PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια για το pll



kwstakis
11-02-06, 13:21
για χαρα με λενε κωστα και με πολους απο εσας πρεπει να εχουμε μιλησει μεσω κυματων..ηθελα να κανω μια ερωτηση.αν το σχεδιο για το pll που υπαρχει ειναι αυτοδυναμο και εκπεμπει μονο του αν το φτιαξω και ποσα βαττ περιπου θα ειναι.επεισης θα ηθελα να κανονισω με καπιον να ανοιξουμε καποια στιγμη σε καποια συχνοτητα γιατι εχω ενα μιχανημα με 2 807 στην εξοδο του εβαλα μια καθετη και θα ηθελα λιγη βοηθεια..ευχαριστω

electronic
13-02-06, 09:07
Καλημέρα Κώστα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

1. Αν και υποπτεύομαι ότι μιλάς για το PLL των ΑΜ θα ήθελα να διευκρινήσεις.
2. Από ποια περιοχή της Ελλάδας είσαι??? Θα πρέπει να το γράψεις στα στοιχεία σου για να μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος από την δική σου περιοχή.
3. Το pll μπορεί να σου δώσει κάποια mWatt στην έξοδο του. Θα πρέπει να το ενισχύσεις αρκετά δηλαδή να βγάλει μερικά watt έτσι ώστε να μπορείς να εκπέμπεις αυτοδύναμα και με διαμόρφωση. Επίσης τότε και μόνο τότε θα μπορείς να οδηγήσεις κάποια λάμπα ή κάποιο άλλο τρανζίστορ.

Με εκτίμηση
Γιώργος.

kwstakis
13-02-06, 15:37
σ ευχαρηστω πολυ καλως σας βρηκα!!απο ιλιον ειμαι.μαλιστα καταλαβα νομιζα οτι ηταν πιο δυνατο.μιπος υπαρχει κανενα αλλο σχεδιο με πιο πολλα βαττ?επεισης ηθελα να ρωτησω απο που θα παρω τα βιβλια για να δοσω εξετασεις ή αν υπαρχει η υλη σε κανενα site..θελω εδω και πολυ καιρο αλλα τωρα το αποφασησα. α!και σ ευχαριστω για το καλωσορισες...

aeonios
13-02-06, 16:30
σ ευχαρηστω πολυ καλως σας βρηκα!!απο ιλιον ειμαι.μαλιστα καταλαβα νομιζα οτι ηταν πιο δυνατο.μιπος υπαρχει κανενα αλλο σχεδιο με πιο πολλα βαττ?επεισης ηθελα να ρωτησω απο που θα παρω τα βιβλια για να δοσω εξετασεις ή αν υπαρχει η υλη σε κανενα site..θελω εδω και πολυ καιρο αλλα τωρα το αποφασησα. α!και σ ευχαριστω για το καλωσορισες...

Καλώς ήλθες λοιπόν...όσο για την ύλη μπορείς να την βρεις από εδώ:


http://www.raag.org στο δεξί μέρος της σελίδας!