PDA

Επιστροφή στο Forum : Σήμα Κινητού



sera
17-05-05, 14:13
Παιδιά χρειάζομαι κάποιο κύκλωμα με κεραία έτσι ώστε να μπορέσω να έχω καλύτερη λήψη κινητού. Δυστυχώς και στη δουλειά αλλά και στο σπίτι δεν έχω καλό σήμα, και είναι σπαστικό. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι που να κάνει αυτή τη δουλειά? Να παίρνει δηλαδή το σήμα απ'έξω και να το κατευθύνει προς ένα συγκεκριμένο χώρο.

electron
17-05-05, 14:36
Παλιότερα γνώριζα κάποια kit τα οποία προορίζοταν για τον σκοπό αυτό,δεν ξέρω αν εξακολουθούν να υπάρχουν ακόμα στο εμπόριο,γιατί πλέον τα δίκτυα των εταιριών κινητής τηλεφωνίας έχουν βελτιωθεί.Ίσως με αλλαγή εταιρίας να έλυνες το πρόβλημά σου.Συνήθως η TIM ήταν και είναι αυτή που <πάσχει> από σήμα,ενώ καλύτερη είναι η COSMOTE.

_ab
17-05-05, 15:45
Παλιότερα γνώριζα κάποια kit τα οποία προορίζοταν για τον σκοπό αυτό,δεν ξέρω αν εξακολουθούν να υπάρχουν ακόμα στο εμπόριο,γιατί πλέον τα δίκτυα των εταιριών κινητής τηλεφωνίας έχουν βελτιωθεί.Ίσως με αλλαγή εταιρίας να έλυνες το πρόβλημά σου.Συνήθως η TIM ήταν και είναι αυτή που <πάσχει> από σήμα,ενώ καλύτερη είναι η COSMOTE.

Πεστα.............

gRooV
20-05-05, 01:10
Πεστα.............

Χάρηκα!! Αφού μπορεί και στείνει κεραίες με το έτσι θέλω σε κάθε λόφο και βουνό περιμένοντας απλά πότε θα την πάρει χαμπάρι η ΕΕΤΤ! Και στην συνέχεια πληρώνει (δλδ εσύ με τις αυξήσεις στο λογαρισαμό) το πρόστιμο και συνεχίζει την ίδια δουλειάαα!

MHTSOS
22-05-05, 00:55
Χάρηκα!! Αφού μπορεί και στείνει κεραίες με το έτσι θέλω σε κάθε λόφο και βουνό περιμένοντας απλά πότε θα την πάρει χαμπάρι η ΕΕΤΤ! Και στην συνέχεια πληρώνει (δλδ εσύ με τις αυξήσεις στο λογαρισαμό) το πρόστιμο και συνεχίζει την ίδια δουλειάαα![/quote]

Πέστα.......

gsmaster
25-05-05, 16:22
Ίδιο θέμα εδώ-> http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=587