PDA

Επιστροφή στο Forum : συναγερμός αυτοκινήτου



sera
09-08-04, 05:26
θέλω να φτιάξω ένα κύκλωμα για να δω σε ποια συχνότητα παίζει ο συναγερμός του αυτοκινήτου μου για να τον αντιγράψω μετά.
Κουτάκια ρε παιδιά σε τέτοιο μέγεθος (controller συναγερμού ) από που μπορώ να πάρω ?

gsmaster
11-08-04, 19:11
Για το πρώτο δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Για κουτιά οπουδήποτε μεγέθους, μπορέις να βρείς στα καταστήματα που πουλάνε ηλεκτρονικά εξαρτήματα

leosedf
12-08-04, 06:08
Πρώτον. Είναι ψηφιακό
Δεύτερον. Είναι κωδικοποιημένο
Τρίτον. Χρησιμοποιεί εξαρτήματα που δεν τα βρίσκεις πουθενα.
Τεταρτον. Αγόρασε ενα ετοιμο εργοστασιακο.

ευχαριστώ

x9-125
31-08-04, 04:47
Μην ψάχνεις για κυκλώματα.Πουλάνε έτοιμα σε μαγαζιά με ηλεκτρονικά τηλεχειριστήρια τα οποία αντιγράφουν το δικό σου πολύ εύκολα.Έχει γύρω στα 15-20€!Μην ταλαιπωρήσε άδικα!Πάντως η συχνότητα που δουλεύουν συνήθως αυτά είναι στους 433 και σίγουρα είναι κωδικοποιημένο.Πρόσεξε όλα τα παραπάνω θα δουλέψουν αν ο συναγερμός του αυτοκινήτου σου δεν έχει κυλιώμενο κωδικό τότε μόνο εργοστασιακό θα δουλέψει και ίσως ανάλογα με το μοντέλο του συναγερμού να μην μπορείς να έχεις πάνω από ένα τηλεχειριστήριο!

MHTSOS
16-10-04, 23:35
Εγώ έχω ένα σθναγερμό COBRA του '91. Το τηλεχειριστήριό του δουλεύει στους 305 περίπου αλλά δεν αντιγράφεται. Μόνο παραγελία από την αντιπροσωπία. Και φυσικά πληρώνεις αδρά.......

x9-125
22-10-04, 11:12
Αντιγράφετε σίγουρα!!! Ύπάρχουν έτοιμα τηλεχειριστήρια που κάνουν αυτή την δουλειά!Γύρω στα 20€ έχουν!

gsmaster
22-10-04, 12:29
Αντιγράφετε σίγουρα!!! Ύπάρχουν έτοιμα τηλεχειριστήρια που κάνουν αυτή την δουλειά!Γύρω στα 20€ έχουν!

Αυτά δεν αντιγράφουν τα τηλεχειρηστήρια που έχουν κυλιόμενο κωδικό.... (το γράφουν και στην συσκευασία τους) πχ δες εδώ -> http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=1653480

MHTSOS
22-10-04, 14:01
Το τηλεχειριστήριο του συγκεκριμένου συναγερμού δεν αντιγράφεται. Το έχω ψάξει. Αυτά παθαίνεις όταν αγοράζεις ακριβό συναγερμό. Τώρα δεν με νοιάζει και πολύ γιατι έχει χαλάσει ο συναγερμός και τον έχω απενεργοποιήσει. (Μην το πείτε πουθενά.......)