PDA

Επιστροφή στο Forum : κολλητηρι --> σολδερινη --> καλαϊ



Nemmesis
19-07-06, 04:01
παιδια αυτο που θα σας πω ειναι γελιο αλλα θελω να σας το πω γιατι εσεις εσεις θα το καταλαβετε καλητερα απο ολους τους γνωστους μου μιας και κανενας δεν ασχολειται με τα ηλεκτονοκα. Ξεκιναω (και μην γελασετε), σημερα ειχα επετοιο για τους 6 μηνες που ειμαστε μαζι με την κοπελα μου, ηρθε σημερα σπιτι οπως συνηθως αλλα μου εφερε και ενα δωρο για τη επετοιο
ηταν ενα κολλητηρι καλαϊ και σολδερινη. στην αρχη δεν με παραξενεψε γιατι εχει βαρεθει να με βλεπει με ενα κολλητηρι στο χερι, αλλα οταν μου ειπε οτι το κολλητηρι ειναι η αγαπη η καλαϊ ειναι αυτη και η σολδερινη ειμαι εγω και εξειγοντας μου οτι για να λιωνει αυτη για μενα απο αγαπη θα πρεπει πρωτα εγω να καιγομαι απο την αγαπη δηλαδη κολλητηρι --> σολδερινη -->καλαϊ. οταν μου το ειπε ΧΑΖΕΨΑ γιατι τοσο καιρο δεν εδινε σημασια σε αυτα που της μαθενα περι ηλεκτονικων δεν αντεχε βαριοταν ΑΛΛΑ καθοταν, μετα απο ολα αυτα πως να μην ειμαι εγω η σολδερινη???

Υ.Γ.
........ελπιζω στην επετοιο 1 χρονου να μου φερει κανα παλμογραφο :)

dal_kos
19-07-06, 10:58
:D :D :D LOOOOOOOOOOOOOL :D :D :D

robotakias
19-07-06, 13:50
'ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕτσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!! !!!!! :lol: :lol: :lol:

Giannis511
19-07-06, 18:32
Έπρεπε να της ζητήσης κανένα ακριβό PIC, καμιά τετράδα MRF317 και τέτοια ρε συ! Αλλά πραγματικά από τα πιο κουλά αλλά μάλλον πρωτότυπα δώρα που έχω ακούσει, και πάνω από όλα με νόημα!

Nemmesis
19-07-06, 19:05
φιλε Giannis511 νομιζω οτι με αυτο το νοημα και καλα τελικα με ξεγελασε με 10 ευρο μπορει και λιγοτερο :)
αλλα παραπονο δεν εχω γιατι εγω δεν της εκανα τιποτα 8) οποτε και 2 δυο φτυνα την γλιτωσαμε (εγω μαλλον τσαμπα θα ελεγα :) ) αλλα ηταν η πιο γλυκια επετοιος που ειχα ποτε ΚΑΙ με "νοημα"

toutou
19-07-06, 20:55
Προσεχε φιλε μου μην καεις.. με το "κολλητηρι".Του χρονου δεν σε βλεπω με παλμογραφο αλλα με βερες..

dal_kos
19-07-06, 21:50
Σωστος ο τουτου!
Μη ξεπουλιεσαι για ενα "κολλητηρι"!!! :lol:

ta03
19-07-06, 21:57
Απιστευτο. Και η δικια μου σκυλοβαριεται να της εξηγω γιατι το rg213 ειναι καλυτερο απο το rg58 αλλα καμμια κουλουρα καλωδιο δεν μου εχει παρει εδω και 3 χρονια...

vayeros
19-07-06, 22:34
Και η δικια μου βαριοταν να τις εξηγησω περι ηλεκτρονικων!!!Οχι τιποτε αλλο, αλλα ηταν και απο το ιδιο τμημα!!!

toutou
19-07-06, 23:29
Εγω ειμαι ο χειροτερος απ ολους.Οταν της εδειχνα με ενθουσιασμο μια κατασκευη που μολις ειχα τελειωσει μου απαντουσε Ωραια και τωρα τι καταλαβες!!Τελικα την παντρευτηκα..!!

Nemmesis
19-07-06, 23:33
οχι ρε παιδες και με βερες μικρος ειμαι ακομα (20χρ). αυτη γενικα ετσι ειναι ολο θεωριες και νοηματα αλλωστε και για αυτον το λογο ειμαι μαζι τις οσο για τον παλμογραφο μαλλον να το ξεχασω γιατι οταν εκανα το προηγουμενο ποστ ηρθε σπιτι και διαβασε αυτα πους σας ειπα και ηπατε, δεν το πηρε στα σοβαρα αλλα το μαξιλαρη το εσκισε στο κεφαλι μου και κοπηκε και η αλυσιδα του σταυρου μου (ευτυχως που το πηρε και στα αστεια δηλαδη) εσπασε και δυο νυχια της... επρεπε να την βλεπατε γελουσε και εκλαιγε μαζι... θα την ρωτησω και αν συμφωνη θα σας δειξω foto (μονο προσωπο εννοειται για καποιους πονηρους) οσο τα περι γαμου μην ακουω τετοια γιατι με τρομαζετε ρε παιδια και δεν κανει μια χαρα ειμαι μην το γουρσουζευετε.


Υ.Γ.
φιλε ta03 εγω δεν ξερω καν τι ειναι rg213 kai rg58 αλλα και παλι που ξερεις 3 χρονια ειναι αυτα δεν σου εφερε καμμια κουλουρα καλωδιο αλλα μπορει να ερθει καμια αλλη "κουλουρα" τρια χρονια ειναι αυτα :wink:

leosedf
21-07-06, 21:25
Εγω ειμαι ο χειροτερος απ ολους.Οταν της εδειχνα με ενθουσιασμο μια κατασκευη που μολις ειχα τελειωσει μου απαντουσε Ωραια και τωρα τι καταλαβες!!Τελικα την παντρευτηκα..!!
χαχαχαχαχα
Είδες τί κατάλαβες τώρα??


Nemmesis απ ότι φένεται θα φτάσετε και τα 6 χρόνια. Με τις ευχές μου τέκνον μου, αντε και με ενα καλό σταθμό κόλλησης.

ok1gr
22-07-06, 01:30
πού είναι η φώτο :?: :roll: :P :lol:

DT200
22-07-06, 19:32
Εμένα η δικιά μου όλο παραπονιέται ότι την παραμελώ για να είναι κλεισμένος στο εργαστήριο .
παρόλα αυτά μου πείρε έναν εκτυπωτή LASER για να εμφανίζω καλύτερα και γρηγορότερα πλακέτες :D

dal_kos
22-07-06, 19:45
προσεχε μην εχει συμφερον στο να μενεις στο εργαστηριο και να εμφανιζεις πλακετες! :P :lol: :D :hammer: :mrgreen:

DT200
22-07-06, 19:52
Έχει, στο να κρατάει κλεισμένο και περιορισμένο μέσα
ώστε να κοιμάται ήσυχη που δε γκομενίζω .
Άλλα της το έχω πει ότι η χαρά της δημιουργίας δεν συγκρίνετε με κανένα άλλο συναίσθημα

Nemmesis
24-07-06, 18:08
παιδια τωρα το ειδα τα μην ειχα μερες να μπω.... leosedf tnks :) οσο για φοτο δεν θελει ισως στο μελον μου ειπε αλλα να ειμαστε μαζι στη φοτο... ντρεπετε λεει :oops:

Danza
24-07-06, 22:11
Εγω εφτιαχνα κατι στο σπιτι τις κοπέλας μου και μπένει η μάνα της, είδε και μύρισε το ντουμάνι που βγάζει το καλαι οταν το λιώνεις. φευγωντας κανω το σφάλμα να τα ξεχάσω εκει: κολλητήρι, καλαι, πολύμετρο, και κατι αλλα σύνεργα. τα πήρε και τα σουταρε στα σκουπίδια, και ο λόγος? "Ειναι καρκινογόνα και επικύνδυνα" :x \:D/ :hammer:

Nemmesis
24-07-06, 23:48
αααααααααα για αυτο..... ηλεκτρονικος ειναι ανθυγιεινο επαγγελμα :lol: :lol: :lol:

Danza
25-07-06, 01:11
και επαγγελματικο πολυμετρο & κολλητηρι κιολας :evil: αλλα μετα μετα απο μια "ηρεμη" κουβεντα ( :lol: ) μου πήρε καινουργια \:D/

Nemmesis
25-07-06, 01:32
συμπαθησε φαινεται :D σκεφτηκε οτι μπορεις και να της φτιαξεις το πληντυριο αν χαλασει οποτε..... :D :D :D

ok1gr
25-07-06, 02:17
και το ψυγείο ;)