PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγοράζοντας ηλεκτρονικα εκτος Αθηνων



BM
08-10-04, 17:01
Εχω βαρεθει να μην μπορω να βρω το ταδε τρανζιστορ η το δεινα ολοκληρωμενιο. Μενω στα χανια και το να βρεις μερικα(σχετικα κοινα) πραματα ειναι αδυνατον.
Η ιδεα ειναι απλή , οποιος γνωριζει καποιο καταστημα που να στελνει με αντικαταβολη (η και με αλλον τροπο) ηλεκτρονικα σε αλλες πολεις παρακαλειται να δημοσιευσει.Οσοι μενουν εκτος Αθηνων και Θεσσαλονικης (οπως εγω) θα το εκτιμήσουν ιδιαιτερα.
Αν εχετε αγορασει απο καποιο μαγαζι, ακομα καλυτερα πειτε σας παρακαλω την γνωμη σας. :D

electron
08-10-04, 17:21
Αν και κατά καιρούς έχουμε κάνει άπειρες αναφορές για σχετικά με αυτό θέματα θα προτείνω και σε σενα φίλε μου να κάνεις ένα τηλέφωνο στο radio 741(τηλ 2310-325.605).Τόσες φορές που το έχω γράψει θα νομίζουν ότι κάνω και διαφήμιση :P Σου λέω απλώς ότι βρίσκεται στη θεσ/νικη και στέλνει με αντικαταβολή παντού.Την πρώτη φορά που θα σου στείλουν κάτι,μαζί θα υπάρχει και ο κατάλογος των εξαρτημάτων που έχουν,το μόνο μειονέκτημα του είναι ότι δεν αναγράφει τις τιμές.

BM
08-10-04, 17:37
Το ξερω το μαγαζι. :D Με προλαβες εκανα την αρχη του post και πηγα να βρω το νουμερό του. :) Δεν ξερω κατα ποσο εχεις δικαιο, περιμενω την τεταρτη με πεμπτη τον καταλογο. Γνωριζω ομως πως και αλλα μαγαζια στην αθηνα κανουν και αυτα το αντιστοιχο πχ ο πατερας μου ψωνιζε απο το Ακτινιο. Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα, τι τηλεφωνο εχει και που ειναι. Ο πατερας μου αγοραζε απο κει ηλεκτρονικα μεχρι το 90 μεχρι που σταματησε να ασχολειται...

mixos
08-10-04, 19:52
Δοκίμασε και αυτό:

http://www.darlas.gr

kostas30
08-10-04, 22:04
ΤΡΙΔΗΜΑΣ . Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ

BM
08-10-04, 22:30
Κωστα μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος; κανα τηλεφωνο μηπως... απο τσαντα του μαγαζιου;

Καλό το Darlas.gr (εχει τα παντα) αλλα λαμπα΄εχει 7 ευρω το MJ15003 χωρις ΦΠΑ ενω το βρισκω στα Χανια 5 ευρω λιανικη...

kostas30
09-10-04, 00:17
ΟΚ ΚΟΙΤΑ ΕΔΩ www.tridimas.gr :wink: :wink:

BM
09-10-04, 12:00
Μπορει να ασχολουμαι με τα τρανζιστορια :head: καιρο (2 χρονια) δεν ξερω απο μαγαζια... Ο τριδημας στελνει και κατάλογο; Ας πουμε οτι διαλεγω αυτον η το radio 741 που αναφεραμε πιο πανω... μετα τι; πως τους δινω την λιστα; με τηλεφωνό; και για κοστολογηση; ποτε δεν αγοραζω κατι αμα δεν το ψαξω... :help:

electron
09-10-04, 12:13
Μπορει να ασχολουμαι με τα τρανζιστορια :head: καιρο (2 χρονια) δεν ξερω απο μαγαζια... Ο τριδημας στελνει και κατάλογο; Ας πουμε οτι διαλεγω αυτον η το radio 741 που αναφεραμε πιο πανω... μετα τι; πως τους δινω την λιστα; με τηλεφωνό; και για κοστολογηση; ποτε δεν αγοραζω κατι αμα δεν το ψαξω... :help:
Φαντάζομαι ότι κάπως έτσι πρέπει να κάνεις,τους πέρνεις τηλέφωνο λές την ποσότητα που θέλεις και σου δίνουν προσφορά.

BM
09-10-04, 12:24
Θα δω μολις παρω καταλογο απο το radio 741... Παρεπιπτοντως ψαχνω για τα MJL4281A/MJL4302A ισχυος ήχου... βρήκα τα προηγουμενα στο www.darlas.gr (MJL3281A/MJL1302A) 13 ευρω χωρις ΦΠΑ :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock: :!: :!: :!: η on semi τα εχει στο site 5 ΕΥΡΩ!!!!! (ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ) :evil: :evil: :evil: :evil: και εχει δειγματα. Αν ρωτησω με μειλ;