PDA

Επιστροφή στο Forum : Pc remote control



Leon
29-05-04, 18:28
Γεια σε ολους πρωτα απο ολα!!!!
Εφτιαξα το τον receiver γαι το PC αλλα ο δεκτης μου ειναι Tsop1730 και εχω εμβελεια γυρω στο μετρο. μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω στην Σαλονικα το Tsop1736-38??

gsmaster
29-05-04, 18:40
Τι να σου πώ εγώ δεν έψαξα και πολύ μόνο στην Δωδεκανήσου αλλά τελικά το βρήκα τυχαία σε έναν παππού που έφτιαχνε τηλεοράσεις στα γιάννενα!

Και μένα το 1730 είναι και δουλεύει μια χαρά. Δοκίμασες με άλλο τηλεχειριστήριο?

Για θεσσαλονίκη έχω ακούσει ότι έχει ο Ιωαννίδης αλλα είναι στου διαόλου τη μάνα (Στην Μαρασλή κοντά στην Μαρτίου με Παπαναστασίου)Επίσης δεν ρώτησα την αλλη στον Ευκλείδη αν έχει (ξέχνάω το όνομά της γμτ.) images/smiles/converted/hammer.gif

Leon
30-05-04, 04:28
Εφω δοκιμασα με 2 Philips. Ενα απο τηλεοραση και ενα απο στερεο. Εσυ πιο χρησιμοποιεις???

gsmaster
30-05-04, 16:45
Εγώ σε κανονική λειτουργία χρησιμοποιώ το remote από ραδικασσετόφωνο Panasonic.
Έχεις δίκιο το philips της ΤV μου δεν δουλεύει.
Για να δουλέυει πρέπει ο κωδικός που εμφανίζεται στο status bar να είναι μόνο ένας για κάθε πλήκτρο.

Πίστεύω ότι πιο εύκολο είναι να βρείς άλλο τηλεχειριστήριο απο το να βρείς TSOP1740 images/smiles/icon_razz.gif

Leon
31-05-04, 06:47
Θα δοκιμασω κανα Panasonic.
Σαν αποκωδικοποιητη ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις???
Εγω δοκιμασα με το Winlirc και απο κει συνδεομαι με το Girder.

gsmaster
31-05-04, 08:38
Girder 3.29 μόνο. Τι επιπλέον προσφέρει το Winlirc?

thanosgen
02-05-07, 03:12
πηγαινε στη δωδεκανισου στο μουτσουλη διπλα απο τον γεωργιαδι ειναι.εγω εκει βρηκα.