PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια για vw polo



TEON
06-11-06, 20:58
Αγορασα πρην μερες ενα vw polo μοντελο 97.
μου ελεγε στο ταμλο service oil. ε εκανα σερβις αλλα το μηνυμα δεν εφυγε, ξερει κανεις
πως το εξαφανιζω??
μπορω να βρω οδηγηες χρησεις??
και κανα σχεδιακι με τα ηλεκτρικα του για να περασω συνεγερμο??
και φθσικα οποιαδηποτε συμβουλη ειναι εφπροσδεκτη

babisko
06-11-06, 21:33
Αγορασα πρην μερες ενα vw polo μοντελο 97.
μου ελεγε στο ταμλο service oil. ε εκανα σερβις αλλα το μηνυμα δεν εφυγε, ξερει κανεις
πως το εξαφανιζω??
μπορω να βρω οδηγηες χρησεις??
και κανα σχεδιακι με τα ηλεκτρικα του για να περασω συνεγερμο??
και φθσικα οποιαδηποτε συμβουλη ειναι εφπροσδεκτη

Οι ενδείξεις στο ταμπλο για service μηδενίζουν μόνο με το ειδικό μηχάνημα (που συνήθως το έχουν οι αντιπροσωπείες) και με το οποίο γίνονται όλες (ή σχεδόν όλες) οι ρυθμίσεις στο αυτοκίνητο. Να υποθέσω ότι το service δεν έγινε σε αντιπροσωπεία της VW;

TEON
06-11-06, 21:54
οχι απλα λαδια και φιλτρα αλαξα,αλλος τροπος λες να μην υπαρχει??
εχει δυο κουμπακια το ενα ρυθμιζει ωρα και το αλλο μηδενιζει τα χιλιομετρα,
παταω το δεφτερο μηπος τιποτα αλλα δεν..

proview
06-11-06, 22:56
Υπαρχει συγκεκριμενη διαδικασια μηδενισμου των διαστηματων oil και inspection με το κουμπακι ρυθμισης της ωρας.Αν εμφανιζει ενα κλειδι μονο αρκει με σβηστη την αναφλεξη να κρατησεις πατημενο το κουμπι της ωρας και να αναψεις την αναφλεξη κρατωντας πατημενο το κουμπι για 10 δευτερολεπτα.Αν παλι δειχνει ενα κλειδι και διπλα την ενδειξη km πατας το ιδιο κουμπι αναβεις την αναφλεξη το αφηνεις και το στρεφεις προς τα δεξια.Αυτα βεβαια για τα skoda αλλα αφου ανηκουν στο volkswagen group νομιζω οτι αξιζει να το προσπαθησεις.

DT200
06-11-06, 23:59
POLO

FMTRIKALA
07-11-06, 09:30
DT200που το βρεικες αυτο???ψαχνο να βρω και εγω την προσοψη του ταμπλο απο toyota starlet του 96

DT200
07-11-06, 19:27
Τι χρειάζεσαι από το toyota starlet του 96 ?
Έχω ένα cd το οποίο περιέχει τεχνικές πληροφορίες από πολλά αυτοκίνητα

MHTSOS
07-11-06, 19:30
Μπορείς να βρείς αυτές τις πληροφορίες για σχεδόν όλα τα αμάξια στο πρόγραμμα Autodata. Μπορείς να το βρείς σε torrent trackers και στο Internet για κατέβασμα. Είναι 2 CD όμως.