PDA

Επιστροφή στο Forum : Connectors



Βασίλης
27-01-06, 12:12
Παιδιά είμαι από επαρχία και τελικά αυτό είναι κατάρα! Έχω τόσο καιρό που προσπαθώ να βρώ κατάληλους connectors για coaxial όπως Ecoflex 10 & 15 καθώς και κατάληλους adaptors (όπως π.χ. N female σε UHF male κτλ....). Μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει ήτε για Αθήνα ήτε για Θεσ/νικη. Αν υπάρχει και κάποιο κατάστημα ON-LINE ακόμη καλίτερα. Ευχαριστώ!!!

aeonios
27-01-06, 13:04
Παιδιά είμαι από επαρχία και τελικά αυτό είναι κατάρα! Έχω τόσο καιρό που προσπαθώ να βρώ κατάληλους connectors για coaxial όπως Ecoflex 10 & 15 καθώς και κατάληλους adaptors (όπως π.χ. N female σε UHF male κτλ....). Μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει ήτε για Αθήνα ήτε για Θεσ/νικη. Αν υπάρχει και κάποιο κατάστημα ON-LINE ακόμη καλίτερα. Ευχαριστώ!!!


Στην Αθήνα ο επισημος προμηθευτής από όσο γνωρίζω για κονεκτορες καλωδίων τύπου heliax/superflex είναι η Ενεργειακή ΑΕ http://www.energiaki.gr
Πουλάνε λιανική αλλά είναι ακριβοί οι κονέκτορες που ζητάς κ να σου θυμήσω πως πρέπει να πάρεις και ειδικό κόπτη για να γυμνώσεις το καλώδιο σωστά(ακριβό και αυτό!)

dkatselas
30-01-06, 11:43
Κοίτα εδώ www.pasternack.com

Επειδή η εταιρία μου συνεργάζεται με την Pasternack πες μου τι ακριβώς θέλεις για να δω τι μπορώ να κάνω.

Βασίλης
07-02-06, 10:45
Κοίτα εδώ www.pasternack.com

Επειδή η εταιρία μου συνεργάζεται με την Pasternack πες μου τι ακριβώς θέλεις για να δω τι μπορώ να κάνω.


Καλημέρα φίλε μου και ζητώ συγνώμη για αυτή μου την τόσο μεγάλη απουσία αλλά είχα κάτι δικά μου. Σ’ ευχαριστώ που ανταποκρίθηκες τόσο σύντομα στην ανάγκη μου. Παρόμοιους με τους connectors που ψάχνω είναι : PE4133 (τεμ. 2) , PE44054 (τεμ. 2 , αυτοί είναι και οι δυσεύρετοι) και έναν adaptor PE9112. Σ’ ευχαριστώ.

dkatselas
08-02-06, 11:20
Βασίλη γειά σου.
Κοίταξά στο stock της εταιρίας μου και δυστυχώς δεν υπάρχουν αυτά που θέλεις.
Για το λόγο αυτό θα σου πρότεινα αν έχεις πιστωτική να τα παράγγείλεις ο ίδιος από το site. Θα σου βγεί πιο φθηνά από το να σου τα φέρω έγω μέσω της εταιρίας στην οποία δουλεύω (ξέρεις πρέπει να βγάλει κέρδος και το αφεντικό.) Το site είναι αξιόπιστο, έχω αγοράσει ο ίδιος προσωπίκα με την πιστωτική μου για φίλους που θέλουν λίγα εξαρτήματα, όπως και συ, και δεν μπορούν να περιμένουν πότε η εταιρία μου θα κάνει παράγγελία για να βάλουμε και τα δικά τους.
Ελπίζω να βοήθησα.

Βασίλης
08-02-06, 12:09
Βασίλη γειά σου.
Κοίταξά στο stock της εταιρίας μου και δυστυχώς δεν υπάρχουν αυτά που θέλεις.
Για το λόγο αυτό θα σου πρότεινα αν έχεις πιστωτική να τα παράγγείλεις ο ίδιος από το site. Θα σου βγεί πιο φθηνά από το να σου τα φέρω έγω μέσω της εταιρίας στην οποία δουλεύω (ξέρεις πρέπει να βγάλει κέρδος και το αφεντικό.) Το site είναι αξιόπιστο, έχω αγοράσει ο ίδιος προσωπίκα με την πιστωτική μου για φίλους που θέλουν λίγα εξαρτήματα, όπως και συ, και δεν μπορούν να περιμένουν πότε η εταιρία μου θα κάνει παράγγελία για να βάλουμε και τα δικά τους.
Ελπίζω να βοήθησα.

ΟΚ! Θα το κάνω έτσι. Ευχαριστώ!

radiodj105
08-02-06, 12:36
Παιδιά είμαι από επαρχία και τελικά αυτό είναι κατάρα! Έχω τόσο καιρό που προσπαθώ να βρώ κατάληλους connectors για coaxial όπως Ecoflex 10 & 15 καθώς και κατάληλους adaptors (όπως π.χ. N female σε UHF male κτλ....). Μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει ήτε για Αθήνα ήτε για Θεσ/νικη. Αν υπάρχει και κάποιο κατάστημα ON-LINE ακόμη καλίτερα. Ευχαριστώ!!!
To απόγευμα θα σου στείλω το e-mail μας εταιρίας που κάνει εισαγωγές. Είναι σε έναν κάθετο δρόμο της Συγγρού. Πιθανόν να έχει από αυτό που ζητάς. Θυμάμαι ότι κάποιους πολύ δύσκολους κοννέκτορες που έψαχνα (RFE ή κάπως έτσι) τους βρήκα μόνο εκεί. Επιπλέον έκανα την πληρωμή μέσω Αλφα Μπανκ και έστειλα κούριερ για να κάνει την παραλαβή!