PDA

Επιστροφή στο Forum : παρατηρηση



siolosni
10-11-04, 17:47
για και χαρα σε ολουσ τους μαστορες.
παρατηρησα σε πολλα topic οτι υπαρχει απο παρα πολους παρα πολυ καλη γνωση θεωριας.
εγω ειμαι 3ο εξαμηνο ηλεκτρονικοσ στο τει λαμιας.
και ερχωμε και ρωταω....
την γνωση αυτην την αποκτησατε απο καποια αχολη η απο την τρηβη σας στα ηλεκτρονικα και απο την εμπηρια φταχνοντας πραγματακια.

αγχωθηκα................. :oops: :oops: :oops: :oops:

electron
10-11-04, 18:01
Έχουμε ξαναπεί ότι σε οποιοδήποτε σχολείο ή σχολή και να πας δεν είναι αρκετό για να σου μάθει τα πάντα.Το ενδιαφέρον, η προσωπική ενασχόλιση και φυσικά η αγάπη γι'αυτό που κάνεις φέρνουν τη γνώση,αν πιστεύεις ότι διαθέτεις όλα αυτά τα στοιχεία δεν χρειάζεται να ανησυχείς.

gsmaster
10-11-04, 22:29
Έχουμε ξαναπεί ότι σε οποιοδήποτε σχολείο ή σχολή και να πας δεν είναι αρκετό για να σου μάθει τα πάντα.Το ενδιαφέρον, η προσωπική ενασχόλιση και φυσικά η αγάπη γι'αυτό που κάνεις φέρνουν τη γνώση,αν πιστεύεις ότι διαθέτεις όλα αυτά τα στοιχεία δεν χρειάζεται να ανησυχείς.

Συμφωνώ κι επαυξάνω...

Η σχολή θα σου μάθει μόνο τα βασικά. Απο εκεί και πέρα είναι στο χέρι σου, να μάθεις παραπάνω πράγματα. Το βασικότερο είναι να σου αρέσει αυτό που κάνεις γιατί αν δεν σου αρέσει, ποτέ δεν θα είσαι καλός σε αυτό.

Αν λοιπόν σου αρέσουν τα ηλεκτρονικά κτλ, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι γιατί ...βρίσκεσαι στο σωστό μέρος :lol: :lol: :D

jimk
11-11-04, 00:41
εκτος απο το να σου αρεσει καλο εινε να πας σε κανα τεχνικο να δεις και στην πραξει τι πεζει..

electron
11-11-04, 11:58
εκτος απο το να σου αρεσει καλο εινε να πας σε κανα τεχνικο να δεις και στην πραξει τι πεζει..
Εδώ κολλάει αυτό που είπα για την προσωπική ενασχόλιση.

siolosni
11-11-04, 17:02
τα ηλεκτρονικά ειναι μεσα στο αιμα μου απλα δεν εχω ασχοληθει τρελα.....
οσο αναφορα τους τεχνικούς δεν περνουν τοσο ευκολα παιδια.....

πάντως ευχαριστώ

electron
12-11-04, 12:19
Αν δούλευες σε κάποιο τεχνικό θα ήταν σαφώς μια καλή εμπειρία, μπορείς όμως να ασχοληθείς από μόνος σου,αυτό βέβαια συνεπάγεται διάθεση χρόνου και χρήματος, τα οποία ενδέχεται μερικές φορές να μην σε βγάλουν σε κάποιο επιτυχές αποτέλεσμα, αλλά μόνο που ασχολήθηκες με κάτι σου αφήνει πολύτιμη εμπειρία.