PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για το Module S-AV6 TOSHIBA



panoslive
17-03-05, 13:07
Ρε παιδεία για πέστε μου έχω φτιάξει το κύκλωμα με το Module και το δούλεψα από του 88-108 ΜΗΖ και μου έδωσε 9.5 Watt με οδήγηση 0.2 watt τάση 13.5 Volt και περίπου 3 Amper μήπως έχει κανείς καμία καλύτερη ιδέα για αύξηση της ισχύεις μέχρι 15 watt??? . Πρέπει να πω ότι το Module πάνω από 0.3 watt είσοδος καίγετε και maximou εχει 15 Volt. Μήπως κανείς το έχει φτιάξει να δίνει μέχρι 15 watt

gsmaster
17-03-05, 14:37
http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=650 Ρώτα εδώ θα πάρεις περισσότερες απαντήσεις αφού το παρακολουθούν περισσότεροι χρήστες. ;)

hipro5
31-05-05, 18:28
Οτιδήποτε κι αν κάνεις με αυτό το modul, ΜΗΝ δώσεις παραπάνω από 12Volts MAX στο πρώτο ποδαράκι τροφοδοσίας του.....Στο εξόδου μπορείς με λίγο ζόρι να το φτάσεις έως και τα 18Volts....Μεταβλητό πυκνωτή εισόδου έως 80pF και μεταβλητό πυκνωτή εξόδου που να ΑΝΤΕΧΕΙ σε ισχύ π.χ. Philips teflon, περίπου 40pF ίσως και παραπάνω ανάλογα με τη συχνότητα.....Εκεί που θα το συντονήσεις, ΕΚΕΙ και θα το αφήσεις.....ΆΝ αργότερα θέλεις να το πάς σε άλλη συχνότητα, θα το συντονήσεις ΠΑΛΙ......Συντονίζουμε ΠΑΝΤΑ με χαμηλα Volts και ανεβάζουμε σιγά σιγά.....