μου σε μια εταιρεία στην αθήνα, που κάνει δίκτυα η/υ και άλλα

electron
16-04-04, 22:46
Για να απαντήσω σε αυτά που ανέφερε ο niklohn σε σχέση με το εκπαιδευτικό μας σύστημα πιστεύω ότι έχει κάνει κάποιες προόδους αλλά σίγουρα χρειάζεται πολύ προσπάθεια τόσο απ το κράτος όσο και απ τους μαθητές,σπουδαστές και φοιτητές.Πιο συγκεκριμένα οι σχολές θα έπρεπε να έχουν άμεση επαφή με την αγορά εργασίας να γνωρίζουν τις ανάγκες και τις απαιτήσεις της ώστε να δίνουν σ'αυτόν που φοιτά τα κατάλληλα εφόδια και το υπόβαθρο να ανταποκριθεί στο αντικείμενο που θα εργαστεί αργότερα.Αυτό είναι πολύ σημάντικό να γίνει και με θλίβει το γεγονός να βλέπω διδακτικό προσωπικό να είναι εκτός πραγματικότητας.

leosedf
17-04-04, 05:01
Και το 99% των μαθητών που πηγαίνουν εκεί να πηγαίνουν απλώς επειδή τους στείλαν οι γονείς τους ή για να περνάν το χρόνο τους απλώς κάνοντας φασαρία.

Εγώ τελείωσα ΤΕΕ και δέν έδωσα εξετάσεις για ΤΕΙ.
Πίστευα και ακόμα πιστεύω οτι δέν έχει και πολλά να μου προσφέρει. Αλλώστε είχα ήδη πολλές δουλειές και έπρεπε να βγώ στην αγορά εργασίας σύντομα.
Τώρα είμαι τεχνικός κινητής τηλεφωνίας στην ΤΙΜ, διορθώνω κάπου κάπου υπολογιστές (απο κει ξεκίνησα το 90) ασχολούμαι με το πάθος μου(ηλεκτρονικα) και εχω μπει στο service κινητών τηλεφώνων εδώ και 3 χρονια. Εχω εργαστήριο στο σπίτι μου που μου κόστισε πάρα πολλά λεφτα και χρόνο.

PiCBuRn3r
17-04-04, 05:59
del

electron
18-04-04, 01:29
Οποιο σχολείο ή σχολή συμπεριλαμβανομένου και του ΤΕΙ, έχει να προσφέρει γι'αυτόν που ενδιαφέρεται έστω και με τις όποιες αδυναμίες έχει σαν σχολή,αν κάποιος πάει σε μια σχολή απλά για να λέει ότι πάει καλύτερα να πάει σπίτι του.Επίσης μην ξεχνάμε ότι πέρα απ'τις γνώσεις ένα πτυχίο μιας ανώτερης σχολής σου ανοίγει μια ευκολότερη οδό για την απόκτιση μιας οικονομικά καλύτερης θέσης εργασίας.θα μπορούσα και γώ μα μείνω με το πτυχίο του ηλεκτρονικου του ΤΕΛ (ΤΕΕ σήμερα),όμως τα πράγματα θα ήταν αρκετά δυσκολότερα όταν θα έμπενα και γω στο παιχνίδι της αγοράς εργασίας δεδομένου του ανταγωνισμού που υπάρχει.Αυτό καλώς ή κακός είναι μια πραγματικότητα.

NIKOS
19-04-04, 04:32
Πριν απο 16χρονια τελειωσα το ΤΕΛ ηλεκτρονικος απο τοτε ασχολουμαι μονο απο χομπυ με τα ηλεκτρονικα,και περισοτερο με RF κυκλωματα.Εδω και 14 χρονια η δουλεια μου ειναι εικονοληπτης σε τηλεοπτικο σταθμο της αθηνας. images/smiles/converted/cussing.gif

nikjohn
19-04-04, 09:49
Λοιπόν παίδες έχουμε εξελίξεις!!!

Σήμερα το πρωί ξεφόρτωσαν από ένα φορτηγό κουτιά και έφεραν στο σχολείο. images/smiles/icon_confused.gif Μέσα σε αυτά τα κουτιά υπήρχαν νέοι υπολογιστές!!! και όμως αυτό είναι απίστευτο. Πρόκειται για συστήματα με Windows 98 γύρω στα 333 Mhz. Δεν κάνουν αμάν να φορτώσουν το λειτουργικό. Bέβαια από το τίποτα νομίζω ότι και αυτό είναι μια κάποια πρόοδος. Δεν Συμφωνείτε?

[ 19. Απριλίου 2004, 09:03: Το μήνυμα επεξεργάστηκε από τον/την: nikjohn ]

electron
19-04-04, 12:00
nicjohn είναι αυτό που είπαμε πιο πάνω,ότι κατά καιρούς μερικές πρόοδοι στο εκπαιδευτικό σύστημα επιτελούνται αλλά χρειάζεται ακόμα δουλειά.

D-NAME
27-04-04, 17:39
nikjohn αυτο γινετε επιδη η τους εφεραν απο αλλο σχολειο η επιδη καποιος ειχε παρει τον διαγονισμο και τα φραγκα πριν απο καποια χρονεια και τωρα θυμηθικε να τα φερει! Ετσι δουλευουν διστυχος τα σχολεια. Γραφειοκρατεια, κλεψια κ.α. φτεει αυτος που πηρε τον διαγονισμο και το Ελληνικο διμοσειο που δεν ελενχει τιποτα.


Εγω τελειωσα ΤΕΕ πληροφορικης Δικτυων... και θελω να περασω αυτοματισμου πειρεα. Λιγο αργα πηρα ειδηση οτι τελικα δεν ειμαι για υπολογιστες γιατι εχουν και software εκτοσ hardware. Και εμπιρικα καθαρα ασχολουμε με τα ηλεκτρονικα.
Οσο για αυτα που λετε οτι κανενα σχολειο δεν σου μαθενει πολλα πραγματα ετσι ειναι σε ολες της δουλειες. Μηχανικους, υπολογιστες, ηλεκτρονικους, ιδραυλικους κ.α. Το εχω δει στην πληροφορικη που ημουνα. Οταν πηγα να γραφτο ημουν απο αυτους που ειχα παει 1η ενειεου λυκειου και μετα ΤΕΕ αλλα δεν εχασα χρωνια. Και μου ελεγαν οτι δυσκολα θα προσαρμοστω και οτι εχω χασει πολλα μαθηματα θα τα βρω πολυ δισκολα και τετοια. Το μονο που διαπιστοσα ηταν οτι ηξερα περισοτερα απο τους καθυγητες σε πολλα "πρακτικα" καθαρα μαθηματα γιατι ειχα που δουλευα 3 χρωνια. Απο θεωρια δεν τα καταφερνα και ουτε τα καταφερνω!!!

AKIS
25-08-04, 18:01
paidia kai egw ta idia.eimoyn ma8hths 1 lykeioy kai epeidi den eixa kai plly oreksh gia mal.... 8a synexisw se tee pliroforikis giati den exoyme kai polles eidikotites sto tee mas(xwris na xasw xronia).oso anafora tis sxoles 8elv h se tei plhroforikis h a8hnas images/smiles/converted/hammer.gif

D-NAME
26-08-04, 10:40
Μην κανεις κανενα τετοιο λεθος αν θες την γνωμη μου. 1 χρωνια θα εισαι καλα. μετα @@.
Εκανα αυτο το λαθος και στο λεω απο πειρας. Στο ενειεο ολοι περνανε. Στα ΤΕΕ θες διαβασμα και την πληροφορικη θες 14,5 μεσο ορο για ν πιασεις ενα ΤΕΙ. Και τα Δικτυα ειναι πολυ Δισκολα και κακογραμμενα.
Ξανασκεψουτο γιατι σαν και μενα θα images/smiles/converted/head.gif images/smiles/converted/head.gif images/smiles/converted/head.gif

moutoulos
26-08-04, 18:12
Λοιπον εγω ειχα κλιση στα ηλεκτρονικα απο μικρη ηλικια, δηλαδη απο 12-14 χρονων, οπου τοτε πρωτοβγηκα στα FM με μια EL504. Ηταν τοσο δυνατο το συναισθημα τον ερτζιανων που μεσα σε ενα χρονο ειχα ξεφυλισει απειρα βιβλια, με αποτελεσμα να κατασκευασω μονος μου στο διαστημα αυτο εναν πομπο αυτοταλαντωτο με μια tube RCA 6146!!!!. Τη ευχαριστη στιγμη ηταν εκεινη οταν ειχα βαλει το φις και ειδα οτι δουλευε, λες και εκανα sex με την λυχνια images/smiles/icon_biggrin.gif .
Μεχρι τα εικοσι ειχα φτιαξει πολλες RF κατασκευες και παντα ημουν ο "μαστορας" της παρεας.
Τωρα στα 34α μου συνεργαζομαι-κατασκευαζω πομπους RF, PLL, LINEAR, COLLINEAR..., και εχω αποκτησει εδω και 5 χρονια και ενα αλλο χομπυ... images/smiles/converted/ok.gif PC ENGINEEAR αλλη λοξα και αυτη.
Τελος παντων σας κουρασα, δεν ζω βεβαια απο αυτα που ανεφερα, γιατι ειναι χομπυ. Το κυριο επαγγελμα μου ειναι ηλεκτρονικος αεροσκαφων.

leosedf
26-08-04, 21:17
α?
να και ενας γνήσιος

electron
27-08-04, 04:25
Αν και έχουμε κάνει ανάλογη συζήτηση θα πώ και πάλι ότι η γενιά των 30+ στην οποία ανήκω και γώ,είχε την χαρά να προλάβει τις καλές εποχές του ερασιτεχνισμού στα fm.Και εγώ από αυτό το στάδιο ξεκίνησα αρχικά για να καταλήξω σήμερα ηλεκτρονικός σε βιομηχανία.Φυσικά την πρώτη μου αγάπη ποτέ δεν την εγκατέλειψα.

x9-125
27-08-04, 11:21
Καλησπέρα!Είμαι απόφοιτος ΤΕΕ του τμήματος Ηλεκτρονικών με ειδικότητα "Οπτικοακουστικών συστημάτων"!Τώρα είμαι στο 5ο εξάμηνο του ΤΕΙ Ηλεκτρονικής στην Αθήνα!Ασχολιέμαι από πολύ μικρός με τον χώρο τον Ηλεκτρονικών μιας και ο πατέρας μου (συνάδελφος και αυτός!!) έχει επιχείρηση με συστήματα ασφαλείας,CCTV,αυτοματισμούς(ως τμήμα του συναγερμού)και πολλά άλλα που θέλει πολύ ανάλυση και χρόνο για να σας τα περιγράψω.Η δουλειά αυτή είναι η αγάπη μου η τρέλα μου όπως πιστεύω ότι όλοι σε αυτό το forum έχουν τρέλα με τα ηλεκτρονικά.Θα συμφωνήσω ότι η σχολή δεν σου προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο ειδικά σε κάποιον που έχει μια σχετική εμπειρία.Όση δεν ξέρουν νομίζουν ότι από την σχολή θα βγουν επιστήμονες,όσοι ξέρουν κάποια πράγματα βλέπουν ότι η σχολή σου δείνει ένα 5% γνώσεων όλα τα άλλα τα κάνεις μόνος σου!!!Όπως και να το κάνουμε τα ηλεκτρονικά είναι μαγεία και σε ανταμοίβουν με τον καλύτερο τρόπο!Δε πα να έχεις φάει 5μέρες για να φτιάξεις ένα κύκλωμα,όταν δουλέψει τα έχεις ξεχάσει όλα!Θα πρότεινα πάλι σε μια άλλη συζήτηση σε αυτόν το forum να έγραφε το κάθε μέλος τι ξέρει καλά να κάνει ή τι άκρες έχει!Να μπορεί να βοηθήσει ο ένας τον άλλον!Μπορεί εγώ να ξέρω από συναγερμούς και κάμερες αλλά ο άλλος να ξέρει από πομπούς και να χρειαστώ την βοήθεια του!!!Πιστεύω ότι θα βοηθήσει αρκετούς!Συγνώμη για το μέγεθος του post αλλά όταν μιλάω για ηλεκτρονικά δεν ξέρω πως να σταματήσω!Σταύρος

moutoulos
27-08-04, 11:31
Το θεμα ειναι βεβαια οτι μεγαλωνοντας, παντρευεσαι, κανεις παιδια...κτλ, και πρεπει να πιεστεις πολυ για να βρεις χρονο γιαυτα!!. Αφου μερικες φορες δεν προλαβενεις να images/smiles/converted/sleep.gif . Αααασε που ακους την γκρινια της γυναικας images/smiles/converted/head.gif

x9-125
27-08-04, 11:53
Αν και είμαι μόλις 23χρονών την γκρίνια της "γυναίκας" την ακούω από τώρα!!! images/smiles/icon_wink.gif

moutoulos
27-08-04, 12:28
Ελα οοολοι μαζι images/smiles/converted/head.gif images/smiles/converted/head.gif images/smiles/converted/head.gif images/smiles/converted/head.gif και ξανα images/smiles/converted/head.gif images/smiles/converted/head.gif images/smiles/converted/head.gif images/smiles/converted/head.gif

electron
27-08-04, 14:50
Δηλαδή καλά κάνω ακόμα και είμαι μπακούρι ε; images/smiles/converted/hihi.gif images/smiles/converted/hihi.gif Μοναχός σου χόρευε κι όσο θέλεις πήδα images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/hihi.gif images/smiles/converted/hihi.gif

moutoulos
27-08-04, 16:44
Ναι ναι πηδα images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif φιλτατε electron θα'πθει και η σειρα σουκαι μετα το γνωστο images/smiles/converted/head.gif images/smiles/converted/head.gif

x9-125
28-08-04, 04:03
Ηλεκτρονικοί είμαστε δεν μασάμε μια images/smiles/converted/eplus.gif αστες να γκρινιάζουν!!!!

electron
28-08-04, 05:16
Σωστός ο μάστορας images/smiles/converted/ok.gif

leosedf
28-08-04, 12:05
Εγώ ξεκίνησα την πεμπτη που μας πέρασε και τώρα σάββατο ηρθα σπίτι για 3 ώρες. Θα γυρίσω αυριο το απόγευμα και μετά δευτέρα πάλι.
Ανακοίνωση: Τα ηχεία που κατασκεύασα για ενα μαγαζί στα λαδάδικα ηταν θρίαμβος, οι ενισχυτες απο το 1 μέχρι το δέκα δουλεύουν στο 1 με 2 και τραντάζεται όλο το μαγαζί images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif
Στις δοκιμές το ανοιξα στο 5 και μας ακουσαν ολα τα λαδάδικα (ηρθαν ολοι οι μαγαζατορες εκει και ο κοσμος που περνούσε χόρευε)
Συντομα Tutorial με λεπτομέρειες κατασκευής
Οσοι θέλετε να απολαύσετε το υπέροχο ηχητικό αποτέλεσμα (καθώς έχει και πολύ καλή ποιότητα) μπορείτε να περάσετε απο το Al Ahram στα λαδάδικα. Παίζω και μουσική εκει προσωρινά..
Α επίσης μια που μιλάμε για γυναίκες. Μαζί μου ηταν μια υπέροχη κοπέλα την οποία γνώρισα πριν απο λίγο καιρό και έχει ενθουσιαστεί απο τη δουλειά μου, οπότε δεν μπορώ να πω οτι ακούω γκρίνιες. Ισα ίσα κάθε βράδυ ακούω καλά σχόλια. images/smiles/icon_biggrin.gif

[ 28. Αυγούστου 2004, 11:07: Το μήνυμα επεξεργάστηκε από τον/την: leosedf ]

electron
28-08-04, 15:42
Δυστυχώς
ομως για μας τα λαδάδικα πέφτουν λιγάκι μακριά άρα θα αρκεστούμε με τις λεπτομέριες της κατασκευής. images/smiles/icon_biggrin.gif

moutoulos
29-08-04, 01:15
Θελουμε λεπτομερειες images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif (οχι για την κοπελα) images/smiles/converted/ok.gif

x9-125
29-08-04, 01:35
</font><blockquote><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">παράθεση:</font><hr /><font size="2" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">Μήνυμα από moutoulos:
Θελουμε λεπτομερειες images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif (οχι για την κοπελα) images/smiles/converted/ok.gif </font><hr /></blockquote><font size="2" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">Καλά αν θέλει να πας πει και για την κοπέλα δεν πειράζει!!! images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif images/smiles/converted/bounce.gif

x9-125
29-08-04, 02:43
Σωστά που να τρέχεις εκεί πάνω!!! images/smiles/icon_biggrin.gif Περιμένουμε φωτο και λεπτομέρειες από τα ηχεία!!! images/smiles/converted/ok.gif