PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα αλλαγής της φωνής



eebabs2000
21-04-06, 16:17
Παιδιά γεια σας! Μήπως έχει κανείς κάποιο προγραμματάκι το οποίο να κόβει, να ράβει αρμονικές τελοσπάντων να μετατρέπει τη φωνή μας σε διάφορες άλλες όπως σε παιδική, ρομποτική κτλ. κτλ.;

_ab
21-04-06, 18:46
Εαν εχεις καρτα ηχου creative τοτε στο ΕΑΧ control μπορεις να την αλλαξεις......

eebabs2000
22-04-06, 19:40
ab, σ' έυχαριστώ πολύ φίλε μου. Ο υπολογιστής μου είναι λιγάκι προπολεμικός αλλά θα δοκιμάσω. Να' σαι καλά, καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα!

eebabs2000
22-04-06, 19:56
Α! πρέπει να' χω κάρτα ήχου creative... Από τη βιασύνη μου γράφω ότι να' ναι. Δε το έχω αυτό το πρόγραμμα απο που μπορώ να το κατεβάσω ή μήπως δε γίνεται. Πές μου περισσότερα γι΄αυτό αν μπορείς!

Danza
22-04-06, 20:10
Εγώ που έχω creative ποιό πρόγραμμα ειναι αυτό?

_ab
24-04-06, 11:44
Παιδια ειναι μεσα στο cd που περναει και τους drivers εαν δεν το εχετε,Στειλτε μου το ε-μαιλ σας γιατι θα ειναι και κανα mb,Εαν μπορεσω να σας το στειλω χωρια.......Εαν και νομιζω πως στο site της creative Πρεπει να το εχει και σαν download θα το ψαξω και θα σας ενημερωσω το απογευματακι..... :wink:

eebabs2000
25-04-06, 13:43
Αν μπορείς κοίταξέ το, διαφορετικά θα σου πω το mail μου με ΠΜ.
1000 ευχαριστώ πάντως, να 'σαι καλά.

_ab
26-04-06, 23:27
Επειδη δεν γνωριζω την καρτα σου μπες στο πιο κατω λινκ.........Και αφου επιλεξεις το προιον που εχεις, βαλε να κανει download ολα.....Και "ξαναφρεσκαρισε το....."
drivers,firmware,application.....Εαν εχεις αποριες εδω ειμαστε παλι..... :wink:

http://gr.europe.creative.com/support/downloads/

eebabs2000
27-04-06, 21:28
Δυστυχώς δεν έχω internet στο σπιτι. Γράφω από internet καφέ ή από τη σχολή κάθε φορά. Γίνεται να αποθηκευτεί κάτι σε φλασάκι και να τα πάω μετά να τα εγκαταστήσω στο σπίτι; Τι ακριβώς να επιλέξω απ' τη σελίδα που μου προτείνεις; @α@ωτο μου δε θυμάμαι και τη κάρτα ήχου και έχω φύγει διακοπές και δε πάτησα στο σπιτι να κοιτάξω. Αυτό το πρόγραμμα θα παίξει με οποιαδήποτε κάρτα;
Και κάτι τελευταίο:
Μου είπανε ότι το πρόγραμμα "ROXIO" (αν το λέω και σωστά) έίναι για τέτοια δουλειά. Γνωρίζεις τίποτα πάνω σ' αυτό ή κάποιος φίλος μας;
Ευχαριστώ και πάλι!!!

_ab
27-04-06, 23:19
Βεβαια παιζει ρολο το τι προγραμμα θα κατεβασεις.....Καθε καρτα ηχου εχει τους δικους της drivers,firmware,κλπ,,,,Εγω επειδη ακομα εχω pstn οταν θελω να κατεβασω μεγαλα αρχεια τα σημειωνω ποια θελω και επειτα πηγαινω σε ενα νετ καφε και με ενα φλασακι οπως λες τα κατεβαζω......Για το roxio δεν γνωριζω προσωπικα κατι.....

eebabs2000
03-05-06, 20:38
Η κάρτα ήχου μου είναι 128PCI. Τι πρέπει να κατεβάσω και τι έχει πιθανότητες να δουλέψει.

aeonios
03-05-06, 21:03
Μπορείς να δοκιμάσεις τo ΑV Voice changer

http://www.softaward.com/text/free-download-6099.html


είναι 6 περίπου ΜΒ οπότε μπορείς να το πάρεις με ένα usb stick ή cdr από την σχολή σου εύκολα.


Πες μας και αν το βρήκες να καλύπτει τις απαιτήσεις σου!!

eebabs2000
03-05-06, 22:14
ΟΚ! ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω νέα μάλλον αύριο.

eebabs2000
04-05-06, 14:57
Τελικά το εγκατέστησα το προγραμματάκι αλλά επειδή είναι demo δε κάνει τίποτα και μου βγάζει το μήνυμα ότι πρέπει να το αγοράσω σε ολοκληρωμένη μορφή. Έτσι δε κατάφερα να αλλάξω τη φωνή μου. Το μόνο που κατάφερα ήταν να τη συγκρίνω με ενός τύπου τη φωνή που είχε αποθηκευμένη.
Καμιά άλλη πρόταση ... μήπως;

xqtr
04-05-06, 21:34
μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο προγραμμα για sound editing (πχ. το GoldWave) και αφου ηχογραφησεις την φωνη σου να εφαρμοσεις καποια φιλτρα. Το Goldwave εχει καποια. Επισης δοκιμασε να ψαξεις σε μια search engine με τη λεξη "vocoder". Oλο και κατι θα βρεις.

eebabs2000
05-05-06, 14:29
Να' σαι καλά φίλε xqtr. Θα το ψάξω κι' αυτό και βλέπουμε!

eebabs2000
08-05-06, 00:58
Λοιπόν, με το Goldwave μπόρεσα να κάνω τη φωνή μου ρομποτική. Όσο και αν προσπάθησα όμως, δεν έγινε παιδική, πράγμα που χρειάζομαι περισσότερο αυτή τη στιγμή. Το vocoder ούτε καν μου δούλεψε!!! Τι μπορώ άλλο να κάνω;

nikos-b
08-05-06, 02:27
γραψε μου το ε-μαιλ σου να σου το στειλο

eebabs2000
09-05-06, 18:46
Σου έστειλα το e-mail μου με ΠΜ.

xqtr
10-05-06, 00:02
Λοιπόν, με το Goldwave μπόρεσα να κάνω τη φωνή μου ρομποτική. Όσο και αν προσπάθησα όμως, δεν έγινε παιδική, πράγμα που χρειάζομαι περισσότερο αυτή τη στιγμή. Το vocoder ούτε καν μου δούλεψε!!! Τι μπορώ άλλο να κάνω;

Προφανως χρησιμοποιησες τα ετοιμα φιλτρα που εχει το goldwave. Οι συνδυασμοι τον παραμετρων για την παραμορφωση του ηχου ειναι παρα πολλες. Πειραματισου! Επισης ισως στο site του goldwave να υπαρχουν ετοιμα φιλτρα που να μπορεις να κατεβασεις, δεν ξερω υποθετω.

eebabs2000
12-05-06, 23:36
Οι δοκιμές συνεχίζονται... Να ευχαριστήσω όλους τους φίλους για τις απαντήσεις!!!

nikos-b
04-12-08, 00:40
δεν είδα κάτι σε πμ αγαπητέ φίλε.. και μη παιδεύεσαι με προγράμματα που είναι για παιδάκια δεν θα βρεις άκρη ..