PDA

Επιστροφή στο Forum : radio link



Dj_NIkos
27-06-05, 17:28
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ να διώξω τον βόμβο από ένα radio link που πείρα. Είναι 20 watt και μάλλον δεν έχει καθόλου φίλτρα γιατί όταν το βάζω στο βουνό λαμβάνει αλλά link από άλλες συχνότητες και επίσης κάνει μεγάλο βόμβο τι μπορώ να κάνω?? κρίμα τα λεφτά είναι δεν δούλεψε ποτέ του.

27-06-05, 17:51
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ να διώξω τον βόμβο από ένα radio link που πείρα. Είναι 20 watt και μάλλον δεν έχει καθόλου φίλτρα γιατί όταν το βάζω στο βουνό λαμβάνει αλλά link από άλλες συχνότητες και επίσης κάνει μεγάλο βόμβο τι μπορώ να κάνω?? κρίμα τα λεφτά είναι δεν δούλεψε ποτέ του.
Ειναι καποιας μαρκας ή "με εκαψες" :?: :P
Τι συχνοτητα λειτουργειας εχει?

Dj_NIkos
27-06-05, 17:58
ΑLCOM ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ 1,2GHZ

Killo_Watt
27-06-05, 18:19
Τα μηχανήματα δεν είναι φέτα.

Greek hi-quality products

27-06-05, 18:24
ΑLCOM ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ 1,2GHZ
Φιλε σορρυ αλλα αυτα δεν τα εχω καν ακουσει...
Μαλλον θα ειναι κανα δορυφορικο tuner μεσα και "μπαζει" σαν τρελλο... οποτε παει για πεταμα... και οχι για χρηση σε βουνο με αλλους διπλα ισχυρους πομπους και αλλα λινκ...

27-06-05, 18:26
Τα μηχανήματα δεν είναι φέτα.

Greek hi-quality products
Δηλαδη :?: Τι εννοεις? οτι ειναι κασερι ας πουμε?
Τι Greek hi-quality products και λοιπα? Παντου υπαρχουν καλα και ασχημα πραγματα... Ακομα και Αμερικανικα υπαρχουν αψογα αλλα και πατατες...

Dj_NIkos
27-06-05, 18:34
Ρε παιδία απλά ρώτησα αν υπάρχει λύσει γιατί το πλήρωσε αρκετά ο συνεταίρος μου και είναι κρίμα να το έχουμε στην ντουλάπα πεταμένο.Αν υπάρχει κάποια λύση πείτε την μου.

27-06-05, 18:40
Ρε παιδία απλά ρώτησα αν υπάρχει λύσει γιατί το πλήρωσε αρκετά ο συνεταίρος μου και είναι κρίμα να το έχουμε στην ντουλάπα πεταμένο.Αν υπάρχει κάποια λύση πείτε την μου.
Φιλε πως να σου πω κατι εξ αποστασεως για κατι που δεν εχω δει ποτε και ουτε ξερω τι και αν εχει φιλτρα RFI στην τροφοδοσια του ας πουμε, ή τι Front End χρησιμοποιει? Εδω μαλλον πρεπει να απευθυνθεις σε αυτον που το εχει φταξει...
Παντως στους 1200 δεν ειναι και οτι καλυτερο πια...
Κανενας αλλος που θα το εχει δουλεψει ισως να ξερει κατι παραπανω :!: Αν ηταν επαγγελματικο θα σε βοηθουσα...

Dj_NIkos
27-06-05, 18:45
Οκ φίλε ευχαριστω. Ο κατασκευαστής μου λέει ότι δουλεύει κανονικότατα αλλά όταν δοκίμασα άλλο link στους 451 το προηγούμενο ήταν στους 450 δούλεψε κανονικότατα. Θα κοιτάξω σήμερα αν είναι θωρακισμενο. Γιατι μάλλον από το τροφοδοτικό κάνει τον βόμβο

Killo_Watt
27-06-05, 19:24
Όσων αφορά το σχόλιο μου που έγινε στα πλαίσια πιο πολύ του αστείου εννοούσα ότι <<δεν είναι φέτα>> για να είναι καλά τα ελληνικά φυσικά παντού υπάρχουν και καλά αλλά μιλάμε για την πλιοψηφια…

Όσων αφορά εσένα φίλε μου στην θέση σου θα έπαιρνα το μηχάνημα και θα τους το πήγαινα πίσω να τους το πετάξω στα μούτρα αν όντως στην ίδια συχνότητα δεν σε παρεμβάλει άλλο link και δεν το έχεις πάρε μεταχειρισμένο. Άμα είναι σωστοί επαγγελματίες θα σε εξυπηρετήσουν.

27-06-05, 19:30
Οκ φίλε ευχαριστω. Ο κατασκευαστής μου λέει ότι δουλεύει κανονικότατα αλλά όταν δοκίμασα άλλο link στους 451 το προηγούμενο ήταν στους 450 δούλεψε κανονικότατα. Θα κοιτάξω σήμερα αν είναι θωρακισμενο. Γιατι μάλλον από το τροφοδοτικό κάνει τον βόμβο
Εντελει 1200 ή 450 ειναι?
Αν ειναι το δευτερο... βαλτο στην ακρη και παρε κατι αλλο σοβαρο...

kostas30
27-06-05, 21:19
ΑΝ ειναι ο τυπος που ειναι στην κατεχακη αστα να πανε κατι παρομοιο εχω στους 1,2 ghz και ειναι για κλωτσιες εγω θα προτιμουσα κατι στους 250 ΜΗΖ η 430 για ερασιτεχνικη χρηση.

amiga
28-06-05, 01:14
Ένας φίλος μου είχε πάρει από αυτούς ένα exciter και ένα linear και ήταν άχρηστα. Επίσης ένας άλλος πήρε ένα tv-pll και ήταν ξυσμένο ένα κομμάτι του… μετά από αρκετά χρόνια βλέποντας ένα άλλο ίδιο κατάλαβα ότι ήταν ξυσμένη η μάρκα!!! Που ήταν άλλου Έλληνα κατασκευαστή.

Dj_NIkos
28-06-05, 11:16
Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας. Ναι ο τύπος στην κατεχάκη είναι τελικά θα παρήγγειλο ένα στους 1,7GHz από την rvr να έχω το κεφαλή μου ήσυχο. Θα πω του συνεταίρου μου άλλη φορά να προσέχει που αγοράζει. Α μην ξεχάσω φίλε στην συχνότητα δεν βγαίνει κανείς και το πείρε ολοκαίνουργιο και με ειδικά φίλτρα όπως του έλεγε.Επισης πλήρωσα courier δύο φορες και του το έστειλα και έλεγε οτι είναι οκ. Άστα να πάνε . Θα το κάνω φριτεζα να φτιάχνω καμία πατάτα το link .

gsmaster
25-10-05, 02:11
Η συζήτηση για τον "τύπο στην κατεχάκη" μεταφέρθηκε εδώ (http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=2014)

RS
13-02-06, 22:21
για κανε μια δοκιμη σε καθετη πολωση κεραιας ισως εκει να μην εχεις τοσες παρεμβολες....και βαλε και κανα φιλτρο εισοδου στον δεκτη