PDA

Επιστροφή στο Forum : Μερικές από τις κατασκευές μου



hardcode
25-04-06, 21:21
Χαίρεται.

Στην ιστοσελίδα παρακάτω παρουσιάζω μερικές από τις κατασκευές μου. Θα ανανεώσω τη σελίδα σύντομα με φωτογραφίες απο την κατασκεύη με την οποία ασχολούμαι τις τελευταίες μέρες, mini led display με κυλιόμενα μηνύματα, ρολόι κτλ.

http://www.geocities.com/dminds_cpc/h01c_history.html

Ευχαριστώ

hardcode
27-04-06, 01:53
Πολλά προβλήματα στο geocities. Δοκιμή σε άλλο server

http://h01c.topcities.com/h01c_history.html

leosedf
28-04-06, 16:21
Σαν διαφιμήσεις μου φέρνει κάτι :)

KarlBarks
28-04-06, 17:53
αυτοδιαφιμηση .


μπραβο για τις κατασκευες σου . προφανως δεν θελεις να μας πεις λεπτομερειες . ετσι ωστε να το κανουμε και εμεις το mini led display απλα θα μας το δωσεις 2 φωτος κανω λαθος ?

billy
13-05-06, 13:16
Ωραιες οι κατασκευές αλλά το software ειναι πολυ μετριο εμφανισιακα...

k_sotiris
14-05-06, 09:38
Πολύ όμορφες κατασκευές :) :)

hardcode
15-05-06, 01:14
Ευχαριστω για τα σχολια σας, θετικα και αρνητικα, και τα δυο τα θεωρω εποικοδομητικα. Το software οντως εμφανισιακα ειναι μετριο, αλλωστε ποτε δεν ημουν καλος στο design! Προσπαθω να το κανω ευχρηστο πανω απ'ολα, ομως παιζει μεγαλο ρολο και η παρουσιαση. Ακομα και οι ιδιες οι κατασκευες θα μπορουσαν να ειναι πολυ πιο εμφανισιμες, στο μελλον θα προσπαθησω και σε αυτον τον τομεα.
Ανανεωσα τη σελιδα μου με το mini led display. Ειναι ακομα υπο κατασκευη, αλλα συντομα ελπιζω να ειναι ετοιμο στην τελικη μορφη του σε κουτι απο αλουμινιο με plexi glass.


Ευχαριστω

proview
15-05-06, 10:14
Ωραια αυτα αλλα δε φτιαχνεις και εναν οδηγο για να φτιαξουμε και εμεις αυτες τις κατασκευες;Αλλωστε ο σκοπος του forum ειναι η ανταλλαγη γνωσεων ηλεκτρονικης.

hardcode
22-05-06, 04:25
Μπορώ να σε βοηθήσω να κατασκευάσεις κάτι που έχεις στο νου σου, αλλά να στο δώσω τελείως έτοιμο είναι λίγο δύσκολο. Η πιο απλή δικαιολογία που έχω είναι ότι δεν έχω το κουράγιο να κάτσω να γράψω αναλυτικές οδηγίες για το πως να φτιάξεις μια κατασκευή. Για απλά πράματα γίνεται, αλλά για πιο εξειδικευμένα όχι. Στο κάτω κάτω δεν είμαι ελέκτορ ή τεχνική εκλογή. Το forum έλεγε παρουσίαση φωτογραφιών των κατασκευών και αυτό ακριβώς έκανα.
Μιας και το θυμήθηκα, όποιος ενδιαφέρεται για να φτιάξει έτοιμο led display, κάπου είχα δει στο ελέκτορ μια τέτοια κατασκευή.
Ευχαριστώ

kostas30
22-05-06, 15:46
σωστος ο hardcode :ok: =D> =D> \:D/

hardcode
03-06-06, 21:59
Άντε πάλι αλλαγή server. Το topcities αρνείται πεισματικά να δουλέψει.

http://h01c.freewebpage.org/h01c_history.html

Μόλις επιστρέψω απο το εξωτερικό, θα κάνω κανονική ιστοσελίδα και θα ανεβάσω μερικές ακόμα κατασκευές

panpanta
07-01-07, 01:33
Αγαπητέ φίλε,
στο κύκλωμα χρησιμοποιείς ένα μικροελεγκτή?
δωσε μας περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την οδήγηση
των led.
Εννοω για την σάρωση με ποιά ολοκληρωμένα την κάνεις κ.λ.π
Μια περισσότερο αναλυτική παρουσίαση της κατασκευής θα βοηθούσε και
άλλους να δοκιμάσουν κάτι παρόμιο.

Καλή χρονία

tzitzikas
26-02-09, 22:08
hardcode κανενα απο τα site ου δεν λειτουργει για να δουμε τις κατασκευές σου.δοκιμασε ξανα geocities, ποτε δεν ειχα προβλημα.

El_Kei
12-05-09, 17:31
φτιάξε σελίδα στο blogspot.com και βάζε τα εκεί,
Μπορέις να έχεις κατηγορίες.. μπορείς να έχεις πολλά.. και δε θα πέσει ποτέ.. ;)

hardcode
12-05-09, 18:31
Αυτό είναι που λένε ότι το τζάμπα το πληρώνεις διπλά, όπως το free web hosting.
Έχω ανεβάσει πολλές φωτογραφίες στο facebook, είναι πολλά ακόμα projects τα οποία δυστυχώς δεν τα έχω στα χέρια μου και δεν έχω ούτε και φωτογραφίες. Έχω και μερικές ακόμη κατασκευές στη ντουλάπα που είναι σε περίεργη κατάσταση (έχουν αφαιρεθεί υλικά απο πάνω, λείπουν τα κουτιά κτλ). Δε ξέρω γιατί αλλά πραγματικά βαριέμαι να κάτσω να κάνω ξανά μια σελίδα ακόμα και να μεταφέρω φωτογραφίες στο blogspot ή στο myspace.
Οπότε προς το παρόν, όποιος θέλει να δει, μπορεί να τις δει μόνο στο facebook στο λογαριασμό hardcode.01@gmail.com
Ποιός ξέρει, ίσως κάτσω μια μέρα να γράψω και καμιά οδηγία για κατασκευή. Ή να τα δείξω σε κάποιον και να γράψει αυτός! :001_tt2:
Επίσης, όποιος θέλει μικρή βοήθεια σε κάποια κατασκευή, ευχαρίστως να βοηθήσω (αλλά όπως έχω ξαναπεί, μασημένη τροφή δεν έχει).

VasilisL
13-05-09, 14:51
Γραψε μας τουλαχιστον μια λιστα με τις κατασκευες σου, ωστε αν ενδιαφερεται καποιος για κατι συγκεκριμενο να σε ρωτησει:001_smile:

KOKAR
13-05-09, 14:57
Αλήθεια, γιατί δεν ανεβάζεις της Φώτο από τις κατασκευές σου
sτο site www.hlektronika.gr ????

Υ.Γ
Αν είναι πολύ μεγάλες κάνε resize και είσαι οκ

hardcode
20-05-09, 14:24
Έκανα profile στο myspace και ανέβασα αρκετές φωτογραφίες, σε μερικές έβαλα και περιγραφή.

Στο myspace μπορεί κάποιος να δει τις φωτογραφίες και χωρίς να είναι μέλος απ'ότι ξέρω. Στο μέλλον θα ανεβάσω και άλλα πράματα ψαχουλεύοντας την ντουλάπα.

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewPicture&friendID=475634699&albumId=370708

Ελπίζω το link να είναι εντάξει. Αλλιώς δοκιμάστε:
www.myspace.com/h01c και απο εκεί στο My Photos