PDA

Επιστροφή στο Forum : directx -απεγκατασταση



hlektrologos000
16-09-06, 13:53
καλησπερα παιδια .. πως μπορω να κανω απεγκατασταση των direct x ?
Εχω ενα παιχνιδι και λαμβανω το παρακατω μυν ....


εγκατεστημενους εχω τους direct x 9 και αν δεν κανω λαθος ζηταει να περασω τους 8.1 ετσι δεν ειναι ?

το προβλημα ειναι οτι σεταρω τους 8.1 και παλι τους 9 εχω .
απο που μπορω να τους διαγραψω οριστικα..?

Ευχαριστω..

aeonios
16-09-06, 15:38
Φίλε ποια κάρτα γραφικών έχεις; Δεν θα κάνεις τίποτε με τον βάλεις την παλιότερη έκδοση του directx.H νεώτερη έκδοση είναι υπερσύνολο της 8.1

Aν πάντως θες να επιμείνεις δες αυτό:

http://www.3dcenter.org/downloads/files/cb46p71/directx-dx9uninstaller.zip (παίζει σε XP )


Το πρόβλημα σου ίσως είναι πως η κάρτα γραφικών σου είναι αρκετά παλιά για το παιχνίδι!


Δες στο πλάι του κουτιού του παιχνιδιού για να δεις ποιες κάρτες γραφικών υποστηρίζει.

GEWKWN
16-09-06, 15:42
ελα κατρηχ η καρτα γραφικων ειναι μεσα
σε αυτες που αναφερει το συστημα;
αν ναι δεν θα επρεπε να σου βγαλει μηνυμα
λαθους .

hlektrologos000
16-09-06, 15:52
Η καρτα μου ειναι η hercules 3d prophet II ti (titanium) - nVIDIA gFORCE2 64 MB DDR RAM 250 MHz

H καρτα οπως την πηρα στο κουτι στο cd με τους drivers ειχε και τους direct x 8.0a

τους drivers της καρτας τους εχω αναβαθμισει.

τελικα μαλον ειναι οπως τα λες ειναι παλια η καρτα και δεν υποστηριζει τους νεους direct x

δηλ στο συστημα να γινετε η εγκατασταση αλλα η καρτα να μην τους χρησιμοποιει.

δηλ παμε για καρτα ? υπαρχει καμια πατεντα..? ( ο πνιγμενος απο τα μαλια του πιανετε) :cry:

hlektrologos000
16-09-06, 15:56
Η καρτα μου ειναι η hercules 3d prophet II ti (titanium) - nVIDIA gFORCE2 64 MB DDR RAM 250 MHz

H καρτα οπως την πηρα στο κουτι στο cd με τους drivers ειχε και τους direct x 8.0a

τους drivers της καρτας τους εχω αναβαθμισει.

τελικα μαλον ειναι οπως τα λες ειναι παλια η καρτα και δεν υποστηριζει τους νεους direct x

δηλ στο συστημα να γινετε η εγκατασταση αλλα η καρτα να μην τους χρησιμοποιει.

δηλ παμε για καρτα ? υπαρχει καμια πατεντα..? ( ο πνιγμενος απο τα μαλια του πιανετε) :cry:


Υ.Γ κουτι δεν υπαρχει... με το adsl κανεις θαυματα αλλα κουτι δεν ερχετε... :oops:

aeonios
16-09-06, 19:05
Το μόνο που ίσως δουλέψει είναι να βάλεις τους τελευταίους drivers που θα βρεις στο internet και να ξαναδοκιμάσεις.

Χωρίς να ξέρω αν είναι ο πιο τελευταίος ο 40.41 driver είναι εδώ:

http://drivers.softpedia.com/progDownload/HERCULES-D-Prophet-II-Ti-Version-Download-1345.html