PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΡΩΤΗΣΗ ?????? (πομπός ΑΜ απο βιβλίο)



GREG
11-05-05, 17:31
στο βιβλιο του Παπακονσταντινου Ηλεκτρονικες Κατασκευες υπαρχει ενας πομπος Μεσαιων σελ 46 νομιζω με 4 EL519 στην εξοδο που δουλευεουν ανοδο_ καθοδο τα αλλα πλεγματα γειωμενα και λει οτι βγαζει κατι KW.....????? ξερει κανεις πως δουλευει αυτο και τι παιζει με τη ΖΕΝΕΡ στην εξοδο?????? Ο συγραφεας λεει οτι δεν εχει κατασκευαστει και δεν ξερει εσεις τι λετε EEEEE... ASPICYS??????? Εχω καμια 10 ρια λαμπες και το σκεφτομαι......γνοριζω οτι ειναι ρευματος αλλα τοσα πολλα WATT......Ευχαριστω :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

ok1gr
12-05-05, 01:21
Αυτό το βιβλίο πού το βρήκες? Πόσες σελίδες είναι? Τιμή?

MAKHS
12-05-05, 09:42
Καλημερα ....οπως το δινει το σχεδιο μπορει πραγματι να δουλεψει αλλα να εχεις υποψιν σου οτι μπορει να μην σου δωσουν ολη την ισχυ.Θα κουραστεις αδικα.Με τα ιδια χρηματα και ισως λιγοτερα κανε ενα σχεδιο πχ με 2 811....Το βιβλιο φιλε ειναι ενα μπλε,κυκλοφρει εδω και χρονια,ειναι ιστορικο και οι περισσοτεροι ερασιτεχνες εχουν κανει και απο μια κατασκευη..δεν ξερω εαν τωρα κυκλοφορει ,Εαν ναι θα το εχει ο Παπασωτηριου στο κεντρο...Εχει βεβαια σχεδια 30ετιας τωρα αλλα πρακτικα.

ok1gr
12-05-05, 14:23
Μήπως θα μπορούσε κάποιος σας, αν δεν του είναι κόπος φυσικά, να το βγάλει φωτοτυπίες και να μου το στείλει? Φυσικά πληρώνω τα πάντα. Και πόσες σελίδες είναι?

GREG
12-05-05, 15:08
Δώσε Fax

ok1gr
13-05-05, 17:24
FAX δεν έχω. Μήπως μπορείς με e-mail?

GREG
13-05-05, 17:29
Οχι δυστυχώς :o

GREG
13-05-05, 17:31
Καμια αλλη γνομη Υπαρχει για το θεμα μας... :roll: :roll: :roll: :roll:

radioamateur
13-05-05, 23:36
Επικοινωνείς τηλεφωνικως με το βιβλιοπωλειο μήπως μπορουν να σου το αποστείλλουν με αντικαταβολή.

karion
14-05-05, 08:43
Ο Παπασωτηρίου στο στέλνει με αντικαταβολή Το κόστος του είναι 12 ευρώ . Πριν ένα μήνα το πήρα . Οι φωτοτυπίες θα σου στοιχίσουν περισσότερο .Πληροφοριακά, η φωτοτύπιση χωρίς την έγγραφη άδεια του εκδότη ή συγγραφέα είναι παράνομη.
Λέμε τώρα.

GREG
08-06-05, 12:53
ΚΑΜΙΑ αλλη γνομη για τον πομπο μηπως υπαρχει :?: :?: :?:

08-06-05, 16:55
φιλε ξεχνα το συγκεκριμενο βιβλιο αφου ειναι αντιστοιχης ποιοτητας με του Τραπαλη (1968) :hammer: :mrgreen:
τωρα για την λειτουργεια με οδηγηση απο καθοδο γειωμενα πλεγματα και εξοδο απο ανοδο, ψαξε και βρες σχετικα με τον ορο:
Grounded Grid Amplifiers

mandalo
13-07-05, 02:55
το έχω δει το σχεδιο αυτο , και αμφιβαλω καπως...
ι ZENER στην εξοδο πρεπει να γειωνει τιν κεραια απο στασιμα φορτια , ετσι νομιζω...
δεν εχει σχεση με το rf
..σε αλλα σχεδια υπαρχει τσοκ για γειωσει της κεραιας..
παντως λιγο δυσκολο να τραβιξει ρευμα η λαμπα με γειωμενο προστατευτικο..