PDA

Επιστροφή στο Forum : Aaaaaaaaaahh επιτέλους χειμώνας....



leosedf
28-08-05, 23:17
Επιτέλους έρχεται ο χειμώνας....
Απο τη μια επιστρέφουν οι φοιτητές...
Απο την άλλη απο τις άδειες...
Και γενικώς το ψυχρότερο κλίμα μας βοηθάει στο να λειτουργούμε καλύτερα και περισσότερο στη δουλειά του καθενός και έχει σχέση με αυτό το site.
Π.χ. Τον gRooV τον χάσαμε ολο το καλοκαίρι και τώρα σιγά σιγά σαν τα σαλιγκάρια όλοι επανέρχονται.. (gsmaster, Radiometer κλπ κλπ)
Δεν ξέρω αν το παθαίνετε κι εσείς αλλα εγώ οταν κάνει ζέστη και ασχολούμαι με τη δουλειά μου η γενικώς με ηλεκτρόνικα στα 10 με 20 λεπτά με πιάνει πονοκέφαλος και δεν μπορώ να κάνω τπτ άλλο.(στη δουλειά μου έχω δυο κλιματιστικά)
Εκτός αυτού ο χειμώνας μας περιορίζει λόγο κρύου στα σπίτια μας (η στη δουλειά μας) οπότε περισσότερος χρόνος για διάβασμα, μελέτη, πειραματισμούς (με κανα δυο ανατινάξεις) κλπ κλπ, γενικώς αυξημένη δημιουργικότητα και όρεξη.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ στο χωριό μου το χειμώνα (νομός Σερρών στους πρόποδες βουνού) με τα χιόνια, εναν υπολογιστή με ιντερνετ, πολλές πλακέτες, εξαρτήματα, σχέδια παντού, λυχνίες, τρανζίστορ, ολοκληρωμένα, ακόμα και στο δωμάτιο μου (εχω κοιμηθεί πολλές φορές παρέα με πλακέτες κλπ) οποιαδήποτε κατασκευή έφτιαξα λειτούργησε.... Οτιδήποτε δοκίμασα να φτιάξω να τεστάρω κλπ δοκίμασε, ανακάλυψα πολλά πράγματα που χρειαζόμουν στο νετ καθώς έξω χιόνιζε και εγώ καθόμουν στό ζεστό μου σπίτι (ακρίβηνε και το πετρέλαιο γμτ).
Πιστεύω οτι πολλοί απο σάς ασχολείστε περισσότερο το χειμώνα παρά το καλοκαίρι κι ας έχετε χρόνο, άσχετα απ τους φοιτητές που τον έχουν άφθονο.

Ερχεται ένας χειμώνας τρελός, ολο ιδέες, δημιουργίες, γεμάτος με τη χαρά που έχει κάποιος οταν καταφέρει κάτι, γνωριμίες, συζητήσεις και πολλά πολλά πράγματα που θα μας ανοίξουν την ψυχή και το μυαλό.
Πάω να φτιάξω σπανακόρυζο...

Καλό χειμώνα

moutoulos
29-08-05, 00:34
Σιγά ρε Κώστα μας ξεπάγιασες!!!!.
Είναι λίγο νωρίς να μιλάμε για χειμώνα, μιας και πολλοί συνεχίζουν τα "μπάνια" μέχρι και Οκτώμβριο (εγώ δηλαδή).
Από την άλλη αν και τρελαμμένος με το χιόνι (κατάγομαι από ορεινή Λαμία), και κάνοντας χρόνια σκί, δεν μου έχει περάσει ακόμα η "κάψα"
του καλοκαιριού. Σωστό αυτό που λές για το χειμώνα :lol: .....περνάνε ατελειωτές ώρες με πειραματισμούς και κατασκευές.
Όντως ο χειμώνας είναι δημιουργικός :wink: .

gsmaster
29-08-05, 02:41
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, το καλοκαίρι που να βρείς όρεξη για πειραματισμούς... το χειμώνα όντως, λειτουργείς καλύτερα...


Άντε καλό διάβασμα σε όσους έχουν εξεταστική.... (το λέω συνέχεια, για να το συνειδητοποιήσω κι εγώ)

NUKE
29-08-05, 02:42
Ναι η αληθεια ειναι οτι ο χειμωνας βοηθαει γιατι δεν βγαινεις πολυ εξω, δεν πας γενικα εκδρομες και ταξιδια και ολα αυτα.Επισης η ζεστη σε κανει να θες να καθεσαι σε μια τηλεοραση και να βαριεσαι να σηκωθεις.

Οσο για αυτο με το δωματιο σου που ειναι γεματο ηλεκτρονικα,εμενα τι νομιζεις πως ειναι?Εχω τα παντα μεσα στο δωματιακι μου.Και καμοια φορα που καιω καναν πυκνωτη η κανα τρανσιστορ δν μπορω να κοιμηθω μετα.

Αλλα το χειροτερο ειναι οτι τον χειμωνα κοιμαμαι με την αδερφη μου και δν μπορω να δουλευω με αυτα.Και με πριζει που ειναι παντου πεταμενα καλωδια και ολα τα κλασσικα.Το καλοκαιρι φευγουν ολοι και ολο το σπιτι γινεται εργαστηριο.

ok1gr
29-08-05, 03:23
Σιγά ρε Κώστα μας ξεπάγιασες!!!!.
Είναι λίγο νωρίς να μιλάμε για χειμώνα, μιας και πολλοί συνεχίζουν τα "μπάνια" μέχρι και Οκτώμβριο (εγώ δηλαδή).
Από την άλλη αν και τρελαμμένος με το χιόνι (κατάγομαι από ορεινή Λαμία), και κάνοντας χρόνια σκί, δεν μου έχει περάσει ακόμα η "κάψα"
του καλοκαιριού. Σωστό αυτό που λές για το χειμώνα :lol: .....περνάνε ατελειωτές ώρες με πειραματισμούς και κατασκευές.
Όντως ο χειμώνας είναι δημιουργικός :wink: .

Ναι μόνο που αρχίζουν και τα σχολεία..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

leosedf
29-08-05, 10:57
Ευτυχώς ξεμπέρδεψα με τα σχολεια κλπ ε? :P

PiCBuRn3r
29-08-05, 12:45
Σιγά ρε Κώστα μας ξεπάγιασες!!!!.
Είναι λίγο νωρίς να μιλάμε για χειμώνα, μιας και πολλοί συνεχίζουν τα "μπάνια" μέχρι και Οκτώμβριο (εγώ δηλαδή).
Από την άλλη αν και τρελαμμένος με το χιόνι (κατάγομαι από ορεινή Λαμία), και κάνοντας χρόνια σκί, δεν μου έχει περάσει ακόμα η "κάψα"
του καλοκαιριού. Σωστό αυτό που λές για το χειμώνα :lol: .....περνάνε ατελειωτές ώρες με πειραματισμούς και κατασκευές.
Όντως ο χειμώνας είναι δημιουργικός :wink: .

Ναι μόνο που αρχίζουν και τα σχολεία..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
:head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head:

ok1gr
29-08-05, 13:02
Σιγά ρε Κώστα μας ξεπάγιασες!!!!.
Είναι λίγο νωρίς να μιλάμε για χειμώνα, μιας και πολλοί συνεχίζουν τα "μπάνια" μέχρι και Οκτώμβριο (εγώ δηλαδή).
Από την άλλη αν και τρελαμμένος με το χιόνι (κατάγομαι από ορεινή Λαμία), και κάνοντας χρόνια σκί, δεν μου έχει περάσει ακόμα η "κάψα"
του καλοκαιριού. Σωστό αυτό που λές για το χειμώνα :lol: .....περνάνε ατελειωτές ώρες με πειραματισμούς και κατασκευές.
Όντως ο χειμώνας είναι δημιουργικός :wink: .

Ναι μόνο που αρχίζουν και τα σχολεία..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
:head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head:

Τώρα πρώτη Λυκείου έ????

leosedf
29-08-05, 13:04
Μακάρι να χιόνιζε η να έβρεχε συνέχεια

oldholborn
29-08-05, 13:41
ωω ναι... τα σχολεια αρχιζουν.. φτανουν οι μερες μας.. (για οσους πανε ακομα σχολειο)
παντως το βαρεθικα το καλοκαιρι..
τωρα πρεπει να διαλεξω κατευθυνση στο σχολειο! :roll:

AKIS
29-08-05, 15:53
ανοιγουν τα γ***να,3 ταξη ΤΕΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ !!!!Αλλα το χειμονα εχεις περισσοτερο ορεξη για εκπομπη στα fm miaς kai o koσμος ειναι μαζεμενος σπιτι εχεις και ακροαση!!!

Το καλοκαιρι εκανες 1 ωρα και ειχες λιωσει απ την ζεστη.

electron
29-08-05, 16:41
Εγώ πάλι παιδιά αν και συμφωνώ ότι ο χειμώνας σε μαζευει,δεν μπορώ να πώ ότι περιμένω αυτόν για πειραματισμους κατασκευές κλπ.Για μένα μετράει πάντα η καλή διάθεση και ο διαθέσιμος χρόνος που μπορει να έχεις για να κάνεις τα παραπάνω.Ακη όσο για τις εκπομπές θα συμφωνίσω απόλυτα μαζί σου.