PDA

Επιστροφή στο Forum : hands free



_ab
24-11-05, 17:11
Βρε παιδια τελικα ειναι καλο να μιλας απο hands free η απο το τηλεφωνο απευθειας?????Μηπως με το hands free μεταφερεται απευθειας η ακτινοβολια στο κεφαλι???? :roll:

natho
24-11-05, 17:45
Φίλε μου η καλύτερη λύση είναι να μιλάς οσο το δυνατόν λιγότερο! Αν βέβαια δεν μπορείς να μιλάς λιγότερο καλύτερα είναι να χρησιμοποιείς το hands free, οσο πιο μακριά έχεις το κινητό απο το σώμα σου τόσο το καλύτερο!! :ok:

MHTSOS
24-11-05, 19:37
Το hands free μονο καλό κάνει. Αν πρέπει να μιλάς πάνω από 10 λεπτά την μέρα στο κινητό τότε είναι απολύτως απαραίτητο. Αυτοί που λένε ότι το καλώδιο του hands free λειτουργεί σαν κεραία δεν ξέρουν τι τους γίνεται... Πές και 'συ κάτι ρε Leosedf.....

gsmaster
24-11-05, 22:03
Αυτοί που λένε ότι το καλώδιο του hands free λειτουργεί σαν κεραία ....

Έχουν δίκιο, Λειτουργεί σαν κεραία!
Μέσα στην άγνοιά τους όμως μπερδεύουν την κεραία του τηλεφώνου (GSM) με την κεραία του ραδιοφώνου (FM) του κινητού, που είναι το καλώδιο του hands free. Κάπου άκουσαν ότι το καλώδιο είναι κεραία και τα μπέρδεψαν, αυτό είναι...

leosedf
25-11-05, 11:02
Ναι σωστά, ετσι κι αλλιώς το hands-free μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για κεραία λήψης FM λόγω του μήκους της.
Θα ακούμε πολλά κουφά απο τον κόσμο είναι φυσιολογικό, οσο και αν φένεται περίεργο ακόμα και αν τα κινητά έχουν εισβάλει για τα καλά στην κοινωνία μας, λίγοι είναι αυτοί που ξέρουν περίπου τι παίζει με αυτή την τεχνολογία και όλοι κάνουν υποθέσεις.

_ab
25-11-05, 17:11
οποτε εαν εχω το κινητο σε αποστση οσο του hands free, και το ακουστικο μονιμα στο αυτι μου εχω προβλημα????Απο οτι καταλαβα οχι..... :?

leosedf
25-11-05, 20:33
Ναι μια χαρά είσαι :ok: