PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλή μας χρονιά!!!



Giannis511
11-09-06, 12:50
Να ευχηθώ και εγώ να έχουμε άλλη μια καλή χρονιά πάνω στα θρανία, να έχουμε κάθε επιτυχία, ότι σημαίνει αυτό για τον καθένα μας και... καλά διαβάσματα!

Δείτε και το link εδώ ανανεώθηκε η σελίδα να μου πείτε αν θέλετε πως πηγαίνει: ***********************

homo mathematicus
11-09-06, 13:19
Θέλει ακόμα λίγη δουλίτσα το site....
είναι σχετικά απλοικό....
Γιατί δεν βάζετε κυκλώματα και κόλπα (πχ πώς να κάνεις hack...) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Τι τάξη πηγαίνεις? Για κατεύθυνση δεν ρωτάω....ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Giannis511
11-09-06, 13:36
Εννοείται Θεωρητική! Β' Λυκείου τεχνολογικής κατέυθυνσης! Καλοί καθηγητές με βαριά ονόματα!

Βασικά το site τρέχει σε ένα χιλιοβασανισμένο server που είναι εκει μέσα 5-6 χρόνια και δε σηκώνει πολλά-πολλά. Να φανταστείτε τώρα αλλάξανε τους υπολογιστές από 866MHz βάλανε 2,8GHz της AMD με MS Windows 2000 και παράλληλα και Linux στο μεγάλο LAN αλλά το Τ1 δυστυχώς δε λειτουργεί τώρα. Έχουν φορτώσει 18 υπολογιστές πάνω σε μια ISDN και σέρνονται όλα. Με το Τ1 γ@*@γε και έδερνε, τώρα άστα... Οι 866 στα τελευταία τους κολλάγανε και με το Linux...

Danza
11-09-06, 13:56
Εννοείται Θεωρητική! Β' Λυκείου τεχνολογικής κατέυθυνσης! Καλοί καθηγητές με βαριά ονόματα!

Βασικά το site τρέχει σε ένα χιλιοβασανισμένο server που είναι εκει μέσα 5-6 χρόνια και δε σηκώνει πολλά-πολλά. Να φανταστείτε τώρα αλλάξανε τους υπολογιστές από 866MHz βάλανε 2,8GHz της AMD με MS Windows 2000 και παράλληλα και Linux στο μεγάλο LAN αλλά το Τ1 δυστυχώς δε λειτουργεί τώρα. Έχουν φορτώσει 18 υπολογιστές πάνω σε μια ISDN και σέρνονται όλα. Με το Τ1 γ@*@γε και έδερνε, τώρα άστα... Οι 866 στα τελευταία τους κολλάγανε και με το Linux...
κλασικα πράγματα \:D/ εδω οταν πηγαινα εγω στο ΤΕΕ έμπενε ολοκληρο σχολειο με μια dialup 56κ :shock:

homo mathematicus
11-09-06, 14:42
Εννοείται Θεωρητική! Β' Λυκείου τεχνολογικής κατέυθυνσης! Καλοί καθηγητές με βαριά ονόματα!

Βασικά το site τρέχει σε ένα χιλιοβασανισμένο server που είναι εκει μέσα 5-6 χρόνια και δε σηκώνει πολλά-πολλά. Να φανταστείτε τώρα αλλάξανε τους υπολογιστές από 866MHz βάλανε 2,8GHz της AMD με MS Windows 2000 και παράλληλα και Linux στο μεγάλο LAN αλλά το Τ1 δυστυχώς δε λειτουργεί τώρα. Έχουν φορτώσει 18 υπολογιστές πάνω σε μια ISDN και σέρνονται όλα. Με το Τ1 γ@*@γε και έδερνε, τώρα άστα... Οι 866 στα τελευταία τους κολλάγανε και με το Linux...
κλασικα πράγματα \:D/ εδω οταν πηγαινα εγω στο ΤΕΕ έμπενε ολοκληρο σχολειο με μια dialup 56κ :shock:

ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Έτσι πέστα!!...
Αυτά ας ακούσει η Μαριέτα!!
Είναι γεγονός ότι στα σχολεία (με μικρές εξαιρέσεις) ή κατάσταση είναι δράμα.... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Αυτό το φαινόμενο μας λυπεί τη στιγμή που οι γείτονες Ευρωπαίοι απολαμβάνουν πολυ περισσότερα ΜΒ/ς από οτι εμείς...

Danza
11-09-06, 14:47
ειναι δυσκολες οι σπουδες πλέον στην Ελλάδα στους περισσοτερους τομεις... αλλά αν το αγαπάς αυτο που κάνεις τα καταφέρνεις :D μακάρι όλα τα παιδια να παραβλέπουν τις δυσκολίες και να προσπαθούν να μαθαίνουν έστω και με τα λιγοστά που τους παρέχουν :wink: σας ευχωμαι καλή χρονια και όλο επιτυχίες παιδιά :D :D

Giannis511
11-09-06, 15:24
Eγώ αυτό που δεν κατάλαβα ακόμα γιατί ενώ η ADSL προσφέρει πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες πρόσβασης και την ευκολία της ISDN (να λειτουργούν κανονικά τηλέφωνα-fax) 2ΜΒps όπως ήταν η Τ1 ούτως η άλλως ο ΟΤΕ τζάμπα τους τα δίνει όλα αυτά. Τέλος πάντων αυτό που είπε και ο Δημήτρης (Danza) είναι το πιο σωστό οτι αν έχεις όρεξη για μάθηση παραβλέπεις κατά κάποιο τρόπο τις δυσκολίες και αυτό ίσως είναι και καλύτερο γιατί μέσα από αυτές ίσως να βρεις ένα ακόμα τρόπο για να λύσεις ένα πρόβλημα καλύτερα από τους άλλους (κάποιοι βρήκαν τρόπο για να "επιταχύνουν" την 56άρα σύνδεση).Και μη ξεχνάμε οι πιο μεγάλοι εφευρέτες ήταν για τους άλλους χαζοί και τεμπέληδες (π.χ. τον Edinson τον θεωρούσαν ανεπίδεκτο μαθήσεως). Μια πολύ τεμπέλικη εφαρμογή ο τηλεχειρισμός ας πούμε (ΟFFTOPIC).

homo mathematicus
11-09-06, 15:43
Να ευχηθώ κι εγώ με την σειρά μου καλη χρονια στη μαθητιωσα νεολέα και καλη πρόοδο.

dal_kos
11-09-06, 16:25
Ευχαριστουμε...
Αντε να δουμε τι θα κανουμε φετος... ;)

GEWKWN
11-09-06, 18:47
Καλη χρονια σε ολους τους "μαθητες"....