PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια πρόταση για όλους...



dimxanthi
22-06-05, 10:32
Καλημέρα σε όλους...
Λοιπόν έχω να σας προτείνω κάτι το οποίο δεν υπάρχει αμιγώς στο Forum...
Τι θα λέγατε να δημιουργηθεί μια κατηγορία στην οποία θα δημοσιεύεται αποκλειστικά κώδικας για μικροεπεξεργαστές (assembly δηλαδή) για pic, avr κτλ...

Θα ήθελα να ρωτήω επίσης τι γίνετε τελικά με τα Samples (δωρεάν) που στέλνει η Microchip? Στέλνει ακόμη ή όχι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Dimos...

electron
22-06-05, 16:35
Σύμφωνα με ανακοίωση της microchip,θα αποστέλει δωρεάν δείγματα μέχρι 30/6

gsmaster
22-06-05, 17:13
Σύμφωνα με ανακοίωση της microchip,θα αποστέλει δωρεάν δείγματα μέχρι 30/6

H ανακοίνωση για μέχρι τις 30/6 έχω την εντύπωση ότι είναι για δωρεάν έξοδα αποστολής σε αγορές απο το site, και έκπτωση 10% σε αναπτυξιακά.
Δωρεάν δείγματα στέλνει αλλά όχι αν βάλεις e-mail hotmail, yahoo κτλ... Εγώ πάντως έκανα κάτι παραγγελίες με άσχετα μαιλ και δεν έλαβα κάτι.

από http://buy.microchip.com/default.aspx

Special money saving deals!

Due to your overwhelming response, we have extended our free shipping offer on http://Buy.Microchip.com until Thursday, June 30th at 6:00 PM MST.

In addition, we have created a new development tool coupon that will entitle you to a 10% discount off of any dev tools you order during this time. To use this coupon, simply type the code JUN17THX in the coupon field when checking out. This discount is not valid with any other discount other than the free shipping noted above


Όσο για την κατηγορία που λές καλό είναι να δημιουργηθεί μια κατηγορία αποκλειστικά για μικροελεκτές...

dimxanthi
23-06-05, 18:51
Καλησπερά παιδιά...

Εχω μια απορία σχετικά με το να βάλω αληθινό όνομα ή ψεύτικο στην παραγγελεία για τα Samples της Microchip?
Κάποιος που να έχει παραγγείλει ίσως...


Ευχαριστώ εκ των προταίρων...

Dimos.

gsmaster
24-06-05, 02:43
Πραγματικό όνομα θα βάλεις, αλλιώς που θα τα στείλουν αν το όνομα είναι ψεύτικο...

MHTSOS
02-07-05, 03:11
H Microchip δεν στέλνει πια samples στην Ελλάδα. Είχα πάρει πάρα πολλά παλιότερα αλλα τώρα τα σταμάτησε :( .

dimxanthi
02-07-05, 13:18
Τα παρείγγειλα και μου έστειλα αρχικά ένα mail με το οποίο μου έλεγε ουσιαστικά ότι έχει "προωθήσει" την παραγγελεία μου...Έπειτα μου έστειλε ακόμη ένα (μετά από μία μέρα) στο οποίο αναφερόταν ότι "...samples have shipped..." δηλαδή ότι τα samples έχουν αποσταλεί...Τα περιμένω ακόμη (άλλωστε έχει μόνο μία εβδομάδα που τα παρείγγειλα).