PDA

Επιστροφή στο Forum : BGY-33



kostas30
22-06-06, 01:49
λοιπον βρηκα μια ακρη για bgy33 με 80 ευρο????

radiodj105
22-06-06, 17:18
λοιπον βρηκα μια ακρη για bgy33 με 80 ευρο????
Ρωτάς τον εαυτό σου ή μας ενημερώνεις ;
Το σύμβολο "?" στην Αγγλία είναι το σημείο στίξης που χρησιμοποιούν για ερώτηση.

Παραθέτω 2 πιθανές περιπτώσεις του ποστ σου!

Περίπτωση 1. Αναρωτιέμαι συνέχεια ρωτώντας τον εαυτό μου: Βρήκα μια άκρη για το ρημάδι του BGY33 με 80 ευρώ;
Περίπτωση 2. Παιδιά... Βρήκα μια άκρη για BGY33 μόνο με 80 ευρώ!!!

Πάντως Κώστα αν πρόκειται για την περίπτωση "2" με ενδιαφέρουν 2 κομμάτια!

CrazyWater
22-06-06, 18:31
Εσένα radiodj σε έχω παρατήρηση όλο ειρωνεία
είσαι άσε τον άνθρωπο να μας πει και μιλά όμορφα.

ok1gr
22-06-06, 18:59
Με τα ερωτηματικά μάλλον ρωτάει τη γνώμη σας(μας)...
Μην το κάνεται και θέμα...

goldeneagle
22-06-06, 19:05
Θελω και γω 5-6 κομματια. Φοβερα ολοκληρωμενα. Με λιγα mw εχεις 25-30watt!!!!!!

kostas30
22-06-06, 23:18
δεν υπαρχει θεμα παρεξηγησης εχει καποιος τυπος στην γερμανια στοκ κ οποιος θελει να του στειλω το email του να παραγγειλη εγω εχω καποια φιλη εκει και θα μου παρει 2 τεμαχια διοτι υπαρχει μηχανημα με αυτο το μαραφετι και καλο ειναι να υπαρχουν κανα 2 καβαντζα.

radiodj105
22-06-06, 23:29
Φίλε crazyboy είναι ανάλογα πως αντιλαμβάνεται κάποιος το χιούμορ. Εγώ αυτό που κάποιοι αποκαλούν ειρωνία, συχνά το θεωρώ χιούμορ.
Βέβαια η αλήθεια είναι πως πολλοί άνθρωποι γύρω μας, (λόγω προβλημάτων ή χαρακτήρα) είναι κάπως πιό αυστηροί στο να ξεχωρίσουν το χιούμορ από την ειρωνεία. Προσωπικά... αν και έχω απίστευτα προβλήματα στην οικογένειά μου, διατηρώ το χιούμορ μου για να μην με πάρει "από κάτω".

'Αλλοστε στο τέλος του μηνύματός μου, αν πρόσεξες "πάω γυρεύοντας" ζητώντας από τον Κώστα τα φώτα του για φτηνό BGY33!
Πως μπορείς λοιπόν, να ειρωνευτείς κάποιον, όταν τον έχεις ανάγκη;

Κλείνοντας... με παραδέχομαι για ένα πράγμα (και οφείλουν και τα άλλα μέλη του φόρουμ να με παραδεχτούν). Γράφτηκες στα τέλη Απριλίου, έγραψες το πρώτο σου ποστ ένα μήνα μετά (28 Μαίου) και το δεύτερό σου ποστ είναι (σχεδόν 2 μήνες μετά) προς εμένα.
Συμπέρασμα: Καταφέρνω με το χιούμορ/ειρωνεία να ξυπνήσω ακόμα και τα μέλη που μπαίνουν στη χάση και στη φέξη (=μια φορά το μήνα)!


Κώστα δώσε μαιλ του χριστιανού (μπορεί να είναι και καθολικός εκεί που βρίσκεται), εκτός και αν προτείνεις να κάνουμε μια μαζική παραγγελία για να γλυτώσουμε το ταχυδρομείο. Επιπλέον έχω άκρη για να μην μας ζητήσουν χρήματα για την μεταφορά χρημάτων προς την Γερμανική τράπεζα.

Killo_Watt
23-06-06, 00:39
Εμένα πάντως 80ευρο μου φαίνονται πολλά… αλλά έχει χάρη που είναι σε έλλειψη…

moutoulos
23-06-06, 01:00
Εμένα πάντως 80ευρο μου φαίνονται πολλά… αλλά έχει χάρη που είναι σε έλλειψη…

Η αλήθεια είναι οτι δεν σου φαίνονται ... είναι πολλά, αλλά εφόσον είναι είδος προς εξαφάνιση ... :roll: .

amiga
23-06-06, 01:25
Αν όμως σκεφτείς ότι είναι ολόκληρο linear που με in=120mW βγάζει 20 W σε όλη την μπάντα 87.5-108 με υπερβολικά μικρή διαφορά από το ένα άκρο στο άλλο δεν είναι και τρομερά ακριβό! Εδώ ο cdm πούλαγε την πατάτα του 80ευρό και στο τέλος έβαζε και το 2Ν6083 που είναι 30W. Και γενικά τα δυο αυτά δεν συγκρίνονται …. Τα υβρίδια είναι ότι καλύτερο και το συγκεκριμένο είναι φοβερό! Έχω 2 επώνυμα Ιταλικά exciter που το έχουν στην έξοδο και έχω και εγώ 1 για ρεζέρβα!

radiodj105
23-06-06, 10:31
Παιδιά ακόμα και τότε που το BGY33 ήταν στα "φόρτε" του, πάλι έκανε την ίδια τιμή. Με βεβαιότητα θυμάμαι πως κόστιζε περίπου 25.000! Η τιμή που το δίνει ο άνθρωπος είναι άκρως λογική.

Chris Valis
23-06-06, 11:07
Αυτά τα υβρίδια δεν είναι που περιέχουν τοξικά οξέα; Έτσι για την ιστορία....

radiodj105
23-06-06, 11:48
Αυτά τα υβρίδια δεν είναι που περιέχουν τοξικά οξέα; Έτσι για την ιστορία....
Πολύ σωστά το λες. 'Εχει οξείδιο του Βηρυλίου.
'Ομως και στο κουτί που το συνοδεύει έχει την ειδική ένδειξη "Μην το πιείτε - Λουστείτε"!
Χεχεχ! (που το θυμήθηκα το σλόγκαν από τη διαφήμιση;)

Πάντως τοξικό είναι εφ'όσον ανοιχτεί! Αν δεν ανοίξεις το καπάκι του για να δεις τι περιέχει μέσα, ΔΕΝ θα σου κάνει κακό!

goldeneagle
23-06-06, 13:49
Παντος καποια στιγμη εγω ανοιξα ενα καμμενο και ακομα ζω!!!! ετσι για την ιστορια...... :D

radiodj105
23-06-06, 15:28
Παντος καποια στιγμη εγω ανοιξα ενα καμμενο και ακομα ζω!!!! ετσι για την ιστορια...... :D

Μην με πεις ψώνιο, αλλά εγώ είχα βάλει ένα BGY33 στα κλειδιά μου. Κάποια στιγμή μάλιστα, μετά από τούμπα, άνοιξε στα δύο. Δεν το "χάϊδεψα", απλά το έβγαλα από το μπρελόκ.

'Ομοια κι εγώ ακόμα ζω.

Λίγα χρόνια πιο πριν... είχα βάλει μια λυχνία 4X150a στα κλειδιά μου. 'Ολοι με ρωτούσαν τι είναι αυτό το βαρίδι που κουβαλάνε τα κλειδιά. Τότε λοιπόν, ήταν καλοκαίρι, μου φεύγουν τα κλειδιά από τα χέρια, σκάνε πάνω στη σαγιονάρα και πέθανα στον πόνο.

Τότε ήταν που αποφάσισα BGY33 από τη λυχνία!

CrazyWater
23-06-06, 18:32
Πρώτα δεν με λένε Crazyboy και να διαβάζεις καλύτερα και δεύτερον δεν κλείνω συμφωνίες πότε θα γράφω σε ένα forum αυτό είναι δική μου επιλογή.
Όσο για το χιούμορ σου είπα ότι απλός δεν μου αρέσει…..τέλος.

radiodj105
23-06-06, 18:44
Πρώτα δεν με λένε Crazyboy και να διαβάζεις καλύτερα και δεύτερον δεν κλείνω συμφωνίες πότε θα γράφω σε ένα forum αυτό είναι δική μου επιλογή.
Όσο για το χιούμορ σου είπα ότι απλός δεν μου αρέσει…..τέλος.
oκ. γεια.

Giannis511
23-06-06, 19:02
Βασίλη η 4Χ150 μπορεί να κρεμμαστεί στα κλειδιά, τόσο πολύ πονάει?Το οξείδιο του βυρηλλίου πως μπορεί να βλάψει τον άνθρωπο?

Chris Valis
23-06-06, 19:44
Παντος καποια στιγμη εγω ανοιξα ενα καμμενο και ακομα ζω!!!! ετσι για την ιστορια...... :D

Μην με πεις ψώνιο, αλλά εγώ είχα βάλει ένα BGY33 στα κλειδιά μου. Κάποια στιγμή μάλιστα, μετά από τούμπα, άνοιξε στα δύο. Δεν το "χάϊδεψα", απλά το έβγαλα από το μπρελόκ.

'Ομοια κι εγώ ακόμα ζω.

Λίγα χρόνια πιο πριν... είχα βάλει μια λυχνία 4X150a στα κλειδιά μου. 'Ολοι με ρωτούσαν τι είναι αυτό το βαρίδι που κουβαλάνε τα κλειδιά. Τότε λοιπόν, ήταν καλοκαίρι, μου φεύγουν τα κλειδιά από τα χέρια, σκάνε πάνω στη σαγιονάρα και πέθανα στον πόνο.


Ψώνιο!!!!!! Έλα και εγώ θέλω μια για τα κλειδιά μου πλιζ! έχεις καμμία;

radiodj105
23-06-06, 20:03
Βασίλη η 4Χ150 μπορεί να κρεμμαστεί στα κλειδιά, τόσο πολύ πονάει?Το οξείδιο του βυρηλλίου πως μπορεί να βλάψει τον άνθρωπο?
Γιάννη δεν φαντάζεσαι πόσο πονάει όταν σου σκάσει. Τότε φόραγα τις φημισμένες σαγιονάρες "Πήγασος" (πρωτοποριακές εκείνη την εποχή).
Το οξείδιο του Βυρηλλίου δεν ξέρω πως μπορεί να βλάψει τον άνθρωπο. 'Ομως σε πολλά τρανζίστορ αναγράφεται πως είναι "τοξικά". Σίγουρα και μόνο αυτό το "τοξικό" που διαβάζεις, δείχνει πως δεν είναι κάτι καλό και ευχάριστο στον ανθρώπινο οργανισμό.

radiodj105
23-06-06, 20:05
Ψώνιο!!!!!! Έλα και εγώ θέλω μια για τα κλειδιά μου πλιζ! έχεις καμμία;
Σε κάποιο παλιότερο ποστ μου, είχα δείξει και φωτογραφία της. Αν την θέλεις, ευχαρίστως να στη δώσω.
Φιλική συμβουλή: Μην εμφανιστείς σε καμμιά πλαζ με τα κλειδιά (και την 4Χ150α) γιατί αν σπάσει κανένα μπρελόκ, θα δει όλη η παραλία έναν άνθρωπο να χορεύει σαν τον Βέγγο με τους αναστενάρηδες "το Ο-ντιρλα-ντα-ντιρλα-νταντα". χαχα

Στείλε μου pm να βρεθούμε κάπου ή να στην στείλω με ταχυδρομείο τη λάμπα!

Giannis511
23-06-06, 20:22
Πόσο έχει μια τέτοια περίπου?(Offtopic)

radiodj105
23-06-06, 20:27
Πόσο έχει μια τέτοια περίπου?(Offtopic)
Καμμένη στοιχίζει δωρεάν! Καινούργια φίλε Γιάννη, αμφιβάλλω αν θα καταφέρεις να βρεις εύκολα.

kostas30
23-06-06, 21:14
εχω 5-6 τεμαχια κονσερβες

AKIS
26-09-06, 20:58
Παντος καποια στιγμη εγω ανοιξα ενα καμμενο και ακομα ζω!!!! ετσι για την ιστορια...... :D

Μην με πεις ψώνιο, αλλά εγώ είχα βάλει ένα BGY33 στα κλειδιά μου. Κάποια στιγμή μάλιστα, μετά από τούμπα, άνοιξε στα δύο. Δεν το "χάϊδεψα", απλά το έβγαλα από το μπρελόκ.

'Ομοια κι εγώ ακόμα ζω.

Λίγα χρόνια πιο πριν... είχα βάλει μια λυχνία 4X150a στα κλειδιά μου. 'Ολοι με ρωτούσαν τι είναι αυτό το βαρίδι που κουβαλάνε τα κλειδιά. Τότε λοιπόν, ήταν καλοκαίρι, μου φεύγουν τα κλειδιά από τα χέρια, σκάνε πάνω στη σαγιονάρα και πέθανα στον πόνο.

Τότε ήταν που αποφάσισα BGY33 από τη λυχνία!

Βασιλη αυτα ειναι τα δικα μου τα κλειδια!!!
4χ150Α kammenh του kosta30!

kostas30
26-09-06, 22:56
:shock: :lol: :ok: :ok: :ok: :hammer: :mrgreen: =D> =D> \:D/
να μπορουσα να βρω και εγω καμια τετοια :psonio: