PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια στο Girder



Lykos1986
01-03-05, 22:37
Όπως λέει και ο τίτλος τα έχω μπερδέψει λίγο με το Girder. Ενώ μπορώ να κάνω όποια επιλογή θέλω δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει αυτήν η ρύθμιση του ήχου. Από πού θα την κάνω και τι βήμα θα βάλω;;;

gsmaster
01-03-05, 23:29
Για βήμα βάλε όποια τιμή θέλεις. Όσο μεγαλύτερη η τιμή, τόσο μεγαλύτερες οι μεταβολές της έντασης του ήχου. Για να μειώσις την ένταση θα βάλεις ένα "-" πριν από την τιμή.

πχ Οι δικές μου τιμές είναι 1500 και -1500

Στο μεσαίο κουμπί που λέει ένταση, επιλέγεις το κανάλι που θές να αυξομειώνεις. (πχ Master, Wave, Line in, mic κτλ)


Καλά πειράματα...

Lykos1986
02-03-05, 21:06
GSM you are the best!!!!!

NUKE
13-03-05, 01:45
αν μου εξηγησεις και τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να χρησιμοποιηω το ποντικι θα εισαι και ο πρωτς.Το ρυθμιζω καπως αλλα δεν μου αρεσει γιατι την μια παει πολυ αργα και την αλλη πολυ γρηγορα.

Lykos1986
13-03-05, 23:54
Τι να σου πω εμένα πάει μια χαρά!!!!!! Το έχω βάλει με βήμα 8 αλλά πολύ συχνά το αλλάζω. Μερικές φορές δεν δουλεύουν ούτε τα τηλεκοντρόλ κανονικά αφού και σε εμένα δημιουργούσε μερικά προβλήματα. Τελικά έβαλα ένα άλλο και όλα ήταν καλύτερα.

NUKE
14-03-05, 13:04
Βασικα αν το βαλεις με βημα 8 παει πολυ αργα.Πειραματιζοντας εβαλα τα εξης και παει πολυ καλα.
Βημα 10
Large step 25
Timeout 200
Holdtime 500

Και το ACCELERATE πατημενο.
Δοκιμασετο και πες μου αν βουλευει η εχεις βρει κατι καλυτερο.

Αν μπορειτε πειτε μου πως να χρησιμοποιησω το girder στο WINDOWS MEDIA PLAYER 9.
Εχω προβλημα.Μονο η αυξομειωση εντασης ηχου δουλευει και τα αλλα τιποτα.