PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραγγελια samples απο maxim



ta03
26-04-05, 04:46
Ειμαι newbie φοιτητης στις ηλεκτρονικες κατασκευες.Καπου στο forum διαβασα οτι μπορω να παραγγειλω
δειγματα απο εταιριες.Πηγα στο site της maxim και γραφτικα.Για να παραγγειλω στο πεδιο company τι βαζω?Ειναι καπως ελλεινη η απορια μου το ξερω...Οτι και να παραγγειλω δηλαδη θα μου το στειλουν σιγουρα χωρις καμια χρεωση?Μου φαινεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο :? :? :?

moutoulos
26-04-05, 09:27
Νομίζω παλιά στέλναν πιο "ελεύθερα", τώρα έχουν "φρενάρει" λίγο.
Δεν είμαι όμως σίγουρος...περίμενε και απαντήσεις άλλων χρηστών. :wink:

Lykos1986
26-04-05, 20:41
Πίστεψέ με δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα να παραγγείλεις samples εντελώς δωρεάν. Τουλάχιστον από την Maxim. Είναι μια εταιρία που την χρησιμοποιώ εδώ και πάρα πολύ καιρό. Μπορείς να παραγγείλεις ότι θέλεις, φυσικά να υπάρχει σε μορφή sampl, και δεν θα πληρώσεις τίποτα ούτε καν τα μεταφορικά. Τα δείγματα φυσικά θα σου έρθουν εντός 10 ημερών περίπου αλλά αξίζει τον κόπο. Τώρα για τα πεδία της φόρμας που συμπληρώνεις μπορείς απλά σε κάποιο που δεν ξέρεις ή δεν σε αφορά να βάλεις απλά μια – ώστε να σου αποδεχτεί την φόρμα. Από εκεί και πέρα δεν σου ξαναζητάει τίποτα. Στην ουσία όλα αυτά τα στοιχεία που ζητάνε είναι απλά και μόνο για στατιστικούς λόγους.

ok1gr
27-04-05, 15:30
Αλλιώς βάλε κάτι ψεύτικο που μοιάζει πειστικό π.χ. kotsos electronics!

ta03
27-04-05, 21:56
Να βαλω "ta03 Devices Corp"? LOL :lol: :lol: :lol:

ok1gr
27-04-05, 23:36
γιατί όχι?
Καλό ακούγεται?

kx5
27-04-05, 23:52
Προσοχή μόνο διότι η maxim τα στέλνει μέσω ΕΛΤΑ σε κάτι άθλιους φακέλους. Ελπίζω να έχεις σίγουρο γραμματοκιβώτιο στο σπίτι σου (μη χαθεί).

Η καλύτερη στα Samples είναι η Intersil. Τα στέλνει με courier στο σπίτι σου.
Πρόσφατα έλαβα και ένα εκπαιδευτικό κιτ προγραμματιστή. ¶ψογοι!

kx5
27-04-05, 23:54
Να βαλω "ta03 Devices Corp"? LOL :lol: :lol: :lol:

Βάλε το όνομα της σχολής σου.

ta03
28-04-05, 03:04
Βασικα δεν εβαλα τιποτα.Μια παυλα εβαλα.Γραμματοκιβώτιο δεν εχει η πολυκατοικια αλλα δεν νομιζω να εχω προβλημα ειμαστε λιγοι ιδιοκτητες.

Lykos1986
28-04-05, 22:16
Προσοχή μόνο διότι η maxim τα στέλνει μέσω ΕΛΤΑ σε κάτι άθλιους φακέλους. Ελπίζω να έχεις σίγουρο γραμματοκιβώτιο στο σπίτι σου (μη χαθεί).

Η καλύτερη στα Samples είναι η Intersil. Τα στέλνει με courier στο σπίτι σου.
Πρόσφατα έλαβα και ένα εκπαιδευτικό κιτ προγραμματιστή. ¶ψογοι!


Πες μου λιγο την σελιδα της. Και από πού θα παραγγείλω το εκπαιδευτικό κιτ που λές!!!

Panoss
29-04-05, 23:04
Πείτε μας και μας ρε παιδια να παραγγείλουμε το εκπαιδευτικό κιτ! Προσπάθησα να παραγγείλω απο την intersil microcontrollers αλλα δεν τους διαθέτει σαν δείγματα

kx5
08-05-05, 21:47
Παιδια δεν βρίσκω το κιτ στη σελίδα της. Δεν είναι προγραμματιστής για pic και δεν έχω ασχοληθεί ακόμη μαζί του (λόγω πτυχιακής).