PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΛΩΔΙΟ ΑV?



giorgos
15-11-05, 20:04
Γεια σας εχω μια καρτα τηλεορασης στον υπολογιστη μου την k-world expert 878 και στο πισω μέρος έχει μια εισοδοπουγραφει AV .ΜΟΥ κανει εντύπωση που μπορω να βρω τέτοιο καλωδιο που σε ένα φις να μπαίνει και audio kai video?έχει κιτρινο χρώμα επισης έχει και είσοδο s-video αλλα εγω θελω να χρησημοποιησω την av τι καλωδιο θέλω?πως να το ζητησω?σε ενα 2 καταστηματα ηλεκτροικων που πηγα μου είπαν οτι δυσκολα θα βρω τέτοιο.αν δεν έγινα κατανοητός υπάρχει μονο μια υποδοχη που μπαινει ενα φις που εισάγει AV ΜΑΖΙ.

savnik
15-11-05, 20:29
Γεια σας εχω μια καρτα τηλεορασης στον υπολογιστη μου την k-world expert 878 και στο πισω μέρος έχει μια εισοδοπουγραφει AV .ΜΟΥ κανει εντύπωση που μπορω να βρω τέτοιο καλωδιο που σε ένα φις να μπαίνει και audio kai video?έχει κιτρινο χρώμα επισης έχει και είσοδο s-video αλλα εγω θελω να χρησημοποιησω την av τι καλωδιο θέλω?πως να το ζητησω?σε ενα 2 καταστηματα ηλεκτροικων που πηγα μου είπαν οτι δυσκολα θα βρω τέτοιο.αν δεν έγινα κατανοητός υπάρχει μονο μια υποδοχη που μπαινει ενα φις που εισάγει AV ΜΑΖΙ.
Το καλωδιο AV ειναι μονο για το video
Αυτη ειναι η καρτα σου

stendor
16-11-05, 09:31
προσθέτω οτι σε περίπτωση που χρησιμοποιήσεις την είσοδο s-vhs θα χρειαστείς καλώδιο με 2 rca σε s-vhs αφού στήν φόρμα s-vhs υπάρχουν 2 είσοδοι σήματος, 1 για την πληροφορία της εικόνας και ξεχωριστή για την πληροφορία του χρώματος. για να μήν ψάχνεσαι γιατί δεν βλέπεις εικόνα ή γιατί είναι ασπρόμαυρη.

CHARRIS1
01-03-06, 14:29
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ AV(AUDIO-VIDEO) ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VIDEOKAMERA ΜΕ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΤΑ SERVICE ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΟΠΩΣ SONY 'Η ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΛΗΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ. ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ S-VIDEO ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΝΔΕΣΗ.