PDA

Επιστροφή στο Forum : Κλειδωμα με τηλεχειρισμο στο αυτ/το?



akisbach
04-05-05, 01:40
Εχει κανεις ιδεα πως γινεται να βαλλει καποιος αυτοματο κλειδωμα με τηλεχειρισμο στο αυτ/το του?(Opel Vectra 1991)
Τι θα χρειαστει? Ποια ειναι η βασικη δομη του μηχανισμου? Υπαρχει περιπτωση να το φτιαξει κανεις μονος του? Πωλειται ετοιμος?

Βασικα ειμαι ακομα πολυ ασχετος,αλλα αυτο το θεμα με περιτριγυριζει εδω και λιγο καιρο.Δεν προκειται να κανω κατι μονος μου απλως θελω να μαθω γυρω απο το θεμα .

Ευχαριστω
Ακης

AKIS
04-05-05, 13:49
παντως φιλε στο δικο μας opel vectra 2000 τα τηλεκοντρολ μετα το 4 ετος δεν δουλευουν παντα και δεν ειναι θεμα μπαταριας!!δηλαδη οταν πατας καποιο απο τα 2 πληκτρα το led anαβει στιγμιαια αλλα δεν λειτουγει το κλειδωμα βεβαια οποτε εχει ορεξει δουλευει μαλλον καποια κολλησει θα εχει ξεκολλησει

babisko
04-05-05, 21:47
Αν έχεις ηλεκτρικές κλειδαριές, τότε με την αγορά ενός συναγερμού έχεις την δυνατότητα να ανοίγεις και να κλείνεις τις πόρτες με το χειριστήριο του συναγερμού. Η τοποθέτησή του είναι σχετικά εύκολη υπόθεση, αν πάρεις κάποιον από αυτούς που χρησιμοποιούν οι αντιπροσωπείες της OPEL (στην δική μου περίπτωση για το VECTRA C του 2004 ο συναγερμός είναι MEDIA ALARM τοποθετημένος στην αντιπροσωπεία και το εγχειρίδιό του είναι κατατοπιστικότατο. Αναφέρει ποιό καλώδιο θα συνδέσεις πού, τα χρώματά τους όχι μόνο του συναγερμού, αλλά και του αυτοκινήτου. Αν το ήξερα ότι είναι έτσι το ποιό πιθανό να τον περνούσα μόνος μου.

musicpower
13-05-05, 13:32
φιλε υπάρχει σύστημα κεντρικού κλειδώματος για όλα τα αυτοκίνητα αν σε ενδιαφέρει. Τo πουλάνε τα car stereo μαγαζιά. Είναι οικονομική λύση. Άν σε ενδιαφέρει πες μου να σου εξηγήσω

akisbach
13-05-05, 23:58
φιλε musicpower, (απο οτι βλεπω εισαι και πατριωτάκι), ευχαριστώ για τις πληροφορείες. Δε χρειαζεται να μπαινεις στον κοπο να μου εξηγεις τπτ. Τα υπολοιπα θα τα βω μονος μου. Γεια χαρα.