PDA

Επιστροφή στο Forum : Κεφαλή



k_sotiris
21-04-06, 08:57
Καλημέρα σε όλους και καλό Πάσχα.
Ξέρει κανείς εάν υπάρχουν αντακτικές κεφαλές για εκτυπωτή;
Αγοράζουμε μόνο από την αντιπροσωπία ή υπάρχουν και άλλα καταστήματα ;
Για εκτυπωτή Canon i550.
Ευχαριστώ :D .

jakektm
21-04-06, 09:25
σου βουλωσε η κεφαλη? (και εγω canon ... ειχα πριν λιγο καιρο)

radiodj105
21-04-06, 10:59
Καλημέρα σε όλους και καλό Πάσχα.
Ξέρει κανείς εάν υπάρχουν αντακτικές κεφαλές για εκτυπωτή;
Αγοράζουμε μόνο από την αντιπροσωπία ή υπάρχουν και άλλα καταστήματα ;
Για εκτυπωτή Canon i550.
Ευχαριστώ :D .
Τον ίδιο έχω κι εγώ φίλε. Μια φορά ανά τρεις μήνες, μου έχουν πει από την αντιπροσωπεία, ότι είναι καλό να ρίχνω νερό στην κεφαλή.
ΠΡΟΣΟΧΗ. ΟΧΙ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ. Μόνο νερό!
Βέβαια κάνω τον νιπτήρα χάλια και ουρλιάζει η μάνα μου, αλλά είναι ο καλύτερος τρόπος για να τον ξε-μπουκώσεις.

Θα με πεις πολύ γύφτο αν σου πω ότι έχω να πάρω καινούργιο μαύρο μελάνι, π΄΄ανω από χρόνο;
'Εχω πάρει μελάνι χύμα και το γεμίζω.

k_sotiris
21-04-06, 11:26
Φίλε Βασίλη άσε.
Χρησιμοποίησα ήδη οινόπνευμα :( .
Το ποιο πιθανόν να την κατέστρεψα.
Από την αντιπροσωπεία ζητάνε 110€ για καινούργια.
Συμφέρει να αγοράσω καινούργιο εκτυπωτή αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι όλοι πλέων οι εκτυπωτές είναι USB και στο PC μου έχω πρόβλημα με τις θύρες αυτές.
Τον δουλεύω από την παράλληλη όπου δουλεύει άψογα.
Καμιά άλλη ιδέα βρε παιδιά ;
:head: :( :(

antonis_p
21-04-06, 11:34
usb σε parallel cable,
περιπου 20 ευρω!!!

pci καρτα σε usb 2! λιγοτερα ευρω!

jakektm
21-04-06, 12:00
Βασιλη το περιεργο θα ηταν να επαιρνες κανονικο μελανι..Με τετοιες τιμες μελανιων μπορουμε να αλλαζουμε εκτυπωτη καθε φορα που τελειωνουν και οχι να αλλαζουμε μελανι...(σχεδον ετσι, μη το παρετε τοις μετρητοις!!!) :!:

radiodj105
21-04-06, 12:04
Κοίτα! Ο Αντώνης έχει δίκιο. 'Ολα αυτά σε περίπτωση που έχεις δεθεί συναισθηματικά με τον 550i και σου περισσεύουν και 110 ευρώ για να αλλάξεις κεφαλή.

Εφόσον έβαλες οινόπνευμα, είναι βέβαιο ότι χρειάζεσαι κεφαλή. ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.

Αν έχεις μείνει ικανοποιημένος από την Canon σαν εταιρία και πας να πάρεις νέο εκτυπωτή, είναι βέβαιο ότι θα βρεις με 110 ευρώ κάποια μοντέλα Πρίσμα της Canon. Αυτά μάλιστα δέχονται και printable CD (πέρα από το Α4 που σου τυπώνουν).

ΠΡΟΣΟΧΗ! Κάτι που δεν ξέρεις....=>=>=>

'Οταν πας να εκτυπώσεις CD printable (με λευκή επιφάνεια δηλαδή) ΔΕΝ χρησιμοποιεί το μαύρο μελάνι, αλλά δημιουργεί το χρώμα μαύρο καταναλώνοντας τα 3 άλλα έγχρωμα μελάνια. Αυτό το κάνει για να έχεις φωτογραφική ποιότητα!
Το ξέρω γιατί την πάτησα στη δουλειά μου. 'Ηθελα να κάνω ασπρόμαυρη εκτύπωση επάνω σε ένα DVD και αν και ήταν γεμάτο το μαύρο μελάνι, αυτό έπαιρνε χρώματα από τα έγχρωμα!

Δοκίμασα τα πάντα. Υποχρεωτικά όταν εκτυπώνει CD παίρνει το μαύρο χρώμα από τα έγχρωμα μελάνια!