PDA

Επιστροφή στο Forum : οθόνη ενός χαλασμένου laptop



tao
13-06-05, 17:02
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε με κάποιον τρόπο να βάλω στο pc που έχω στην ταράτσα που δουλεύει σαν κόμβος σε ασύρματο δίκτυο την οθόνη ενός χαλασμένου laptop που έχω στην άκρια και μου πιάνει χώρο θα ήταν πόλη βολικό κάθε φορά που θέλω να κάνω κάτι στο pc και χιάζετε οθόνη να μη κουβαλάω αυτήν που έχω κάτω στο άλω μου pc ευχαριστώ έκτων προτέρων

Μανιώτης Δημήτρης
30-09-05, 17:02
Και γιατί δεν χρησιμοποιείς το remote desktop των Windows XP ?. Η κάποιο άλλο πρόγραμμα remote access όπως πχ το "Remote admin" ?

ta03
01-10-05, 22:28
tao σε πια περιοχη εισαι?Στο παγκρατι?Σε εχω δει στην nodedb!

BLACKANGEL
26-10-05, 01:08
Παιδια αν γινετε πεστε καμια ιδεα γιατι και εγω εχω ενα χαλασμενο λαπτοπι και αν γινεται να χρισημοποιησω την οθονη!!!

gourtz
21-11-05, 15:28
καλο laptop? παρε εσυ την οθονη και το αλλο το περνω εγω χχεεχεχεχεχεχεχ

ok1gr
09-01-06, 00:33
παιδιά το έψαξα λίγο το θέμα, η οθόνη του Laptop δεν έχει ελεγκτή και χρειάζεται κάποια πλακέτα για οδήγηση. Υπάρχουν συγκεκριμένες εταιρίες που πουλάνε πλακέτες για τέτοιου είδους χρήση αλλά είναι υπερβολικά ακριβές και θέλουν πολύ ζόρισμα με την προσαρμογή καθώς και ξεχωριστό bios για κάθε διαφορετική οθόνη. Πιστεύω δεν υπάρχει κανένας λόγος για να ασχοληθεί κανείς με αυτό καθώς οι οθόνες tft είναι αρκετά φθηνές σήμερα και σιγουρά αυτό που σκέφτεστε είναι πολύ ακριβότερο. Ο μοναδικός φθηνός τρόπος για να γίνει αυτό, είναι το laptop να λειτουργεί και να του προσθέσεται ένα video-in.

PiCBuRn3r
10-01-06, 15:21
Νομίζω ότι τις οθόνες Laptop μπορείς να τις συνδέσεις κάπου πανω σε μία θύρα που έχουν κάποιες παλιές κάρτες γραφικών...

BLACKANGEL
27-05-09, 14:53
sorry που spamαρω απλα ηθελα να ξερω αν βρεθηκε καμια λυση ωστε να χρησιμοποιησω την οθονη για κατασκευη projector!ξερει κανεις αν μπορω να την κανω λειτουργικη την οθονη ενος χαλασμενου laptop?