PDA

Επιστροφή στο Forum : ασυρματη μεταφορα ηχου



antonis
25-09-05, 16:12
παιδια για σας μηπως εχετε υποψιν σας κανενα σχεδιο για ασυρματη μεταφορα ηχου το οποιο να πιανει σε αποσταση 30 μ. με εμποδια 3 τοιχους? ευχαριστω εκ των προτερων

gsmaster
28-09-05, 21:29
Υπάρχει κάτι έτοιμο μέσω του δικτύου ρεύματος, με κόστος περίπου 150 ευρώ. Αν θες να φτιάξει κάτι μόνος σου δοκίμασε κάποιον μικροπομπό FM

VAGOURAS
02-10-05, 16:36
Για σου φιλε
Θα πας σε ενα οποιοδηποτε καταστημα ηλεκτρονικων και θα διαλεξεις καποιο ζευγαρι ασυρματα ακουστικα,ειναι σχετικα πολυ φτηνα και καποια μοντελα ειναι και στερεοφωνικα (δικαναλα)αυτο φυσικα θα το διαβασεις στα χαρακτηριστικα της συσκευης.εκπεμπουν μεχρι και 100 μετρα πραγματικα! αναλογα με το μοντελο.Επισης εκπεμπουν σε διαφορες συχνοτητες στα VHF H UHF μεχρι τους 864 MHZ,προτιμησε αυτα στους 864.Εγω εχω στους 864 και ειναι τελεια,καλυπτουν ολο το σπιτι ειναι στερεοφωνικα και εχουν απιστευτη ποιοτητα και πιστοτητα.Τελος αυτο που εχεις να κανεις ειναι να ανοιξεις τα ακουστικα και να παρεις τον ηχο που ειναι και ενισχυμενος (0,25 βαττ περιπου).Μου τα φεραν απο Γερμανία αλλα υπαρχουν και εδω απειρα μοντελα εως 60-70 ΕΥΡΩ.Επισης εχουν και φορτιστη και επαναφορτιζομενες μπαταριες αλλα καλυτερα ειναι να τα τροφοδοτησεις με τροφοδοτικο 3 βολτ αν τα εχεις καπου σταθερα.Αν θελεις υπαρχουν και link στους 2,4 Γιγακυκλους με 1 καναλι εικονας και 2 ηχου και θελουν προενισχυτη στον ηχο( 300 μετρα χωρις εμποδια ,επισης τελεια λυση) αλλα ετοιμασε περιπου 100 ΕΥΡΩ.
Φιλικα VAGOURAS

Σου εδωσα ετοιμη λυση γιατι μπορεις να βρεις τετοια ακουστικα ακομη και με 15 ΕΥΡΩ και αξιοπιστα αποταλεσματα