PDA

Επιστροφή στο Forum : Τιμές ADSL?



Panoss
06-04-06, 12:47
Λοιπόονν..
Έχω το Otenet OnDSL Kit. Το πήρα αρχές του έτους. Περιλαμβάνει συνδρομή για 4 μήνες, οπότε τέλος Απριλίου τελειώνει και ψάχνω να βρω τι με συμφέρει, από οικονομικής άποψης. Δεν με πολυενδιαφέρει η ταχύτητα, σπάνια κατεβάζω μεγάλα αρχεία και όταν κατεβάζω μεγάλα αρχεία δεν βιάζομαι και τόσο να κατέβουν γρήγορα. Αυτό που με απασχολεί είναι η τιμή.
Κατ'αρχήν θα χρειαστώ 2 πράγματα:
1. Internet service provider
2. Μηνιαία χρέωση της γραμμής DSL???? (γι αυτό το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος)
Εσείς σε ποια εταιρεία είστε και πόσα πληρώνετε για κάθε μία απο τις δύο αυτές υπηρεσίες?

stendor
06-04-06, 13:33
φίλε μου κατόπιν εμπειρίας ενός έτους με τον οτε και αφού η συνδρομή του dsl είχε καταλήξει κεφαλικός φόρος( πλήρωνα για τη γραμμή, τον provider, ογκοχρέωση παρακαλώ και νταβατζιλίκι 1,5 ευρώ στήν τράπεζα ή στα ελτα για διεκπεραίωση λογαριασμού, σύνολο καμμια 70άρα το μήνα για-άκουσον-384(πραγματική 250) ταχύτητα), ανακάλυψα την tellas: 38,5 ευρώπουλα το μήνα για 512 (πραγματική 420)ανεξαρτήτως όγκου ή χρόνου, και τη γραμμή και τον provider και πληρωμή στο πλησιέστερο γερμανό χωρίς επιπλέον χρέωση.
δεν κάνω διαφήμιση-εξάλλου είναι αντιδεοντολογικό- αλλά σώθηκα.
έχω ακούσει καλά λόγια και για την vivodi. εάν σερφάρεις λίγο στίς ιστοσελίδες τους θα δείς τα προγράμματα.
Ο ΟΤΕ είναι απαράδεκτος και στίς χρεώσεις και στο επίπεδο υπηρεσιών. μάλλον θέλουν να τον φέρουν στο ναδίρ για να πουληθεί μισοτιμής σε κανένα ξένο νταβατζή(βλέπε olympic airways).-

Panoss
06-04-06, 14:28
Με τον ΟΤΕ είχα πρόβλημα μόνο τις πρώτες 10 μέρες που μου ενεργοποίησαν την ADSL. Μετά ήταν όλα τέλεια. Χωρίς πλάκα.
Πήρα τηλέφωνο τη Vivodi στο 13880, και μου παν 30,70 ε (μαζί με το ΦΠΑ) το μήνα, περιλαμβάνει ISP+γραμμή (τη μηνιαία χρέωση της γραμμής δηλαδή),
ΑΛΛΑ θα πρέπει να πληρώσω +35 ευρώ τέλος ενεργοποίησης (που χω πληρώσει στον ΟΤΕ).

stendor
06-04-06, 14:42
η tellas δεν έχει καθόλου τέλη ενεργοποίησης.

babisko
07-04-06, 08:36
Από τον ΟΤΕ το CONN-X 45 ευρω τους δυο πρώτους μήνες με όλα πληρωμένα και έπειτα 22,5 ευρώ τον μήνα. Απαραίτητη προυπόθεση η παραμονή για τουλάχιστον 6 μήνες. Για περισότερα στο http://www.oteshop.gr/home/adslconnx.htm

Panoss
10-04-06, 10:26
Ανακάλυψα το Jetpack της Altect http://jetpack.altectelecoms.gr/jetpack384/homepage.html
3 μήνες 39,90 ευρώ.
Έχει δοκιμάσει κανείς Altec telecoms? Έχει προβλήματα ή είναι καλή?