PDA

Επιστροφή στο Forum : PLC PS3 Klockner Moeller



pancat
22-03-04, 17:22
Εδώ και ένα μήνα ψάχνω απελπισμένα να βρώ ένα programmer για το PLC PS3 της Klφckner Moeller... αλλά ματαια!!! Μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει την κατάσταση??? Τουλάχιστον προς τα που να ψάξω!!!

[ 22. March 2004, 17:55: Message edited by: gsmaster ]

electron
22-03-04, 22:46
Λόγω του αντικειμένου της εργασίας μου ασχολούμαι με plc όμως ομολογώ ότι δεν έχω ακούσει ξανά τη συγκεκριμένη μάρκα.Απ'ότι καταλαβα ζητάς το software της συγκεκρίμένης μάρκας plc.Στο internet έψαξες;

electron
22-03-04, 23:02
Έκανα μια γρήγορη αναζητιση στο internet και βρήκα αυτή τη σελίδα: http://catalog.moeller.net/en/default.asp?Form=3&prgrlink=i00722 ελπίζω να βρείς κάποια άκρη από εκεί

[ 23. March 2004, 13:08: Message edited by: gsmaster ]

pancat
30-03-04, 23:46
Εψαξα αρκετά αλλα δεν κατάφερα να βρω software για το συγκεκριμένο PLC, η αλήθεια είναι ότι είναι παληό μοντέλο, αλλά πιστεύω ότι δεν έιναι άχρηστο. images/smiles/converted/head.gif Ειναι κρίμα γιατι έχω βρει 4 PS3 και θα πάνε τελείως χαμένα... images/smiles/converted/hammer.gif

electron
31-03-04, 00:30
Ισως η κατασκευάστρια εταιρία να στο δώσει αν το ζητίσεις,αν πάλι δεν τα κατσφέρεις μην ασχολίσε και πολύ με την συγκεκριμένη μάρκα plc γιατί θα πρέπει να γνωρίζεις ότι στη βιομηχανία κυρίαρχο ρόλο έχει η siemens οι άλλοι απλά ακολουθούν.Οπώτε αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς με plc στρέψου πρός εκεί

pancat
01-04-04, 13:07
Γνωρίζω καλά ότι η siemens καλά κρατάει τα ηνία της βιομηχανίας αλλά όπως ήδη έχω πεί έπεσαν τυχαία στα χέρια μου τέσσερα ps3 και να πώ την αλλήθεια λυπάμαι να τα ξεφορτωθώ χωρίς να κάνω καμία προσπάθεια να βρώ έστω και κάτι images/smiles/converted/hammer.gif .
Ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες με το θέμα μου πάντως αν πέσει κάτι στην αντίληψή σου ....

electron
01-04-04, 14:15
Εγινε φίλε ελπίζω την επόμενη φορά να μπορώ να βοηθήσω περισσότερο images/smiles/icon_smile.gif

leosedf
05-04-04, 07:28
Δείτε λίγο και αυτό.
Είναι απο το CD του ελέκτορ. Είμαι συνδρομητής στο αγγλικό και μου το στείλαν.

http://www.sedf.net/pico.pdf

electron
05-04-04, 10:44
Ο συγκεκριμένος controller που αναφέρει το άρθρο είναι κατάλληλος για μικρές και απλές εφαρμογές, σίγουρα δεν μπορεί να συγκριθεί με κάποιο plc ενώ θα πρέπει να αναφέρω ότι τέτοιου είδους controller για εκπαιδευτικούς και όχι μόνο σκοπούς βγάζει και η siemens που τουλάχιστον γνωρίζω γι αυτή (ίσως βγάζουν κι άλλες εταιρίες).Ο controller αυτου του είδους της siemens είναι το logo.

Ruster
18-10-09, 17:04
Γεια σε ολους.Ειμαι φοιτητης Ηλεκτρολογιας και θα ηθελα να βρω ενα Simulator για PC για να κανω εξασκηση σπιτι , θα ηθελα πολυ αυτο το προγραμα,μηποσ μπορει να με βοηθηση καποιος?:001_smile::001_smile::001_smile::001_smil e::001_smile::001_smile::001_smile:

sotirisp
01-04-14, 08:58
kalimera apo oti katalaba esy psaxnhs to PRG TON PROGRAMATISTI XEIROS AYTO BGIKE TIN 10ETIA TOY 80 TO EXO AYTO POU PSAXNHS ME AYTO KSEKINISA NA MATHENO PLC.

lepouras
01-04-14, 09:16
Σωτήρη καλός ήλθες. καταρχήν γράφουμε με Ελληνικά διότι εκτός ότι είναι ποιο όμορφα είναι και κατανοητά.
και επίσης μετά από 5 χρόνια μάλλον θα βρήκε κάτι τελικά μπορεί και να αποφοίτησε.
και τέλος διάβασε λίγο και εδώ που είναι χρήσιμο.
http://www.hlektronika.gr/index.php?page=rules
φιλικά πάντα.