PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΧΟΛΕΣ ΟΑΕΔ



AKIS
27-02-06, 10:40
Με αφορμη ενα ενα ποστ ανοιχτο που αναφερεται σε σχολες ΤΕΙ,ΑΕΙ κλπ,θελω να σας ρωτησω κατι
Φετος δινω πανεληνιες εξετασεις σε Τεε σε ειδικοτητα Ηλεκτρονικων υπολογιστων και δικτυων το θεμα ειναι οτι οι βασεις εισαγωγης ειναι πανω απο 15 και δεν ειναι οτι πιο ευκολο
Εχω ακουστα τις σχολες ΟΑΕΔ οπου γινεται καποια πρακτικη και σε <<βαζουν>> αμεσως σε εργασια,γνωριζεται κατι σχετικο?

aeonios
27-02-06, 13:58
ΑΚΗ γιατί δεν δοκιμάζεις να δώσεις για ΤΕΙ; Το ποσοστό συμμετοχής στις εξετάσεις είναι μικρό έτσι και αλλιώς. Και που ξέρεις αν γράψεις καλά στα μαθήματα?Λίγοί πήγαν για πλάκα και πέρασαν;

Oσο για τις σχολές του ΟΑΕΔ πάλι ΤΕΕ είναι και τα λένε ΤΕΕ μαθητείας του ΟΑΕΔ.Στην ίδια βαθμίδα θα είσαι και πάλι!


Για πληροφορίες πάρτους τηλ στο 1564 πρωινά να σε κατατοπίσουν

AKIS
27-02-06, 21:09
Κατ αρχας ενοειται οτι θα δωσω πανελ.
κανω μια προσπαθεια αλλα προβληματιζομαι γιατι οι βασεις εισαγωγης ειναι απο 15,5 και ανω και μπαινει το 10% σε καθε σχολη σε αντθεση με το ενιαιο Λυκειο οπου εισαγεται το 90%.
Επειδη γνωριζω καποια ατομα που μπηκαν σε σχολες ΟΑΕΔ και μπηκαν σε εργασια απο το πρωτο καιρο με μισθο ρωταω ωστε σε περιπτωση που δεν πιασω μια σχολη να γνωριζω τη μπορω να κανω

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ

_ab
28-02-06, 19:16
Το '97 που μπηκα εγω δεν ηταν και τοσο ευκολο να μπεις.......Εδινες εξετασεις σε κατι φυλλαδια δικα τους,για να "μετρησουν"
την εξυπναδα σου,οπως και επισης επρεπε να ειχες πανω απο 14 απολυτηριο γυμνασιου η λυκειου και καποιο δοντι....Ειναι αναγνωρισμενες σχολες που οπως ειπωθηκε λεγονται κετεκ μαθητειας σχολων ΟΑΕΔ...Εμενα παραλληλα με την σχολη μου μου βρηκαν δουλεια,πληρωνομουν ( χαμηλομισθα βασικο ΑΝΙΔΙΚΕΥΤΟΥ) και παραλληλα εκανα και την σχολη μου....Διαρκεια 3 χρονια...Υπαρχουν και τα ΙΕΚ ΟΑΕΔ οπως και τα ταχυρρυθμα...Καλο ειναι να πας μια βολτα στο πιο κοντινο σου και να σου δωσουν περισσοτερες πληροφοριες γιατι λογικα καποια πραγματα θα εχουν αλλαξει....

AKIS
01-03-06, 00:04
ευχαριστω πολυ φιλε _ab

ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ