PDA

Επιστροφή στο Forum : Σποτακια για σταθμο...



_ab
12-11-05, 01:10
Παιδια ψαχνω να βρω σποτακια που βαζουν στους σταθμους........Εχει κανεις καμια ιδεα?????Καμια σελιδα να κοιταξω????? Καποιος που να προθημοποιηθει να ηχογραφησει την φωνη του για εμενα??? :roll:

stendor
12-11-05, 05:38
παλικάρι μου έχω πολλά αλλά 10ετίας πίσω.

πάντως αν θέλεις speaker πάρε καμμιά όμορφη ύπαρξη. Δεν δουλεύει αλλά σου κάνει τη ζωή πιο όμορφη.

radiodj105
12-11-05, 09:50
Πάντως αν θέλεις speaker πάρε καμμιά όμορφη ύπαρξη. Δεν δουλεύει αλλά σου κάνει τη ζωή πιο όμορφη.
Speaker ζητάει ο χριστιανός για να "πει" τα σποτάκια του. 'Οχι για να την προσλάβει μόνιμα! 'Ασε που διαφωνώ απόλυτα με τον Stendor όσοα αφορά τη σχέση= "καλή φωνή-εμφάνιση".
Λόγω πείρας (στα 80's) που είχα σταθμό στην Αθήνα... είχα διαπιστώσει ότι όσες είχαν φωνάρα... ήταν συνήθως κάτι κήτη (=φάλαινες). Δεν μου έτυχε ούτε μια φορά κάποια ακροάτρια με καλή φωνή να είναι και μ****ρα (μανάρα εννοώ - μην πάει το μυαλό σας στο πονηρό. Χε-χε)!
Μπορούσα πάντως να γυρίσω ένα remake της ταινίας "Το Θωρηκτό Ποτέμκιν" με όλες αυτές τις υπέρβαρες.

radiodj105
12-11-05, 09:52
Παιδια ψαχνω να βρω σποτακια που βαζουν στους σταθμους........Εχει κανεις καμια ιδεα?????Καμια σελιδα να κοιταξω????? Καποιος που να προθημοποιηθει να ηχογραφησει την φωνη του για εμενα??? :roll:
'Οταν λες "σποτάκι" εννοείς απλά τις μουσικές ή έτοιμο το σποτ; Αν ψάχνεις για έτοιμο σποτ, είναι βέβαιο ότι ΔΕΝ θα βρεις πουθενά. Κανένα site δεν υπάρχει που να χαρίζει σποτ έτοιμα. 'Ομοια το ίδιο ισχύει και για μουσικές. 'Οσο για το τελευταίο, μπορώ να σε βοηθήσω γιατί έχω τον απαραίτητο εξοπλισμό και ΔΕΝ μου κάνει κόπο να "σπεχάρω" που λένε και οι Γερμανοί 2-3 πραγματάκια.

_ab
13-11-05, 09:34
Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα αλλα εαν εχετε ακουσει ποτε dj με τον τσαουσοπουλο,τετοιου ιδους σποτακια θελω να φτιαξω.......Μπορει να εχετε ακουσει μια που να λεει ".....now will be now in bed with vasilis...." Θελω να βρω ομιλιες (ξενων παραγωγων)να τις κοψω με το wave editor να βαλω και χαλακι απο πισω και νατο!!!!!Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!!!!!!!

radiodj105
13-11-05, 13:47
Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα αλλα εαν εχετε ακουσει ποτε dj με τον τσαουσοπουλο,τετοιου ιδους σποτακια θελω να φτιαξω.......Μπορει να εχετε ακουσει μια που να λεει ".....now will be now in bed with vasilis...." Θελω να βρω ομιλιες (ξενων παραγωγων)να τις κοψω με το wave editor να βαλω και χαλακι απο πισω και νατο!!!!!Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!!!!!!!
Βρε; Ο Τσαουσόπουλος έχει σταματήσει το βραδυνό 8 με 10. Κάνει μόνο τα πρωινά. 'Ασχετα από αυτό... όπως θα προσέξεις αν ακούσεις Τσαουσόπουλο... σιγά-σιγά έχει αλλάξει όλα τα sweepers και παίζει μόνο ελληνόφωνα. Αρα δεν έχεις λόγο να παιδευτείς βάζοντας αγγλόφωνα Sweepers. 'Ασε που αν μένεις επαρχία, θα νομίζουν οι ακροατές σου, ότι την έχεις "δει" Λονδρέζος.

Killo_Watt
13-11-05, 14:32
υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει κείμενο σε φωνή αλλά με σωστή προφορά όπως τον εκφωνιτων σε τέτοια σποτακια... Πάντως άμα έχεις κανα φίλο με δορυφορική μπορείς να κάνεις ηχογραφήσεις από εκεί και μετά να τα επεξεργαστείς

radiodj105
13-11-05, 16:26
υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει κείμενο σε φωνή αλλά με σωστή προφορά όπως τον εκφωνιτων σε τέτοια σποτακια... Πάντως άμα έχεις κανα φίλο με δορυφορική μπορείς να κάνεις ηχογραφήσεις από εκεί και μετά να τα επεξεργαστείς
Τέτοιο πρόγραμμα υπάρχει φίλε. Το έχει όμως μόνο ο Μάικλ Νάιτ στον "Ιππότη της Ασφάλτου".
Συγνώμη για την ειρωνεία, αλλά αυτό που κάποτε έκαναν τα windows 95 και μίλαγαν ότι τους έβαζες να πεις, μόνο γέλιο μπορούν να προκαλέσουν.
Παρεμπιπτόντως έχω δορυφορική (4 πιάτα στην ταράτσα μου). Δεν νομίζω ότι κάποιος σταθμούς που μεταδίδεται είναι καλή ιδέα. Εκτός και αν θέλεις να ονομάσεις τον σταθμό σου RTL-2 ή Ενερζί και να κλέψεις τα σποτάκια των γάλλων!

Killo_Watt
13-11-05, 17:06
Αυτό το πρόγραμμα είναι απλός μια χαζομάρα αλλά δεν αποκλείω να υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά. Εδώ υπάρχουν προγράμματα αναγνώρισες φωνής και μάλιστα ακόμα και στα ελληνικά :wink:

radiodj105
13-11-05, 17:23
Αυτό το πρόγραμμα είναι απλός μια χαζομάρα αλλά δεν αποκλείω να υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά. Εδώ υπάρχουν προγράμματα αναγνώρισες φωνής και μάλιστα ακόμα και στα ελληνικά :wink:
Ναι φίλε... αλλά... άλλο να αναγνωρίσει και άλλο να κατασκευάσει!
Το ότι λαμβάνω έναν δορυφόρο... δεν σημαίνει ότι μπορώ και να τον κατασκευάσω!
Είχα δοκιμάσει πριν από 5 χρόνια περίπου να βρω αν υπάρχει κάτι. Μετά λύπης μου... δεν βρήκα! Αλλιώς δεν θα είχα μπει στο έξοδο να πληρώσω την Μάγκι Χαραλαμπίδου να εκφωνήσει τζιγκλάκια για το σταθμό μου.

_ab
29-04-06, 21:08
Ακουστε αυτα και πειτε μου εαν εχετε η γνωριζετε που να βρω κατι αντιστοιχα....... ειδικα το 2

kostas30
29-04-06, 22:09
εχει αρκετα το jazler radio αν το εχεις

_ab
30-04-06, 04:05
Δυστηχως δεν το εχω................ :(

panos_panopoulos
30-04-06, 09:59
Αυτό το πρόγραμμα είναι απλός μια χαζομάρα αλλά δεν αποκλείω να υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά. Εδώ υπάρχουν προγράμματα αναγνώρισες φωνής και μάλιστα ακόμα και στα ελληνικά :wink:

Λοιπόν πρόγραμμα να σου σπικάρει είναι το: Natural Voice Reader. Το έχω δοκιμάσει έχει καλή φωνή, σαν να σπικάρει εκφωνητής (μάλλον εκφωνήτρια). δέν ξέρω αν θα μπορεσεις να το κάνεις στα ελληνικά understand!

_ab
30-04-06, 14:10
το κατεβαζω τωρα και θα σου πω αποψεις.............

panos_panopoulos
05-05-06, 11:20
το κατεβαζω τωρα και θα σου πω αποψεις.............

Τι εγινε το δοκίμασες ή δεν βρήκες κρκ?

panos_panopoulos
13-05-06, 11:05
Εδώ ένα δοκιμαστικό σπότ που έκανα με το πρόγραμμα:

goldeneagle
13-05-06, 12:35
Δεν το βλεπω για ωραιο!!!!!

Killo_Watt
15-09-06, 11:26
Επαναφέρω το θέμα μήπως ξέρει κανένας κανένα πρόγραμμα ηλεκτρονικού εκφωνητή που να βγάζει μια κάπως φυσική φωνή?