PDA

Επιστροφή στο Forum : Δωρεάν voip τηλεφωνία για όλους



aeonios
17-10-06, 22:05
Το δοκίμασα και παίζει χωρίς να κλείνει στο ένα λεπτό όπως ο παλιός ανταγωνιστής του.

http://www.voipdiscount.com/en/index_splash.html

Παίζει για 120 μέρες δωρεάν για τις εξής χώρες:

Argentina
Australia
Austria
Belgium
Canada
Chile
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Estonia
Finland
France
Germany
Gibraltar
Greece
Hong Kong (+mobile)
Hungary
Iceland
Ireland
Italy
Japan
Liechtenstein
Luxembourg
Malaysia
Monaco
Netherlands
New Zealand
Norway
Panama
Poland
Portugal
Puerto Rico (mobile)
Russian Federation
Singapore (+mobile)
Slovenia
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Thailand (+mobile)
United Kingdom
United States (+mobile)

Δεν φαίνεται επίσης να κολάει στην δική μου γραμμή όπως έκανε ο προπάτορας και το delay ήταν πολύ νορμάλ. Δοκίμασα και στις ΗΠΑ και ήταν επίσης πολύ καλή η ποιότητα της επικοινωνίας.
Μετά απο την περίοδο χάριτος σε πηγαίνει σε κάποιο rate για το συγκεκριμένο account αλλά φαντάζομαι πως όλοι σας θα βρείτε τον τρόπο να το ξεπεράσετε αυτό πανεύκολα!! :D

Danza
17-10-06, 22:08
τι ειναι ακριβώς το voip??? :? :oops:

aeonios
17-10-06, 22:09
Βγαίνει από τις λέξεις Voice Over IP δηλαδή υπονοεί την τηλεφωνία μέσω του διαδικτύου και όχι με την συμβατική μεταγωγή κυκλώματος.....Κοινώς βάζεις ένα μικρόφωνο στο πισι σου και ένα ζευγάρι ακουστικά και παίρνεις τηλέφωνο από το πρόγραμμα όσο θες και όπου θές (όχι σε κινητά εντός Ελλάδας) :!:

Danza
17-10-06, 22:12
Σαν το skype δηλαδή... ευχαριστω για την πληροφορία :D

aeonios
17-10-06, 22:12
Σαν το skype δηλαδή... ευχαριστω για την πληροφορία :D
Νασαι καλά φίλε Δημήτρη και καλά τηλέφωνα :D

homo mathematicus
24-10-06, 12:48
Μετά απο την περίοδο χάριτος σε πηγαίνει σε κάποιο rate για το συγκεκριμένο account αλλά φαντάζομαι πως όλοι σας θα βρείτε τον τρόπο να το ξεπεράσετε αυτό πανεύκολα!! :D
Τι ενοείς??
για κάντο πιο λιανά...

Danza
24-10-06, 13:57
Πρέπει να φτιάξεις ενα account αλλά το πρόγραμμα ειναι trial δηλαδή μετά απο ορισμένες φορές που θα το χρησιμοποιήσεις "κλειδώνει" και ξεκλειδώνει με "σφυρί-γκασμά" ή κοινώς cr***k :P

ΠΕΤΡΟΣ Κ.
24-10-06, 14:19
πιπερι θα σου βάλω!!
Χμμ, Ενδιαφέρον

xarhs
12-12-06, 00:52
ξερει καποιος για μια συσκευη που μπαινει πριν το ρουτερ και κανεις κλησεις μεσω voip discount με το κανονικο τηλεφωνο?

lynx
12-12-06, 08:29
δεν καλει αυτο το πραγμα.....

βγσζει συνεχεια σφαλμα...ποια ειναι η συνταξη του αριθμου?

0030210ΧΧΧΧΧΧΧ ??? :?

Paris
12-12-06, 09:53
Εμένα μου βγάζει οτι ο προορισμός που καλώ δεν είναι δωρεαν :cry:

johnkanello
12-12-06, 15:57
ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΟΤΑΝ ΛΕΙΞΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...???
ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ACCOUNT...????

johnkanello
12-12-06, 15:59
SORRY για τα κεφαλαια γραμματα...το ξεχασα...!:P

lynx
12-12-06, 21:35
Εμένα μου βγάζει οτι ο προορισμός που καλώ δεν είναι δωρεαν :cry:

αυτο μου βγαζει και εμενα...ας ριξει και καποιος αλλος μια ματια 1 λεπτο δουλεια ειναι ρε παιδια...
δεν πιστευω να ειναι αλλη μια ηλιθιοτητα για να μαζευουν τηλεφωνα? :roll:

homo mathematicus
12-12-06, 23:21
Πρέπει να είναι ψιλο απάτη.....

gsmaster
13-12-06, 04:04
johnkanello, Για τελευταία φορά σε συγχωρούμε για τα κεφαλαία, αλλά απαγορεύονται απο τους κανόνες οι συζητήσεις για παράνομο λογισμικο κτλ.... Στο λέω εσένα να το ακούν κι άλλοι...

nikoskourtis
04-03-07, 16:55
εγω χρησιμοποιω το voipdiscount εδω και 2 μηνες χωρις προβλημα. Βεβαια πληρωσα κανονικα. Βαζεις 12 ευρω και για 4 μηνες σου δινει δωρεαν 5 ωρες τη βδομαδα ομιλια σε ολους τους free προορισμους (τις χωρες που λεει στην αρχη το thread). Αν ξεπερασεις τις 5 ωρες εχει χρεωση 1cent/λεπτο. Αν σκεφτεις οτι το αστικο τηλεφωνο ειναι 3cent/λεπτο και το υπεραστικο 7cent/λεπτο στον ΟΤΕ τοτε ακομα κι αν ξεπερνας τις 5 ωρες τη βδομαδα συμφερει με χίλια. Για εξωτερικο δεν το συζηταω, γλιτωνεις μια περιουσια αν κανεις πολλα διεθνη τηλεφωνα. Βασικα εγω θεωρω οτι ειναι εντελως τσαμπα διοτι δεν εχω ξεπερασει ποτε τις 5ωρες τη βδομαδα. Α και για να μην ξεχνιομαστε τα 12 ευρω που εβαλες στην αρχη δε χανονται στους 4 μηνες αν δεν τα εχεις καταναλωσει. Βεβαια μπορεις να τα καταναλωσεις σε κινητα, σε sms κτλ.
Το skype ειναι πολυδιαφημισμενο αλλα ακριβο.

Κι εμενα πριν βαλω χρηματα δεν δουλευε σαν trial. Κατα τη γνωμη μου το trial ειναι μονο για να παιξει καποιος, οχι για να το χρησιμοποιει για να κανει σοβαρα τηλεφωνηματα. Εχω χρησιμοποιησει 5 λεπτα trial απο αλλες εταιριες αλλα ειναι σπαστικο γιατι αργει να καλεσει, εχει προβληματα στην επικοινωνια, σε κοβει στο 5λεπτο.

PCMan
04-03-07, 20:55
Όλα αυτά με dsl έτσι?