PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελληνική τηλεόραση - Πόσο πίσω είναι!



radiodj105
04-11-05, 09:58
Αρχικά να πω ότι το εν λόγω ποστ, το έγραψα και σε άλλο φόρουμ γιατί σαν 'Ελληνες που παρακολουθούμε την ελληνική τηλεόραση... πρέπει να παραδειγματιζόμαστε από "πατέντες" του εξωτερικού.

'Ισως να μην αφορά το φόρουμ το ακόλουθο μήνυμα, αλλά είδα κάτι και μου έκανε εντύπωση. 'Εβλεπα λοιπόν χτες το βράδυ τα MTV Awards από το MTV Central. Πριν ξεκινήσει το σόου, το κανάλι έδειξε μια κάρτα (σε μαύρο υπόβαθρο) για αρκετά δευτερόλεπτα που έλεγε περίπου... "Η εκπομπή που ακολουθεί είναι LIVE και δεν φέρουμε ευθύνη για τυχόν "μη σεμνούς" διαλόγους"!
Αναρωτιέμαι... εδώ στην Ελλάδα με κάτι Big Mother, Fame Story και τέτοιες "ποιοτικές" εκπομπές... δεν μπορούσαν να βάλουν μια τέτοια κάρτα πριν ξεκινήσει το κάθε επεισόδιο; 'Οχι τίποτα άλλο... αλλά τουλάχιστον δεν θα τολμούσε κανείς να τους πει ότι ακούγονται βρισιές.
Το MTV το έκανε αυτό γιατί κάθε φορά "καλύπτει" τις βρισιές που ρίχνουν οι καλλιτέχνες με "μπιπ" ή "mute".
Και για να επανέλθω στα δικά μας... Εδώ στην Ελλάδα παλαιότερα βάζαν "μπιπ" όταν κάποιος "κατέβαζε καντήλι". Τώρα η λέξη "μαλ***ς" ακούγεται κανονικά και δεν την καλύπτει κανείς με "μπιπ".
Λέτε να χάλασε το "μπιπ";
ΜΗΝ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΣΕΜΝΟΤΥΦΟ! Δεν είμαι! Κι εγώ βρίζω (νορμάλ όμως)!

electron
04-11-05, 17:16
Ποιό "μπιπ" Βασίλη έδω οι κύριοι του ΕΣΡ όπως κάπου άκουσα σήμερα,κλείσανε από λάθος τον best νομίζοντας ότι ήταν ο τηλεοπτικός best news του Χριστιδη από Θεσ/νικη.Οι άνθρωποι είτε είναι άσχετοι είτε κωφεύουν εσκεμμένα εκεί που θέλουν.

leosedf
04-11-05, 17:42
Οχι απλώς αυτοί ζουν ακόμα στο καθεστώς ΧΟΥΝΤΑΣ, μαλλον δεν τους ειδοποιήσαν οτι έχει πέσει φένεται

radiodj105
04-11-05, 17:53
Ποιό "μπιπ" Βασίλη έδω οι κύριοι του ΕΣΡ όπως κάπου άκουσα σήμερα,κλείσανε από λάθος τον best νομίζοντας ότι ήταν ο τηλεοπτικός best news του Χριστιδη από Θεσ/νικη.Οι άνθρωποι είτε είναι άσχετοι είτε κωφεύουν εσκεμμένα εκεί που θέλουν.
Γιάννη, αυτή είναι και η καλύτερη δικαιολογία. Το ότι έκαναν "λάθος".
Υποτίθεται ότι τα μέλη του ΕΣΡ έχουν μια πολύ σοβαρή θέση... που δεν σηκώνει λάθη! Βέβαια από τις αποφάσεις του ΕΣΡ έχω δει ακόμα ποιο αστείες δικαιολογίες. Π.χ. "Ο νομοθέτης δεν είχε ορίσει σαν κέντρο εκπομπή τα Πυροβολεία ή την Πάρνηθα για την Αθήνα, αλλά μόνο τον Υμμητό"! Τι λε' ρε μεγάλε;
Αυτό το λέω για κάποια ραδιόφωνα (πειρατικά... που παίζουν Ξανθιώτη, Γονίδη κ.λ.π.) και που προσπάθησαν να πάρουν άδεια πρόσφατα στον νομό Αττικής.

siolosni
05-11-05, 00:10
αποψη μου ειναι οτι το ερ ουτε την τεχνολογια εχει για να π[αρακολουθει την τηλεοπτηκη κινηση ουτε τους εκπεδευμενους τεχνικου αλλα ουτε και τα @@ρια να δωσει προστημα στους μεγαλους σταθμους... ολο οι μικροι την τρωνε....

γιαα δειτε στη γαλλια τι γινετε....

radiodj105
05-11-05, 00:14
Δεν μας λες και μας που είμαστε βλάχοι και δεν ξέρουμε... ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ;