PDA

Επιστροφή στο Forum : Software πρόσβασης



homo mathematicus
17-07-06, 19:48
Χαιρετώ τους συναδέλφους του forum. Εχω ακούσει για ένα software που αν το εγκαταστήσεις σ' ένα PC και γνωρίζεις το IP του PC μπορείς να μπείς σ΄αυτό το PC από αλλο PC. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας απαντήσει.

gRooV
17-07-06, 20:01
Ψάχνεις το RealVNC (http://www.realvnc.com/).

Το μήνυμα μεταφέρεται στην γενική συζήτηση.

homo mathematicus
17-07-06, 20:07
Ευχαριστώ Θανάση θα το δοκιμάσω.

homo mathematicus
18-07-06, 18:57
Πώς λειτουργεί; Στον 2ο υπολογιστή (για να μπώ στον 1ο) τι πρέπει να εγκαταστήσω;

vayeros
18-07-06, 19:22
Νομιω πως πρεπει να εγκαταστησεις και στον αλλον υπολογιστη το προγραμμα

d.r soutras
19-07-06, 12:24
Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει σε αυτό που ζητάς www.logmein.com κάνε ενα acount κατέβασε το προγραμματακι, τρέχτο στο pc σου
και θα μπορεις να μπαίνεις ότι ώρα θες κ απο όποιον Η/Υ θές στο pc σου. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Έχω έναν δικό μου dslάτο Η/Υ μονίμως ανοικτό κ μπαίνω απο άλλα pc κ τον χειρίζομαι. Απομακρυσμέμος έλεγχος λέγεται η όλη διαδικασία αν δεν κάνω λάθος.

homo mathematicus
19-07-06, 12:30
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, όμως πως μπαίνεις στο PC σου από αλλο? Ενοώ την διαδικασία.

d.r soutras
19-07-06, 13:25
Θα μπαίνεις μέσω της ιστοσελίδας αυτής, αφού κάνεις τα παραπάνω θα μπεις με το account σου απο άλλο pc στο www.logmein.com κ θα δείς (εφόσων είναι ανοιχτός ο Η/Υ σου κ τρέχει το ειδικό προγραμματάκι) τον Η/Υ σου ενεργοποιημένο κ έτοιμο για χρήση, θα πατήσεις πάνω του κ κάνοντας connect τον χειρίζεσαι κανονικά, απο το mouse κ το keyboard του ξένου Η/Υ χειρίζεσαι το mouse κ το keyboard του δικού σου, μπαίνεις κ κάνεις ότι θές (μέχρι format που λέει ο λόγος). 8)