PDA

Επιστροφή στο Forum : αγορα PIC



kastavidakias
19-05-05, 08:42
Θα ηθελα να ρωτήσω απο που αγοραζετε τους PIC και αν εχουν μεγαλη γκαμα.

Υ.Γ. Οχι μεσω internet

billy
19-05-05, 11:52
θέλεις πολλά κομμάτια ? για λίγα υπάρχουν και τα samples της microchip. μια χαρα ειναι,
εχω μαζέψει αρκετους....

_ab
19-05-05, 16:25
θέλεις πολλά κομμάτια ? για λίγα υπάρχουν και τα samples της microchip. μια χαρα ειναι,
εχω μαζέψει αρκετους....

Εχεις παραγγειλει προσφατα?Γιατι καπου διαβασα οτι σταματησαν να στελνουν..... :cry:

kastavidakias
19-05-05, 16:40
Εχεις παραγγειλει προσφατα?Γιατι καπου διαβασα οτι σταματησαν να στελνουν..... :cry:

και εγώ ετσι εχω ακούσει.

Εχετε βρει PIC σε καταστηματα? που και ποσο :?:

electron
19-05-05, 18:04
Τελευταία είχα πάρει δείγματα από την microchip πριν από 1 χρόνο,πρόσφατα όμως έμαθα και εγώ ότι λόγω της υπερβολικής ζήτησης σταμάτησαν τη δωρεάν παροχή.Από κατάστημα της περιοχής μου πάντως είχα αγοράσει στην τιμή των 10ευρώ τον pic16f84.

electronic
20-05-05, 09:49
kastavidakia - Πέτρο καλημέρα. Αν θέλεις μπορείς να συμπληρώσεις στα στοιχεία σου την πόλη που ζεις έτσι ώστε κάποιοι που γνωρίζουν να μπορούν να σε βοηθήσουν πολύ περισσότερο αναφέρωντας ονόματα-μαγαζιά που μπορείς να πάρεις ότι θέλεις.. Ασ πούμε για Θεσσαλονίκη μπορώνα σου πω ότι στην Δωδεκανήσου υπάρχουν τα καταστήματα του Γεωργιάδη και του Μουτσιούλη. Επίσης στην Μαρασλή υπάρχει ο Ιωαννίδης, στον Ευκλείδη υπάρχει η ΝικολαΪδου κ.τ.λ.

kastavidakias
20-05-05, 11:43
Σε ευχαριστω πολυ και εχεις δικιο. Ηταν παραληψη που δεν ειχα βαλει την πολη και το συμπληρωσα τωρα. Λοιπον για Αθηνα.

kostas30
20-05-05, 12:34
Ο Τριδιμας εχει σχεδον τα παντα http://www.tridimas.gr/

_ab
20-05-05, 16:12
Χωρις να κανω διαφημηση (5-6 ευρω και οι 2)ο κατουμας (πραξιτελους,καλλιθεα,ν.κοσμο,περιστερι)και ο σιδερης(Αγ.κωνσταντινου)

Christos_K
05-06-05, 17:35
Πρόσφατα παρήγγειλα κάποια δείγματα από την microchip. Συνεχίζουν να στέλνουν αλλά χρειάζονται email κάποιου πανεπιστημίου για να μπορέσεις να τα λάβεις.

_ab
06-06-05, 16:03
Πρόσφατα παρήγγειλα κάποια δείγματα από την microchip. Συνεχίζουν να στέλνουν αλλά χρειάζονται email κάποιου πανεπιστημίου για να μπορέσεις να τα λάβεις.

Τι εννοεις δεν καταλαβαινω?

Christos_K
06-06-05, 16:41
Αν π.χ πάς να παραγγείλεις δείγματα με το email του yahoo θα σου βγάλει μήνυμα πως δεν δικαιούσαι δείγματα. Εγώ που σπουδάζω στο University of Surrey, χρησιμοποιώ το email του πανεπιστημίου xxx@surrey.ac.uk και τους ξεγελας κατα κάποιον τρόπο νομίζωντας ότι στέλνουν δείγματα στο ίδιο το πανεπιστήμιο. Πήγα να το δοκιμάσω να σου πω ακριβώς τη διαδικασία άλλα το site είναι υπό συντήρηση για μερικές μέρες απ'ότι φαίνεται.

billy
06-06-05, 16:45
Το επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό ! Βάζω το mail που έχω στο πανεπιστήμιο και παίρνω από παντού, όχι μόνο απο microchip. Όπότε

@whatever.auth.gr
@whatever.duth.gr
@whatever.uop.gr
@whatever.ntua.gr

κλπ κλπ :) :) :)

_ab
07-06-05, 20:12
Θα ηθελα να σας ζητησω λεπτομερος εαν μπορειτε να μου πειτε πως να συμπληρωσω μια τετοια φορμα :oops: :oops: :oops:

billy
08-06-05, 08:59
Ολες οι φόρμες είναι διαφορετικές μεταξύ τους. Απλά γράφεις στα κουτάκια ότι ζητάει. Πρέπει βέβαια να έχεις κάνει register στην εταιρία και να έχεις πανεπιστημιακό email.

PiCBuRn3r
08-06-05, 16:15
Εγώ έβαλα το mail της OTEnet (χχχ@otenet.gr) και το πήρε ! :)