PDA

Επιστροφή στο Forum : FTP SERVER



homo mathematicus
11-08-06, 18:13
Καλό απόγευμα στο forum του hlektronika.gr.Τι κάνουμε? Είμαστε καλά? :D Έχω διαπιστώσει οτι υπάρχει ένα τεράστιο πρόβλημα στο forum του hlektronika.gr. Συγκεκριμένα δεν μπορούμε να μοιραστούμε μεγάλα αρχεία (προγράμματα εικόνες κυκλώματα κλπ) γιατι το μέγεθος τους υπερβαίνει τα 100kb! Γι αυτό σκέφτηκα να φτιάξουμε έναν FTP SERVER και να μοιραζόμαστε αρχεία κάθε είδους!!!(το πιάσατε! ένα μικρό peer to peer). Ακούω προτάσεις πάνω στο πρόγραμμα που θα χρεισημοποιηθεί. (Κάτι έχω σκεφτει αλλά δεν το έχω δοκιμάσει). Κάθε σχόλιο δεκτό :D

MHTSOS
11-08-06, 19:11
Ίσως θα μπορούσαμε να φτιάξουμε ένα hub για το DC++ να συνδεόμαστε όλοι εκεί και να ανταλάσουμε ότι θέλουμε.

goldeneagle
11-08-06, 19:11
Καλησπερα. Διαθετω χωρο στο ιντερνετ οποτε αν σας χρειαζεται για το ftp ειμαι διαθεσιμος να τον παραχωρησω για την εξυπηρετηση ολων μας.

homo mathematicus
11-08-06, 19:42
Καλησπερα. Διαθετω χωρο στο ιντερνετ οποτε αν σας χρειαζεται για το ftp ειμαι διαθεσιμος να τον παραχωρησω για την εξυπηρετηση ολων μας.
Πόσα mega byte?

homo mathematicus
11-08-06, 19:46
Ίσως θα μπορούσαμε να φτιάξουμε ένα hub για το DC++ να συνδεόμαστε όλοι εκεί και να ανταλάσουμε ότι θέλουμε.
Και από ταχύτητες? έχω βρεί ένα προγραμματάκι για να είμαστε σε ένα ποιο κλειστό ποιο ελενχόμενο και ποιο γρήγορο δύκτιο...(πόσοι διαθέτουν playstation 2?)

dal_kos
11-08-06, 22:10
Υπαρχουν καποια site στα οποια μπορεις να ανεβαζεις αρχεια.Π.χ. Rapidshare και αλλα...