PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα κατασκευης ιστοσελιδων



NUKE
06-06-05, 16:27
Βασικα θελω να ρωτησω με πιο προγραμμα κατασκευαστηκε αυτη η σελιδα.

Η γενικα κανενα προγραμμα που να μπορω να φτιαξω σελιδα στο ιντερνετ?


Θελω να φτιαξω μερικες δοκιμαστικες σελιδες...

gRooV
06-06-05, 18:27
Καλησπέρα Χάρη, η σελίδα αυτή είναι βασισμένη στο phpbb (http://www.phpbb.com) σε συνδιασμό μαζί με διάφορα mods. Ισως το κορυφαίο πρόγραμμα για κατασκευή ιστοσελίδας (και όχι ιστιοσελίδα) είναι το Dreamweaver (http://www.macromedia.com/software/dreamweaver/) αλλά θα χρειαστεί χρόνος και φαντασία για να φτιάξεις κάτι αισθητικά καλό. :wink:

NUKE
08-06-05, 17:08
Φιλε Θαναση ευχαριστω.Θα προσπαθησω να ασχοληθω το καλοκαιρι.

Οσο για την ιστ(ι)οσελιδα εχεις δικιο αλλα επειδη μου το λεγαν ετσι παντοτε μου εχει μεινει και δεν το προσεξα.

PiCBuRn3r
08-06-05, 17:59
Άμα θες βοήθεια στείλε PM να σε βοηθήσω ! :) :)

D-NAME
08-06-05, 18:15
To ποιο απλo. frontpage.

PiCBuRn3r
08-06-05, 18:22
Με frontpage φτιάχνεις απλές σελίδες σε HTML. Ενώ μπορείς να πάρεις ένα ωραίο phpBB forum, να βάλεις κανά δύο moddakia και να εχεις μια πολύ τζαμάτη σελίδα! :)

Dj_NIkos
08-06-05, 18:26
Για αρχή καλό είναι το FrontPage είναι ποιο εύκολο για τους αρχάριους και σιγά-σιγά να ασχοληθείς με το dreamweaver. Άμα θες βοήθεια στείλε μου email.

D-NAME
08-06-05, 18:27
Εχεις δικιο. Οπως διαβασα βιαστηκα το θεμα Νομιζα οτι ηταν για μια απλη ιστιοσελιδα. Το frontpage δεν βολευει.

PiCBuRn3r
08-06-05, 18:31
Μα γιατί να παιδευτείς να φτιάξεις σελίδα από την αρχή ενώ υπάρχει το phpBB ?

NUKE
08-06-05, 23:11
Παιδια, ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Λεω να το ξεκινησω μετα τις 20 ιουνιου.Οποτε θα σας στειλω.Βασικα, θα μου αρεσε αρκετα μια μορφη οπως του hlektronika.gr.

seoko
24-03-10, 02:39
Συνιστώ το open source λογισμικό Joomla, αφού είναι εύκολο στην χρήση, έχει μεγάλo community, πάρα πολλά έτοιμα πράγματα και πολλές δυνατότητες. Επίσης είναι και φιλικό προς τις μηχανές αναζήτησης (seo-friendly) ώστε να έχεις καλύτερα αποτελέσματα στα αποτελέσματα αναζήτησης.