PDA

Επιστροφή στο Forum : Graphic LCD σε τέλεια τιμή...



Lykos1986
13-11-06, 21:08
Λοιπόν βρήκα αυτήν την σελίδα ( http://tilofranz.net/lcdshop/ ) και είδα πως η τιμή της οθόνης, γραφικών παρακαλώ με αισθητήρα αφής κιόλας, κάνει μόνο 39Euros και έχει ελάχιστα μεταφορικά για μέσα στην Ευρώπη. Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω γερμανικά και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται η παραγγελία και κυρίως ποιος είναι ο τρόπος πληρωμής. Οπότε θα ήθελα την βοήθεια σας από κάποιον που ξέρει την γλώσσα.


Τι λέτε κάνουμε καμιά ομαδική παραγγελία;;;

Gant
13-11-06, 22:08
Έχω την εντύπωση πως τα μεταφορικά είναι 16,90 ευρώ.

Κάνε του ένα τηλέφωνο, νομίζω θα εξυπηρετηθείς καλύτερα.

dal_kos
13-11-06, 23:05
Το πρωτο που ειδα ειναι πως δεν εχει controller :(
Πως θα την οδηγησεις?

Lykos1986
13-11-06, 23:57
Οι άνθρωποι δεν έχουν γράψει ούτε μια λέξη αγγλική στην σελίδα τους, λες να ξέρουν αγγλικά!!! Μάλλον θα τους στείλω κανένα e-mail και αν μου απαντήσουν τότε καλός αν όχι…

Εγώ απλά έλεγα αν μπορούσε να μας βοηθήσει κάποιος που ξέρει την γλώσσα. Κυρίως για το ποιος είναι ο τρόπος πληρωμής.

Τα μεταφορικά είναι όντως αυτά που λες.

Όσο για τον controller… το έμαθα και εγώ αλλά θα μπορούσες να βάλεις έναν εξωτερικό ή να χρησιμοποιήσεις FPGA ή CPLD. Είναι μεν πρόβλημα αλλά μπορεί να ξεπεραστεί.

PS:
Κάπου όμως λέει πως η οθόνη μπορεί να χειριστεί άμεσα από USB και κατάλληλο πρόγραμμα.

dal_kos
14-11-06, 00:23
Γερμανικα θεωρητικα ξερω. Αν μου βρεις τη σελιδα που θες για μεταφραση μπορω να τη παλεψω ;)
Αλλα που κοιταξα το site μονο μια σελιδα ειχε γι αυτη την οθονη :(

babisko
14-11-06, 08:40
Λοιπόν βρήκα αυτήν την σελίδα ( http://tilofranz.net/lcdshop/ ) και είδα πως η τιμή της οθόνης, γραφικών παρακαλώ με αισθητήρα αφής κιόλας, κάνει μόνο 39Euros και έχει ελάχιστα μεταφορικά για μέσα στην Ευρώπη. Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω γερμανικά και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται η παραγγελία και κυρίως ποιος είναι ο τρόπος πληρωμής. Οπότε θα ήθελα την βοήθεια σας από κάποιον που ξέρει την γλώσσα.


Τι λέτε κάνουμε καμιά ομαδική παραγγελία;;;

Δοκίμασε την μετάφραση από εδώ: http://www.systranet.com/systran/net
Μπορείς να κάνεις εγγραφή που είναι δωρεάν και δεν έχει spam mails (μόνο κάπου - κάπου κάποια νέα της SYSTRAN με συχνότητα 1 μειλ τον μήνα ή δίμηνο περίπου).

jakektm
14-11-06, 09:12
Την οθόνη θα πρέπει να την οδηγήσεις με το διπλανό της που λέει LCD-USB-Interface V2 (Touch Screen)
το οποίο κάνει 119 ευρω.. Αλλίως είναι σαν να έχεις μια σκέτη οθόνη.
Και απο usb πως θα την οδηγήσεις? έχει τουλάχιστον 10 πιν (σύνολο ) στις καλωδιοταινίες της.

Lykos1986
14-11-06, 09:42
Δεν πιστεύω πως είναι απαραίτητο να την οδηγήσεις με το συγκεκριμένο κύκλωμα που κάνει 119Euros. Θα μπορούσες και με κάποιο άλλο που μπορεί να έχεις σχεδιάσει και εσύ! Αρκεί φυσικά να έχεις το datasheet της οθόνης.

Gant
14-11-06, 09:43
Εγώ απλά έλεγα αν μπορούσε να μας βοηθήσει κάποιος που ξέρει την γλώσσα. Κυρίως για το ποιος είναι ο τρόπος πληρωμής.


Vorkasse = prepayment = έμβασμα στο λογαριασμό του