PDA

Επιστροφή στο Forum : Φλωρινώτης κτλ (Διασπάση απο το θέμα "Μίκτης")



ok1gr
29-12-05, 03:28
Να ρωτήσω κάτι....
ο Φλωρινιώτης ποιός είναι????????

(καλά ντε, μη βαράτε)

gsmaster
30-12-05, 02:24
Εγω δεν θα σε βαρέσω γιατί δεν ξέρεις ποιος είναι ο Φλωρινιώτης*, αλλά επειδή είσαι εκτός, μα πολύ εκτός θέματος.



*Φλωρινιώτης Γιάννης: Τραγουδιστής. Τον αναγνωρίζεις απο μακρυά απο τα καρναβαλέ γυαλιστερά ρούχα και τα πολλά χρυσαφικά. Συνήθως κυκλοφορεί στις πίστες με την κόρη του Αννούλα, (καλό μ**νί, απο φωνή κορμάρα που λένε), και τον γίο (?) του ντυμένοι όλοι με ασορτί γυαλιστερά, εκτός απο την κόρη, που δεν συνηθίζει να ντύνεται και πολύ (όχι ότι μας χαλάει)

Γνωστές επιτυχίες: Πειράζει που είμαι και μεγάλη φίρμα πειράζει, Τα Μπαλάκια, κτλ...

ok1gr
30-12-05, 02:35
ok thanks a lot,
και sorry για το offtopic....
Κατάλαβα περι τίνος πρόκειται αν και δεν νομίζω να έχω ακούσει ποτέ κανένα από τα τραγούδια του....
sorry και για το δευτερο offtopic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

electron
30-12-05, 02:45
Μπορει και να μην ειχες γεννηθει ok1gr :)

radiodj105
30-12-05, 10:31
Δυστυχώς το site του Φλωρινιώτη έχει κλείσει!
'Εμπαινα πέρυσι και μου "έφτιαχνε" η μέρα. Επιπλέον στα late 70's ο Φλωρινιώτης είχε την Καίτη Γαρμπή στο μπαλέτο του. (Βασικά είχε και τις 2 αδερφές Γαρμπή, πριν φυσικά η Καίτη γίνει γνωστή).
Ο δε τύπος με το μπαλέτο του, ντυνόταν με στολές του Σταρ-τρεκ!
Η κόρη του (Αννούλα Φλωρινιώτη) φημίζεται για τα υπερμεγέθη (EUROVISION) βιζ**παλά της. Ο δε γιος του, αν τον δεις πως μιλάει... είναι ίδιος ο πατέρας. Όπως λέει και ο λαός μας... Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει.
ΛΑΘΟΣ ΦΡΟΥΤΟ διάλεξα!
Το σύκο κάτω από την συκιά θα πέσει!
Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω mp3 από την καλτ δισκογραφία του Φλωρινιώτη (καθότι είμαι συλλέκτης).
Τραγούδια διαχρονικά όπως "Τάκα-τάκα", "Πειράζει που είμαι μεγάλη φίρμα" είναι ψωμοτύρι για εμένα.
Επιπλέον διατηρώ καλό αρχείο με ταινίες που έχει πρωταγωνιστήσει και γράψει (δυστυχώς) ο ίδιος... π.χ.
1. Ο Τραγουδιστής και το Κορίτσι του μπαρ.
2. Ο Δέσκαλον (μετάφραση από τα ποντιακά που σημαίνει ο Δάσκαλος).
3. Το κρίμαν! (μετάφραση από τα ποντιακά που σημαίνει "Το κρίμα")
Ο ίδιος ο Φλωρινιώτης δε, είχε γράψει και ένα βιβλίο πέρυσι που ήταν η αυτοβιογραφία του.
Κάνε κλικ στο παρακάτω λινκ, και επαλήθευσε και μόνος σου, ότι η κόρη του πρέπει να δηλώσει συμμετοχή στην Γιουρο-βύζι-ον!
http://www.grmusic.gr/gr/artists.htm

radiodj105
30-12-05, 13:21
Αφού μιλάμε για καλτ τηλεόραση... κάντε κλικ εδώ και θαυμάστε τον μοναδικό Εθνικό Σταρ.. Ανδρέα Ευαγγελόπουλο

http://www.chihuahua.gr

Killo_Watt
30-12-05, 16:37
Δεν θυμάμαι γαμοτο την παλιά του ιστοσελίδα πολύ φάση :-({|= :hammer: :hammer:

_ab
30-12-05, 16:53
Φιλε μου Γρηγορη γυρω στα 100 ευρωπολα λεω....Δεν ξερω αμα μπορω να βρω κατι της προκοπης με αυτα τα χρηματα......Εσυ ποιο μοντελο της θα μου προτεινες??????


"Οσο για τον Φλωρινιωτη,Τραγουδουσε σε ενα ξενυχταδικο, που ειναι κοντα στο σπιτι μου,Μαζι με την Μπεζεντακου,και καθε βραδυ γινοταν το αδιαχωρητοοοοοοοοοο :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Απο τοτε που χαλασε η συνεργασια τους εφυγαν και οι δυο και εχει πεσει πολυ η δουλεια το....."

radiodj105
30-12-05, 19:07
"Οσο για τον Φλωρινιωτη,Τραγουδουσε σε ενα ξενυχταδικο, που ειναι κοντα στο σπιτι μου,Μαζι με την Μπεζεντακου,και καθε βραδυ γινοταν το αδιαχωρητοοοοοοοοοο :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Απο τοτε που χαλασε η συνεργασια τους εφυγαν και οι δυο και εχει πεσει πολυ η δουλεια το....."
Τώρα είναι στην Αχαρνών στο Αλεξάντερ. Τότε με την Μπεζαντάκου, ήταν στην κοσμικό κέντρο "Τα Μαχαιρώματα" στις 3 γέφυρες..
Χαχαχαχα. Νομίζω "χάραμα" λεγόταν ή κάπως έτσι!
'Οσο για το site του ήταν το www.floriniotis.gr αλλά δεν παίζει πιά.

ok1gr
30-12-05, 19:52
Τώρα κατάλαβα....
http://www.grmusic.gr/covers/15.jpg

@Ab: Ο Γρηγόρης έχει δίκιο, πάρε behringer...

ps. Όλοι οι τραγουδιστές στις αφήσες ( http://www.grmusic.gr/gr/artists.htm ) πρίν πόσα χρόνια τραγουδούσαν???? Δεν ξέρω ούτε έναν!!!!!!

@electron: γενήθηκα το 90

radiodj105
30-12-05, 21:05
http://www.grmusic.gr/covers/15.jpg
Ομολογώ ότι στη φώτο ο Φλωρινιώτης έχει κάτι κοινό με την κόρη του.
Φοράνε ίδιο κραγιόν.ΜΠΡΡΡ. Κακία... Και είναι και χρονιάρες μέρες!

_ab
31-12-05, 00:55
Τότε με την Μπεζαντάκου, ήταν στην κοσμικό κέντρο "Τα Μαχαιρώματα" στις 3 γέφυρες..
Χαχαχαχα. Νομίζω "χάραμα" λεγόταν ή κάπως έτσι!

Κανεις λαθος [-X το μαγαζι λεγοταν paparazzi..... :wink:

Γρηγορη εαν καταληξω σε αυτην την εταιρια θα σου απαντησω με pm θα με υποχρεωσεις...............Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας θα το ψαξω λιγο και εδω ειμαστε παλι.......... :D

radiodj105
31-12-05, 03:29
Τελικά (και στο λέω με βεβαιότητα, αφού πέρασα σήμερα), το μαγαζί λέγεται "Νέα Φαντασία". Εκεί τραγουδάει ο διάσημος αρτίστας Γιάννης Βασιλείου.
Περιττό ότι από τα πολλά λίφτινγκ, μοιάζει σαν κινέζος. Μην σου πω ότι ποιό νέος φαίνεται αυτός, παρά ο Αλκαίος (που είναι γιός του).
Πάντως έχει "μέλλον" μέχρι να φτάσει τον Michael Jackson (Ο Βασιλείου εννοώ)!

gsmaster
01-01-06, 19:38
Τα παραπάνω μηνύματα μεταφέρθηκαν απο εδώ (http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=15148#15148) γιατί ήταν εκτος θέματος.

Αν θέλετε μπορείτε να συνεχίσετε εδώ την συζήτηση για αυτού του είδους τους "ποιοτικους" τραγουδιστές...

MHTSOS
01-01-06, 20:48
@ab το paparazzi είναι στα σύνορα Χαϊδάριου με Αγία Βαρβάρα. Τραγούδαγε (τρόπος του λέγειν :D ) η Μπεζαντάκου εκεί παλιότερα αλλά χωρίς τον Φλωρινιώτη.

radiodj105
01-01-06, 22:00
@ab το paparazzi είναι στα σύνορα Χαϊδάριου με Αγία Βαρβάρα. Τραγούδαγε (τρόπος του λέγειν :D ) η Μπεζαντάκου εκεί παλιότερα αλλά χωρίς τον Φλωρινιώτη.
'Eχω την υπόνοια ότι μαλλιοτραβήχτηκαν οι κούκλες! Κάτι τέτοιο είχα δει σε εκπομπή του Αλτερ. Επίσης ο Φλωρινιώτης τα έχει πάρει και με την Τζένη Βάνου (δεν νομίζω να κάνω λάθος), αλλά δεν θυμάμαι τον λόγο...
Περιττό να σου πω ότι αν διαβάσεις το βιβλό-αυτοβιογραφία του Φλωρινιώτη, δεν θα σου μείνει άντερο από τα γέλια.

ok1gr
02-01-06, 01:44
@ab το paparazzi είναι στα σύνορα Χαϊδάριου με Αγία Βαρβάρα. Τραγούδαγε (τρόπος του λέγειν :D ) η Μπεζαντάκου εκεί παλιότερα αλλά χωρίς τον Φλωρινιώτη.
'Eχω την υπόνοια ότι μαλλιοτραβήχτηκαν οι κούκλες! Κάτι τέτοιο είχα δει σε εκπομπή του Αλτερ. Επίσης ο Φλωρινιώτης τα έχει πάρει και με την Τζένη Βάνου (δεν νομίζω να κάνω λάθος), αλλά δεν θυμάμαι τον λόγο...
Περιττό να σου πω ότι αν διαβάσεις το βιβλό-αυτοβιογραφία του Φλωρινιώτη, δεν θα σου μείνει άντερο από τα γέλια.

Πού μπορούμε να το βρούμε αυτό το βιβλίο? Τζάμπα παντα....

radiodj105
02-01-06, 09:49
Δυστυχώς, όλα τα καλά, είναι δυσεύρετα. Αν έχεις κάποιο ε-μαιλ που να λαμβάνει 6-7 megabyte έχω να σου στείλω σχολιασμό που έκαναν παραγωγοί ραδιοφώνου (διάβαζαν κομμάτια από την αυτοβιογραφία του) και σου ορκίζομαι ότι θα πεθάνεις στο γέλιο. Αν έχεις μαιλ με χωρητικότητα, στείλε μου ένα P.M. και μετά θα με ευγνομωνείς.

ok1gr
02-01-06, 14:57
ok, check your pm
thanks... :)

_ab
02-01-06, 19:35
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....Λοιπον Φιλε Δημητρη μενω αιγαλεω και πιστεψε πως ο φλωρινιωτης ηταν με την μπεζεντακου και την βανου........Αφου μαλωσανε οπως λεει ο φιλος βασιλης (που γιορταζε εχθες και χρονια πολλα...)οι κουκλες τοτε εμεινε μονο η βανου....ο φλωρινιωτης πηγε στην αχαρνων και η μπεζεντακου με τον βασιλειου.....Το μαγαζι μετονομαστηκε σε exodos και ειχε και τον τριανταφυλλο για ενα διαστημα.Τωρα εγινε παλι paparazzi και εφερε και την κομισσα.....Αφου εφυγαν οι Νο1 απ'το μαγαζι Φλωρ,Μπεζ ανθρωποι που δουλευαν μεσα μου ανεφεραν πως η δουλεια ειχε σπασει κατα πολυ....αυτα........ :wink: