PDA

Επιστροφή στο Forum : δορυφορικος δεκτης



jim70
05-11-03, 19:20
πρωτα απ΄ολα θα ηθελα να σας πω ενα μπραβο για τι

δουλεια που γινεται στο site και τωρα στην

τρελλη ιδεα που μου ηρθε θα ηθελα να μου πειτε

εαν ξερετε που θα μπορουσα να βρω οδηγους και

σχεδια για την κατασκευη ενος δορυφορικου δεκτη


ευχαριστω πολυ

gsmaster
06-11-03, 16:18
Δορυφορικό δέκτη? ε μωρέ τιποτα σιγά εγω προχτές σήκωσα έναν δορυφόρο έτσι για παίξω λίγο.... images/smiles/icon_biggrin.gif images/smiles/icon_biggrin.gif images/smiles/icon_biggrin.gif

πέρα απ'την πλάκα σε τέτοιες συχνότητες είναι πολύ παλούκια τα πράγματα... Θεωρητικά και κατασκευαστικά, γιατί οι συχνότητες είναι μεγάλες. images/smiles/icon_smile.gif

gRooV
07-11-03, 10:04
Originally posted by gsmaster:
Δορυφορικό δέκτη? ε μωρέ τιποτα σιγά εγω προχτές σήκωσα έναν δορυφόρο έτσι για παίξω λίγο.... images/smiles/icon_biggrin.gif images/smiles/icon_biggrin.gif images/smiles/icon_biggrin.gif <font size="2" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">Δικος σου ηταν αυτος προχθες? Παραλιγο να τρακαρει με τον δικο μου!! images/smiles/converted/hihi.gif images/smiles/converted/hihi.gif

Οσο για τον jim70 θα ηθελα να του πω οτι δεν μας διευκρινιζεις τι δορυφορικο δεκτη θες!! Αναλογικο ή ψηφιακο?? images/smiles/icon_biggrin.gif images/smiles/icon_biggrin.gif Φυσικα τετοιες κατασκευες δεν ειναι καθολου απλες εως απιθανες για να κατασκευαστουν ερασιτεχνικα! images/smiles/converted/merror.gif