PDA

Επιστροφή στο Forum : Download mp3s



robotakias
06-08-06, 20:33
Χαιρετώ και πάλι! Θέλω να ρωτήσω..έχει να μου προτείνει κάποιος πρόγραμμα ή site απο όπου μπορώ να κατεβάσω ελληνικά mp3s? Απο αυτά τα προγράμματα που χρησιμοποιώ μόνο ξένα βρίσκω, για ελληνικά τα αποτελέσματα που βρίσκω είναι με το σταγονόμετρο :x :!:

homo mathematicus
06-08-06, 20:59
Δοκίμασε προγράμματα peer to peer πχ kazza (www.kazza.com), e-mule (www.emule-project.com). Αν θες μπορείς να κατεβάσεις peer to peer και από το www.techexperts.be και από την κατηγορία downloads. :D :D :D :D :D :D :D

djdanny2788
06-08-06, 21:56
:D ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ LIMEWARE πήγαινε στο σαιτ του και κατεβασε το Basic ειναι κοριφη

antonis_p
06-08-06, 22:47
http://www.ellinadiko.com

και πολλα αλλα

aeonios
06-08-06, 22:52
Επίσης www.shareaza.com . Υπερκαλύπτει τα δίκτυα του μουλαριού και του Gnutella.Eίναι και στα Ελληνικά και θέλει απλά λίγο προσοχή με τα τραγούδια που έχουν copyright !

homo mathematicus
07-08-06, 01:00
Επίσης www.shareaza.com . Υπερκαλύπτει τα δίκτυα του μουλαριού και του Gnutella.Eίναι και στα Ελληνικά και θέλει απλά λίγο προσοχή με τα τραγούδια που έχουν copyright !
Θα μας μπουζουριάσουν!!! :P :P

electron
07-08-06, 10:47
Σχετικά με το πρόγραμμα kazaa χρειάζεται προσοχή γιατί η εμπορική του έκδοση είναι γεμάτη από ιούς και spywares.Για το λόγο αυτό μπορείτε να κατεβάσετε την καθαρή έκδοση του προγράμματος kazaa lite ressurection http://www.filesharingplace.com/
Στην ίδια διεύθυνση μπορείτε να βρείτε και μια σειρά άλλων καθαρών προγραμμάτων όπως το soulseek και kceasy το οποίο συνδέεται και στο δίκτυο της gnutella που αποτελεί το δίκτυο του limewire.Το τελευταίο θα πρέπει να πούμε ότι είναι αμφιλεγόμενο για την ασφάλεια του όπως και το shareaza.Επίσης πολύ καλό με μεγάλη ποικιλία είναι και το dc.

djsadim
07-08-06, 11:24
dc++ και μπενοντας στο hab angelos0dc.no-ip.info:1411 θα βρειτε πολλα gr song 8) 8) 8)

hlektrologos000
07-08-06, 12:25
συνδέεται και στο δίκτυο της gnutella που αποτελεί το δίκτυο του limewire.Το τελευταίο θα πρέπει να πούμε ότι είναι αμφιλεγόμενο για την ασφάλεια του όπως και το shareaza.

ΤΙ ενοεις ακριβως φιλε electron οτι το limewire δεν ειναι τοσο ασφαλες ..?
Σε ρωταω επειδη το χρησιμοιποιω πολυ ...το μονο κακο που μου συμβενει με το limewire ειναι οτι οταν ειμαι συνδεμενος ,ολος ο υπολογιστης δουλευει πιο αργα..

Για το kaaza δεν το συζηταω.... γεματο ιους και βλακειες ..... πεταξα ενα σκληρο απο τα πολλα format ...

homo mathematicus
07-08-06, 19:03
Για το kaaza δεν το συζηταω.... γεματο ιους και βλακειες ..... πεταξα ενα σκληρο απο τα πολλα format ...

Όταν πήγα να εγκαταστήσω το kazaa δέχτηκα επίθεση ιού. Γι αυτό τώρα χρεισιμοποιώ το e-mule αλλα είναι αρκετά αργό στο downloading...

Danza
07-08-06, 19:38
To kazza ειναι γεματο ιους... το limewire ειναι μεν καλο αλλα γονατίζει τον υπολογιστη και καμια φορα κλεινει το modem :shock: το e-mule παλι ειναι καλο αλλα αργο οπως ειπε ο homo mathematicus.. η καλυτερη λύση πιστεύω ειναι το ellinadiko.com :wink:

radioamateur
07-08-06, 22:17
Αξιότιμοι Κύριοι θα σας υποβάλλω το εξής ερώτημα:
Ποιά εφαρμογή ανταλλαγής αρχείων είναι εφάμιλλη του emule & αν το emule είναι ασφαλές;Κατά τη γνώμη μου δεν έχει σημασία αν μια εφαρμογή είναι αργή πλέον στην εποχή του γρήγορου internet αλλά αν είναι πλούσια η βάση δεδομένων που σου παρέχει & όχι βέβαια μόνο σε μουσική.

robotakias
08-08-06, 00:51
Αφού ανοίξαμε το θέμα γενικότερα, για ξένα mp3s είχα μέχρι πριν λίγο καιρό το mp3 rocket αλλά είχε κάποιο πρόβλημα με την ταχύτητα και τώρα έχω το Morpheus με πολύ καλή ταχύτητα και μέχρι στιγμής για τα ξένα δεν έχω πρόβλημα σε αυτά που θέλω να κατεβάσω...Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :D ! Στο ellinadiko πρέπει να κάνεις εγγραφή πρώτα και μετά κατεβάζεις όποιο ελληνικό mp3 θέλεις?

aeonios
08-08-06, 02:13
Για την ενημέρωσή σας:

Οι τέσσερις μεγαλύτερες δισκογραφικές εταιρείες του κόσμου κατέθεσαν αγωγή κατά της δημοφιλούς υπηρεσίας ανταλλαγής αρχείων LimeWire, αξιώνοντας αποζημίωση 150.000 δολαρίων για κάθε τραγούδι που κατεβάστηκε παράνομα.

Η αγωγή, που κατατέθηκε την Παρασκευή σε δικαστήριο του Μανχάταν από δισκογραφικές που ανήκουν στις Sony BMG, EMI, Universal και Warner, είναι η τελευταία μάχη στον πόλεμο κατά της διαδικτυακής πειρατείας, που ξεκίνησε την εποχή του Napster.

Ο πόλεμος πήρε νέες διαστάσεις μετά την περυσινή απόφαση του Ανώτατου Δικαστηρίου των ΗΠΑ, ότι οι εταιρείες που διαθέτουν υπηρεσίες ανταλλαγής αρχείων μπορεί να θεωρηθούν ένοχες για παραβίαση πνευματικής ιδιοκτησίας αν ενθαρρύνουν τους χρήστες να κατεβάζουν πειρατικά αρχεία.

Η τελευταία αγωγή στρέφεται κατά της Lime Wire LLC, με έδρα τη Νέα Υόρκη, κατά του μητρικού ομίλου Lime Group LLC και προσωπικά κατά των διευθύνοντων συμβούλων της. Η LIme Wire και τα στελέχη της «είχαν άμεσο οικονομικό όφελος, και αποκόμισαν σημαντικά κέρδη, από την παραβίαση κατοχυρωμένων ηχογραφήσεων των εναγόντων», αναφέρει το κείμενο.

Η Ένωση Δισκογραφικών Εταιρειών Αμερικής (RIIA), από την πλευρά της, αναφέρει σε ανακοίνωσή της ότι «παρά της επανηλειμμένες προσπάθειες να προσελκύσουμε την προσοχή της Lime Wire, οι ιδιοκτήτες της εταιρείας δεν έχουν δείξει ενδιαφέρον στην ανάπτυξη ενός νόμιμου επιχειρηματικού μοντέλου».

Μόλις τον περασμένο μήνα, η εταιρεία που διέθετε το Kazaa, το δημοφιλέστερο λογισμικό ανταλλαγής αρχείων, συμφώνησε να αποζημιώσει τις δισκογραφικές εταιρείες με το ποσό των 100 εκατ. δολαρίων και να λειτουργεί στο μέλλον ως νόμιμο ηλεκτρονικό δισκοπωλείο.

http://www.in.gr/news/article.asp?ln...0&lngDtrID=252

electron
08-08-06, 08:26
Σχετικά με το Limewire λέγεται ότι περιέχει και αυτό κάποια spywares,όπως το kazaa.Σχετικά με το τελευταίο τώρα μόνο η <πειραγμένη> έκδοση του kazaa lite ressurection είναι απαλλαγμένη από κακόβουλο λογισμικό και το συμπέρσαμα αυτό το έχω εξάγει και προσωπικά μιας και το έχω τσεκάρει με τις εφαρμογές ασφαλείας που διαθέτω.Επίσης <καθαρά> προγράμματα είναι το e mule που όμως είναι όντως αργό,το soulseek,dc,το kceasy που υπερτερει έναντι του Limewire γιατί συνδέεται σε 3 δίκτυα,αυτό της gnutella,του ares και του openftp.Tελευταία γίνεται επίσης προσπάθεια από κάποιους αναβίωσης και του γνωστού μας winmx,το οποίο δουλεύει με κάποιο patch.

aeonios
08-08-06, 11:02
Πραγματι όσοι φίλοι θέλουν μπορούν να κατεβάσουν ένα patch για WinMX από δύο ιστοχώρους γνωστούς ως ομάδα WinMX http://www.winmxgroup.com/ και Vladd44 http://www.vladd44.com/mx/

Αυτά τα μπαλώματα λειτουργούν με μια τροποποίηση του DNS lookup που το WinMX χρησιμοποιεί για να βρούν τα peer caches.

Το patch του WinMX περιλαμβάνει επίσης ένα φίλτρο ενάντια στα πλαστά αρχεία που μοιράζονται συχνά από τις εταιρίες λογισμικού και φαρσέρ.

homo mathematicus
08-08-06, 13:24
Στο Ellinadiko πώς κατεβάζεις τραγούδια (έχω γραφτεί αλλα δεν το βρίσκω). Κάτι άλλο, μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο να κατεβάζουμε δωρεάν παιχνίδια για το play station 2 αλλά όχι με peer to peer? :!:

FalconX
09-08-06, 13:03
Εγώ φίλοι μου χρησιμοποιώ εδώ και δύο χρόνια το DC++ με σχεδόν μονιμη σύνδεση στα Hubs angelos0 και Dark Angel (και τα δύο ελληνικά) με απεριόριστα Ελληνικά τραγούδια. Για ξένα εκτός από τα ανωτέρω μπορεί να γίνει έρευνα σε ξένα hubs.