PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραφεία ραδιοερασιτεχνών στην Θεσσαλονίκη



Lykos1986
07-04-06, 22:40
Μπορείτε να μου πείτε που είναι τα γραφεία της Ένωσης Ραδιοερασιτεχνών Θεσσαλονίκης για να ρωτήσω για την απόκτηση άδειας ραδιοερασιτέχνη. Έψαξα στο internet αλλά δεν μπορώ να διαβάσω την σελίδα τους ούτε με τον explorer ούτε με τον firefox.


Επίσης ξέρετε πότε αρχίζουν οι εξετάσεις;;; Λέτε να προλάβω;;;

aeonios
08-04-06, 01:21
Exει δύο "ενώσεις" :

http://www.targ.gr/

http://www.geocities.com/sz2gr/

Tώρα με το συμπάθειο αλλά δεν ξέρω ποια να σου προτείνω. Μια επίσκεψη και στις δυο και ο εαυτός σου θα ξέρει τι σου ταιριάζει καλύτερα!

Προκύρηξη δεν ξέρω να έχει βγει ακόμα αλλά όπου να΄ναι θα εμφανιστεί !

Προλαβαίνεις τα πάντα αν το πιστέψεις πως προλαβαίνεις και στρωθείς !

Καλή επιτυχία και αμα κολλήσεις εδώ είμαστε :)

Lykos1986
09-04-06, 12:39
Δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί έχουν δύο γραφεία!!! Θυμάμαι πως ένα από τα δύο είναι στην Τούμπα. Ξέρεις ποιο είναι;;;

Βασικά δεν είμαι και τρελά πωρωμένος με τον ραδιοερασιτεχνισμό αλλά διαβάζοντας σε διάφορα forum με σχετικό θέμα άρχισε να μου κινεί το ενδιαφέρον. Κάποτε είχα κατεβάσει και την ύλη για τις εξετάσεις και είδα πως δεν είναι και κάτι τόσο δύσκολο. Εσύ που μου προτείνεις να πάω;;;

amateur
09-04-06, 14:33
εαν δεν εισαι πορωμενος με τον ραδιοερασιτεχνισμο πηγαινε σε εναν απο τους δυο συλλογους και ρωτα τι ακριβως ειναι
αυτο το hobby και αν σε ενδιεφερει συνεχιζεις
πρεπει να γνωριζεις προκαταβολικα οτι δεν εχει καμια σχεση με ραδιοφωνικες εκπομπες στα FM και στα AM.(μουσικη και κτλ)

σου ευχομαι καλη επιτυχια εαν το αποφασισεις

gsmaster
09-04-06, 14:41
Και στα Γιάννενα έχουν δύο ενώσεις και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί.

amiga
09-04-06, 17:43
GM αυτή την ερώτηση έκανα σήμερα σε έναν και εγώ! Και μου είπε ότι έκαναν και 2ο σύλλογο γιατί αυτοί του πρώτου είχαν κάνει κλίκα και φρόντιζαν ώστε να μην μπορούν να πάρουν άδειες άλλοι… τώρα δεν κατάλαβα το τι συμφέρον είχαν ….
Και όταν πήραν άδειες όπως μου πε έκαναν άλλο σύλλογο «έτσι για σπάσιμο».
Αν πάντως συνέβενε αυτό καλά κάνανε.

Lykos1986
09-04-06, 20:29
Θα δώσω 100% για να πάρω την άδεια. Τώρα σε ποιο γραφείο θα πάω δεν ξέρω…