PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικά με site



blur image
13-11-06, 12:23
Καλημέρα σας.
Έχω στο μυαλό μου να ετοιμάσω ένα site.Κυρίως για να πειραματιστώ περισσότερο παρά για προβολή κάποιου συγκεκριμένου θέματος. Αυτή την δουλειά θέλω να την κάνω στο pc μου. Κατά καιρούς έχω χρησιμοποιήσει εναν ftp server ο οποίος μου δουλέυει άψογα. θέλω να το κάνω πιο εμφανίσιμο. Οπότε σκέφτηκα έναν http server. Το βασικό μου πρόβλημα είναι οτι όσες πόρτες και να έχω δουλέψει για το farward δεν μπορώ να κάνω προβλή στο net. έχει κανείς κάποια καλή σκέψη εκτός του να ανεβάσω την σελίδα σε καποιά δωρεάν servers του?
Κάποιο πρόγραμα ίσως.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

dal_kos
13-11-06, 13:56
Θα πρεπει να περασεις τον Apache αν δεν το εχεις κανει ακομα ;) Απο κει και περα βλεπουμε αν και δεν σε συμφερει διοτι θα αργει υπερβολικα η φορτωση των σελιδων :( [εκτος κι αν εχεις γραμμη 10 mbps upload :)

blur image
13-11-06, 14:04
Οταν λες θα αργει? Όσο light και αν ειναι η σελιδα? η παιζει ρολο το προγραμα?παντως με το ftp server παει σφαιρα.
και είναι 1ΜΒ η συνδεση. οσο για το απατσι.που θα βρω καμια δεμο εκδοση. το να αγορασω κατι που να μην δουλεψει κιολλας δεν λεει. παντωσ καποια στιγμη παλεψα με linux αλλα δεν τα καταφερα.