PDA

Επιστροφή στο Forum : module 418 mhz



_ab
19-09-05, 22:26
Ξερει κανενας που μπορω να βρω rf-module στα 418ΜΗΖ?????(ΕΛΛΑΔΑ) εχω φαει τον τοπο Help!!!!! :( :(

gsmaster
20-09-05, 01:12
RF modules βρίσκεις. Το θεμα είναι να βρείς και τα Datasheet τους. Πήρα πριν λίγο καιρό ένα ζευγάρι (πιστεύω να είναι ζευγάρι...) αλλά δεν βρήκα πουθενά πληροφορίες.

-Ο δέκτης είναι ο ATR-434 (σκούρα καφέ πλακέτα με εξαρτήματα smd εκ των οποίων το ένα είναι LM358)
-O πομπός είναι της AUREL TX 300 γράφει πάνω, αλλά στο site της Aurel δεν υπάρχει τπτ :(

Μαγαζιά (στη Θεσσαλονίκη) που ξέρω ότι έχουν τέτοια είναι ο Γεωργιάδης και ο Μουτσιούλης στη δωδεκανήσου.

_ab
20-09-05, 15:37
RF modules βρίσκεις. Το θεμα είναι να βρείς και τα Datasheet τους. Πήρα πριν λίγο καιρό ένα ζευγάρι (πιστεύω να είναι ζευγάρι...) αλλά δεν βρήκα πουθενά πληροφορίες.

-Ο δέκτης είναι ο ATR-434 (σκούρα καφέ πλακέτα με εξαρτήματα smd εκ των οποίων το ένα είναι LM358)
-O πομπός είναι της AUREL TX 300 γράφει πάνω, αλλά στο site της Aurel δεν υπάρχει τπτ :(

Μαγαζιά (στη Θεσσαλονίκη) που ξέρω ότι έχουν τέτοια είναι ο Γεωργιάδης και ο Μουτσιούλης στη δωδεκανήσου.

O Βασιλης μου ειπε πως του γεωργιαδη του τελειωσαν το τηλεφωνο του μουτσιουλη ποιο ειναι????Γιατι δεν ζητας το datasheet απο εκει που το αγορασες συνηθως τα δινουν πακετο....

gsmaster
20-09-05, 20:40
Στο γεωργιάδη πήγα πρίν καμια 15αριά μέρες και είχε μόνο δέκτες. (ή μόνο πομπούς δεν θυμάμαι) Απ το μουτσιούλη το πήρα, όταν ξαναπάω προς τα εκεί θα τους πώ...

το τηλέφωνο που ψάχνεις θα το βρείς εδώ-> http://www.moutsioulis.gr/

Lykos1986
27-09-05, 00:30
Κανένα manual για τον τρόπο λειτουργίας τους;;;

_ab
05-10-05, 13:16
Μονο 433,92 βρηκα στον γεωργιαδη θεσσαλονικη λετε να κανω δουλεια????6ευρω το κομματι +μεταφορικα