PDA

Επιστροφή στο Forum : Brisidi sto FAME STORY



radiodj105
20-02-06, 12:16
Μπινελίκια στο Fame Story
Χτες το βράδι, χάζευα μέχρι αργά στην τηλεόραση το Fame Story και πραγματικά μου άρεσε το ότι κάλεσαν τους ΒΟΝΕΥ Μ (ή ότι έχει απομείνει από αυτούς).
Χάρηκα που τελικά είναι ζωντανός ο μιγάς τραγουδιστής, γιατί στα early 80’s υπήρχε η φήμη ότι είχε πεθάνει από υπερβολική δόση ναρκωτικών. Κάτι ανάλογο με τον Holly Johnson των Frankie Goes To Hollywood δηλαδή... που είχε βγει όμοια και για αυτόν ράδιο-αρβίλα.
Για να επανέλθω στο θέμα μου λοιπόν, παρακολουθούσα χτες την εμφάνιση των ΒΟΝΕΥ Μ... και από την αρχή ήμουν βέβαιος για ένα πράγμα. ‘Οτι ο τραγουδιστής ήταν «τούμπανο». Μόνο ο Θεός ξέρει τί είχε «κατεβάσει». Φυσικά στη μίνι-συνέντευξη που έδωσε στη σκηνή, δεν ξέχασε να δείξει πόσο ψώνιο είναι... λέγοντας «όταν είσαι τόσα χρόνια στην κορυφή.. πρέπει να είσαι σωστός για να παραμείνεις στην κορυφή»! Αναρωτιέμαι, αν μετά το 1983 ή 84 που είχαν βγάλει το δίσκο με το Kalimba De Luna, έχουν βγάλει κάποιο άλλο LP. Η απάντηση είναι φυσικά όχι. ‘Αλλοστε και το kalimpa de luna δεν είναι των ΒΟΝΕΥ Μ, αλλά του Tony Esposito.
Με άνεση λοιπόν, περίπου στη μία και μισή τα χαράματα... του μιλάει ένας βοηθός της Αλιμπέρτη και ο τραγουδιστής των ΒΟΝΕΥ Μ τον αποκάλεσε (τον βοηθό της Αλιμπέρτη) μ@@@κα (με σπαστά ελληνικά). Αμέσως μετά ο τραγουδιστής των ΒΟΝΕΥ Μ συνέχισε να του λέει ... γ@$^το και ιαμό τιν Π@^&**α σου. Η Αλιμπέρτη (αν δεν κάνω λάθος) πάνω στον πανικό είπε: «ας τον μαζέψει κάποιος» ή κάτι ανάλογο.
Στόχος αυτού του ποστ δεν είναι να σας δείξω ότι έχω τη δυνατότητα να βρίζω. Στόχος αυτού του ποστ, είναι να ρωτήσω το εξής.. Θέλει πολύ μυαλό... για να κάνει ο ΑΝΤ1 κάτι που έκανε και το MTV στα MTV Awards; Δηλαδή να βάλει μια κάρτα πριν ξεκινήσει το show και να λέει «η εκπομπή είναι ζωντανή, δεν ευθυνόμαστε για τυχόν «απρεπή» που πιθανόν να ακουστούν.

leosedf
20-02-06, 12:49
Εναν blackman που εμφανίστηκε με τις τρίχες απ εξω ντυμένος σαν τον Elvis Presley δεν λές?
Τι καραγκιοζιλίκι ηταν αυτο ρε? Γέλασα χαλαρά, σαν τους χιμπατζήδες.
Νομίζαν οι του καναλιού οτι θα κάνουν κάτι σοβαρό και τα κάναν 50 φορές πιό σκ***α
Τέτιοι που είναι και αυτοί τους άξιζε

radiodj105
21-02-06, 16:30
Βεβαίως την επόμενη μέρα τα περισσότερα ραδιόφωνα στην Αθήνα (εγώ το άκουσα από 4 σταθμούς) κάνανε αναφορά για τον βλάκα των ΒΟΝΕΥ Μ!
'Ομοια και το Star Channel το είχε 4ο θέμα στο δελτίο ειδήσεων.
Ο ΑΝΤ1 (ΦΥΣΙΚΑ!!!) το μόνο που ανάφερε ήταν ότι χτύπησαν κόκκινο τα μηχανάκια της AGB!
Σιγά μην έλεγε για την βλακεία που κάναν (θα μου πεις τι φταίνει και αυτοί; Live είναι)!
Πάντως από το STAR (ειδήσεις) έμαθα ότι ήταν έξω από το στούντιο περιπολικό, αλλά δεν τον μάζεψαν τελικά!
Τι κρίμα!

_ab
21-02-06, 18:11
Αυτο μου θυμισε τους prodigy σε μια συναυλια του ΜΤV οπου Ειχαν πει μπυρα και την φτυναν στον κοσμο κανοντας τους κωλοδαχτυλα και λεγοντας fu*k you και οι μ@λ@κες απο κατω γελουσαν σαν βλαμμενα......