PDA

Επιστροφή στο Forum : Σοβαρο Προβλημα



NUKE
26-09-04, 23:40
Εμαθα απο αυτο εδω το site για το radio 741 και μετα απο τηλεφωνημα μου ενθουσιαστηκα με τον καταλογο που μου έστειλαν.Τελικα βρηκα καποια κυκλωματα με τα οποια θελω να ασχοληθω και εφτιαξα μια μεγαλη λιστα με πραγματα που θελω να παρω απο το radio 741.Θελω απο τρανσιστορ και ολοκληρωμενα μεχρι βιβλια, πηνια και καλωδια.Ομως για να τα παραγγειλω θελω να ξερω τις τιμες του τεμαχιου.Τους πηρα τηλ. και τους ειπα οτι θα τους στειλω την λιστα μεσω email και αυτοι δεχτηκαν.Περιμενα 4 μερες να μου απαντησουν και μετα τους πηρα ξανα τηλ. και μου ειπαν οτι ειναι πολα και οτι θελουν να ξερουν τις ποσοτητες που θα αγορασω για να μου πουν τις τιμες.Αλλα εγω αν δεν ξερω την τιμη δεν μπορω να ξερω την ποσοτητα που θελω γιατι ειμαι μικρος και βρισκομαι σε οικονομικη στενοτητα τον τελευταιο καιρο.Τελικα τους ξαναεστειλα την λιστα και τους ειπα πως αν δεν μπορουν τελικα να το κανουν τουλαχιστον να μου του πουν να το ξερω.Και δεν απαντησαν και εκνευρηστηκα.

Τι να κανω?Σοβαρα, βοηθηστε με.Δεν ξερω απο που να τα προμηθευτω.Δεν υπαρχει κανενας καταλογος που να λεει τις τιμες?

electron
27-09-04, 09:53
Θα μπορούσες αρχικά να τους ζητήσεις ένα τεμάχιο από όλα ώστε να μην ξοδέψεις μια περιουσία, αυτοί προφανώς υπέθεσαν ότι για να τους στείλεις μια τέτοια λίστα θα είσαι επαγγελματίας και θα πρέπει να ορίσουν μια ανάλογη τιμή γι αυτά.

leosedf
27-09-04, 10:41
Ε ναι κλασικά. Ζήτα τιμές απο μερικά κομμάτια κλπ

NUKE
27-09-04, 14:41
Οκ.Αυτο θα κανω.

x9-125
27-09-04, 15:45
Θα κάνω μια ερώτηση! Απλά μην αρχίσετε να βαράτε όλοι μαζί! TO RADIO 741 TI EINAI KAI ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??? :( :?:

electron
28-09-04, 09:36
Θα κάνω μια ερώτηση! Απλά μην αρχίσετε να βαράτε όλοι μαζί! TO RADIO 741 TI EINAI KAI ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??? :( :?:
Γιατί να σε βαρέσουμε φίλε μου,είναι κατάστημα ηλεκτρονικών εξαρτημάτων όπου θα βρείς μεγάλη ποικιλία σε rf εξαρτηματα και όχι μόνο.Βρίσκεται στη θεσ/νικη.

NUKE
28-09-04, 15:36
Αξιζει να τους παρεις τηλεφωνο (2310325605) και να τους πεις να σου στειλουν τον καταλογο τους.Δωρεαν.

Και εγω τωρα το εμαθα.Ακομα δεν εχω παραγγειλει τιποτα.

Τελικα μου ειπαν οτι θα μου στειλουν την λιστα με τις τιμες στα πραγματα που ηθελα.

kostas30
28-09-04, 16:02
Παντος οι τιμες του ειναι αρκετα τσιμπιμενες.

electron
29-09-04, 09:45
Παντος οι τιμες του ειναι αρκετα τσιμπιμενες.
Όταν όμως ψάχνεις κάτι το οποίο δεν βρίσκεις πουθενά πλύν του εξωτερικού, νομίζω ότι σου λύνει τα χέρια και σου ερχεται φθηνότερα από να το πάρεις απ'έξω.

NUKE
29-09-04, 10:42
Θα συμφωνησω με τον Κωστα.Μου εστειλαν τελικα τις τιμες και τα περισσοτερα μου φαινονται τσιμπιμενα.Επισης δεν βρηκα και ολα αυτα που εψαχνα.
Ρε παιδια το ΖΤΧ 300 και το BF494 που θα τα βρω.
Το δευτερο το θελω για τον ΤV πομπο και τον αλλο για κατι μικροπομπους.
Ξερεται επισης κανενα μαγαζι στην αθηνα.Ειναι ενας δρομος εξω απο τον σταθμο Πανεπιστημιο του μετρο που ειναι γεματο με μαγαζια με ηλεκτρονικα.
Π.χ. το ραδιο κατουμα και κατι αλλα.
Ξερεται κανενα καλο εκει?

MHTSOS
17-10-04, 01:04
Το πρώτο είναι της ΖΕΤΕΧ και πιθανότατα δεν πρόκειται να το βρείς πουθενά στην Ελλάδα μιας και νομίζω οτι δεν εισάγονται. Παράγγειλέ το από το εξωτερικό.

NUKE
17-10-04, 13:54
Πως θα το παραγγειλω απο το εξωτερικο?Θα μπω στην σελιδα της?

MHTSOS
17-10-04, 15:05
http://www.rselectronics.com/
Δοκίμασε αυτό το site.Είναι E-Shop με ηλεκτρονικά εξαρτήματα. Βρίσκεται στην Βρετανία και έχει τα πάντα.

andreas
27-10-04, 21:55
Λοιπόν παιδιά απο το 741 αγοράζω εδώ και κάτι χρόνια. Όντως είναι ακριβός (αφού πολλά από αυτά δεν τα βρίσκεις αλλού !). Με τον κατάλογο δίνει (ή τουλάχιστον έδινε) και σε φωτοτυπία τις τιμές βάσει των κωδικών (όχι σε όλα, σε πολλά δεν είχε τιμές). Ζητήστε του τις φωτοτυπίες με τις τιμές. Επίσης πολλά, αρκετά θα έλεγα δεν υπάρχουν, έστω κι αν είναι στον κατάλογο. Πρώτα να τηλεφωνείτε για να δείτε αν τα έχει. Μην στηρίζεστε στον κατάλογό του αφού εδώ και χρόνια είναι ο ίδιος αλλάζει μόνο το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο. Φυσικά η εξυπηρέτηση δεν είναι και η καλύτερη. Βλέπετε σε πολλά είναι "μονοπώλιο" ο τύπος. Εδώ έχουμε κάνει παραγγελία μεγάλη (όχι πολλά εξαρτήματα αλλά ακριβά) και του ζητήσαμε κάτι μικρό άλλη στιγμή και μας έγραφε!!! Όταν δεν τα βρίσκεις αλλού τι να κάνεις;;;
Φιλικά Ανδρέας