PDA

Επιστροφή στο Forum : On-Line Αγορα Εξαρτημάτων



akalelidis
17-08-06, 15:04
Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να κάνω On-Line αγορα εξαρτημάτων

dal_kos
17-08-06, 15:09
h**p://www.rsgreece.com
h**p://www.darlas.gr
h**p://www.futurlec.com

Να σημειωθει πως δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα απο τα παραπανω απλα ξερω πως υπαρχουν...
Πιθανον να χρησιμοποιησω στο αμεσο μελλον την futurlec.

gsmaster
18-08-06, 22:29
Απο Ελλάδα darlas, αλλα είναι ολίγον τι ακριβός. Καλύτερα προτίμησε κάποιο μαγαζι που μπορείς να παραγγείλεις μέσω τηλεφώνου, και να στα στείλουν. Πρέπει όμως να ξέρεις ακριβώς τι ζητάς.


Το Θέμα μεταφέρεται στην ενότητα εξαρτήματα

nikoskourtis
18-08-06, 22:43
Δεν ειναι παντα ακριβος ο Darlas. π.χ Σε καποια mosfet που εψαχνα ο darlas ειχε με 1 ευρω ενω καποια μαγαζια που πηγα και πηρα ειχαν με 2,5 και πανω. Βεβαια δεν ηταν το ιδιο mosfet (ηταν αλλης εταιριας) αλλα ειχε τα ιδια χαρακτηριστικα. Αν δηλαδη κανεις δικες σου κατασκευες και δεν ψαχνεις το X ολοκληρωμενο αλλα σε βολευει και καποιο εναλλακτικο που κανει την ιδια δουλεια τοτε ο Darlas λογω ποικιλιας εχει και το φθηνο, εχει και το ακριβο. Σε συγκεκριμενο μοντελο ειναι οντως ακριβοτερος σε σχεση με αλλους.
Το κακο ειναι οτι πλεον δε στελνει παραγγελιες κατω απο 70 ευρω.

chip
19-08-06, 00:01
www.digikey.com σκεφτεστε τίποτα καλύτερο?
(αν και δεν τον έχω δοκιμάσει σε ποικιλια δεν παίζετε και τιμές σωστές! φυσικά είναι USA με οτι σημαίνει αυτό!)

chip
19-08-06, 00:06
Ξέχασα! Αν δεν ζητάς περίεργα εξαρτήματα τότε www.inter-shop.gr
Βέβαια όπως σωστά σε συμβούλεψαν πρώτα να κοιτάς να αγοράσεις τηλεφωνικά από τα συνήθη καταστήματα μέσω αντικαταβολής!