PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ



musicfm
08-06-06, 18:59
Αγαπητοί συνάδελφοι έχω ένα πρόβλημα.Είμαι δημόσιος υπάλληλος αλλά πριν διοριστώ είχα ραδιοφωνικό σταθμό
με ολα τα χαρτιά και νομαρχιακή άδεια.Οταν διοριστηκά τον παράτησα αλλα το μικρόβιο
δεν βγήκε απο μέσα μου.Κοιτάζοντας στο esr είδα οτι έχω όλες τις προδιαγραφές για αδειοδότηση το θέμα
είναι μπορώ να πάρω άδεια σαν δημόσιος υπάλληλος στο ονομά μου?επιτρέπετε?μπορω να την πουλήσω??υπάρχει πιθανότητα
να χάσω την δουλειά μου??αν ξέρετε βοηθήστε με...

08-06-06, 20:30
Αγαπητοί συνάδελφοι έχω ένα πρόβλημα.Είμαι δημόσιος υπάλληλος αλλά πριν διοριστώ είχα ραδιοφωνικό σταθμό
με ολα τα χαρτιά και νομαρχιακή άδεια.Οταν διοριστηκά τον παράτησα αλλα το μικρόβιο
δεν βγήκε απο μέσα μου.Κοιτάζοντας στο esr είδα οτι έχω όλες τις προδιαγραφές για αδειοδότηση το θέμα
είναι μπορώ να πάρω άδεια σαν δημόσιος υπάλληλος στο ονομά μου?επιτρέπετε?μπορω να την πουλήσω??υπάρχει πιθανότητα
να χάσω την δουλειά μου??αν ξέρετε βοηθήστε με...
Παρτο αλλιως... Ποτε ειχες αδεια νομαρχιακη? αν ΔΕΝ σταματησες ΠΟΤΕ να εκπεμπεις :wink: :twisted: εστω και με 10W :wink: εισαι ακομα και σημερα "νομιμως λειτουργων" με την αποφαση το ΣτΕ που δικαιωσε ΟΛΟΥΣ (ανεξαρτητως αν προσφυγαν σε αυτο) με την αποφαση που ΚΑΤΑΡΓΗΣΕ την αδειοδοτηση "Ρεππα"... :!: Βαση αυτου οσοι ΕΙΧΑΝ αδεια νομαρχιακη, ή ΕΚΠΕΜΠΑΝ ΠΡΙΝ την εν λογω αδειοδοτηση δικαιως μπορουν να ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΝΟΜΙΜΩΣ μεχρι την ολοκληρωση τς αδειοδοτησης απο το ΕΣΡ :!: :!: :wink:
Τωρα αν ως δημοσιος υπαλληλος νομιμως εχεις "εμπορικη" επιχειρηση... αν θυμαμαι καλα, ειχε αλλαξει ο νομος το 90-91 και εδινε το δικαιωμα εφοσον ΔΕΝ αποδεικνυεται οψιμη εμπλοκη της επιχειρησεως με το λειτουργημα σου ως δημοσιου υπαλληλου... Αλλα "ψαξτο" λιγακι! Αν εχεις προβλημα κανε ενα συμβολαιογραφικο "παραχωρσεις εκμεταλλευσης" σε εμπιστο συγγενικο σου προσωπο :idea: και "ελυσες" το προβλημα :!:

OMADA X12
08-06-06, 22:26
Τι πρεπει να κανω για αδεια ραδιοερασητεχνη ποια η υλη τι χρειζετ?

08-06-06, 22:32
Τι πρεπει να κανω για αδεια ραδιοερασητεχνη ποια η υλη τι χρειζετ?
http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewforum.php?f=4

radiodj105
04-07-06, 23:44
Επειδή τα μπλέξατε λίγο.

Πρέπει να τα ξεκαθαρίσουμε!

Ο άνθρωπος (music fm) ΔΕΝ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑ ΑΔΕΙΑ ΑΜΑTEUR!
Σταθμό μας λέει ότι είχε!

Φίλε "Omada x12" άλλο πράγμα ρωτάς εσύ και άλλο ο Music FM.
Καλύτερα μίλα με κάποιο παιδί από την υποενότητα "Ραδιοερασιτεχνισμός"! 'Ολο και κάποιος Amateur θα σου δώσει τη λύση.